نحوه مشاهده چندین تصویر همزمان در فتوشاپ

نحوه مشاهده چندین تصویر همزمان در فتوشاپ

در این درس از مجموعه آموزش های سایت پردیس گراف، به شما نحوه مشاهده چندین تصویر همزمان در فتوشاپ را آموزش می دهیم.

 

در آموزش قبلی، نحوه کار با اسناد تب دار و پنجره های شناور در فتوشاپ را یاد گرفتیم. ما یاد گرفتیم که وقتی چندین تصویر همزمان در فتوشاپ باز می کنیم، فتوشاپ آنها را به صورت مجموعه ای از پنجره های تب دار نشان می دهد.

جابجایی بین تصاویر باز فقط با کلیک روی تب های آنها آسان است. با این حال، به طور پیش فرض، مهم نیست که چند تصویر را باز کرده ایم، فتوشاپ فقط به ما امکان می دهد هر بار یک تصویر را مشاهده کنیم.

روشی وجود دارد که می توانید همزمان دو یا چند تصویر را روی صفحه خود مشاهده کنید. برای مشاهده چندین تصویر همزمان در فتوشاپ، از طرح های چند سندی فتوشاپ استفاده می کنیم. این طرح ها در زیر منوی Arrange یافت می شوند. بیایید ببینیم که آنها چگونه کار می کنند.

 

باز کزدن تصاویر در فتوشاپ

من با باز کردن چند تصویر در فتوشاپ شروع می کنم.  در اینجا، من از Adobe Bridge برای رفتن به پوشه ای حاوی سه تصویر خود استفاده کرده ام.

به جای باز کردن هر سه بلافاصله در فتوشاپ، من فقط با باز کردن دو مورد از آنها شروع می کنم. برای انتخاب تصاویر، روی تصویر کوچک اولین تصویر در سمت چپ کلیک می کنم. سپس، برای انتخاب تصویر میانی، کلید Shift را فشار داده و نگه می دارم و روی تصویر کوچک میانی کلیک می کنم. با دو تصویر اول که اکنون انتخاب شده اند، با دوبار کلیک بر روی هر یک از تصاویر کوچک، آنها را در فتوشاپ باز می کنم:

نحوه مشاهده چندین تصویر همزمان در فتوشاپ

 

جابجایی بین اسناد تب دار

با کلیک روی تب های بالای تصاویر می توانیم بین اسناد تب ای جابجا شویم. در حال حاضر، تصویر دوم من (“orange_butterfly.jpg”) انتخاب شده است. با کلیک روی تب آن، به اولین تصویر (“blue_butterfly.jpg”) می روم:

نحوه مشاهده چندین تصویر همزمان در فتوشاپ

این تصویر اصلی را پنهان می کند و تصویر دیگری را که باز کرده ام به من نشان می دهد:

طرح بندی چند سند فتوشاپ

برای مشاهده همزمان هر دو تصویر باز، می توانیم از طرح های چند سندی فتوشاپ استفاده کنیم. برای یافتن آنها ، به منوی Window در نوار منو در بالای صفحه بروید. سپس ، Arrange را انتخاب کنید. چیدمان های مختلف در بالای منو با هم گروه می شوند.

بسته به تعداد تصاویر باز شده، برخی از طرح ها ممکن است خاکستری شده و در دسترس نباشند.

من طرح  ۲-up Vertical  را انتخاب می کنم:

این کار هر دو اسناد باز من را در کنار هم نمایش می دهد و به من اجازه می دهد هر دو تصویر را همزمان ببینم:

نحوه مشاهده چندین تصویر همزمان در فتوشاپ

 

سند فعال

چیدمان چند سند، مشاهده بیش از یک تصویر را همزمان میسر می کند. اما لازم به یادآوری است که فتوشاپ فقط به ما امکان می دهد همزمان یک تصویر را ویرایش کنیم. تصویری که در حال ویرایش آن هستیم در active document window ظاهر می شود. می توانیم بگوییم کدام پنجره سند فعال است زیرا تب آن برجسته به نظر می رسد. در اینجا می توانیم ببینیم که سند “blue_butterfly.jpg” من سندی است که در حال حاضر فعال است زیرا تب آن برجسته شده است. برای فعال کردن یک پنجره سند دیگر ، روی تب آن یا هرجای دیگر داخل پنجره سند کلیک کنید:

 

گروه بندی سند 

تاکنون مشاهده کرده ایم که با استفاده از طرح “۲-up Vertical” به راحتی می توانیم همزمان دو تصویر را در فتوشاپ مشاهده کنیم. بیایید ببینیم اگر یک تصویر سوم را باز کنم در حالی که هنوز از همان طرح دو سند استفاده می کنم ، چه اتفاقی می افتد. من دوباره به Adobe Bridge باز خواهم گشت. سپس ، با دوبار کلیک کردن روی تصویر کوچک آن (عکس پروانه دم پرستو از Adobe Stock) ، تصویر سوم خود (“yellow_butterfly.jpg”) را در فتوشاپ باز می کنم:

نحوه مشاهده چندین تصویر همزمان در فتوشاپ

این تصویر سوم من را در فتوشاپ باز می کند. اما از آنجایی که من تصویر سوم را در یک طرح که فقط برای مشاهده دو تصویر طراحی شده باز کردم ، فتوشاپ تصویر سوم من را در پنجره سند جداگانه خود باز نکرد. درعوض، طرح دو سند را با گروه بندی یا اتصال سومین تصویر من با سندی که قبلاً فعال بود حفظ کرد.

من هنوز دو پنجره اصلی سند دارم. اما پنجره سمت چپ (که هنگام باز کردن تصویر سوم پنجره فعال بود) اکنون دارای دو سند زبانه دار است. پنجره سمت راست فقط یکی را نگه می دارد:

 

جابجایی بین اسناد گروه بندی شده

دقیقاً مانند اسناد زبانه دار عادی، فتوشاپ همزمان یک تصویر را فقط در داخل یک گروه نمایش می دهد. برای جابجایی بین تصاویر گروه، روی تب ها کلیک کنید. در حال حاضر، سند “yellow_butterfly.jpg” من در سمت چپ قابل مشاهده است. با کلیک روی تب آن، دوباره به مشاهده تصویر “blue_butterfly.jpg” خود باز می گردم:

و اکنون تصویر “blue_butterfly.jpg” بار دیگر در پنجره سمت چپ قابل مشاهده است:

نحوه مشاهده چندین تصویر همزمان در فتوشاپ

 

تغییر ترتیب اسناد جدول بندی شده در یک گروه

همچنین مانند اسناد تب دار عادی ، می توانیم ترتیب تب ها را در یک گروه تغییر دهیم. روی تب سندی که می خواهید منتقل کنید کلیک کنید. سپس، با نگه داشتن دکمه ماوس، تب را به سمت چپ یا راست برگه (های) دیگر در همان گروه بکشید. دکمه ماوس خود را رها کنید تا تب را در جای خود قرار دهید:

 

انتقال اسناد تب دار بین پنجره ها

برای انتقال یک سند جدولبندی شده از یک پنجره به پنجره دیگر ، روی تب سندی که می خواهید منتقل کنید در پنجره اول کلیک کنید و نگه دارید سپس تب را به سمت چپ یا راست به قسمت تب در امتداد بالای پنجره سند دیگر بکشید. وقتی یک کادر برجسته آبی در اطراف پنجره ظاهر شد، دکمه ماوس خود را رها کنید تا سند را در پنجره جدید بیندازید:

نحوه مشاهده چندین تصویر همزمان در فتوشاپ

پس از کشیدن و رها کردن تب، سند پروانه آبی من اکنون با پروانه نارنجی در پنجره سمت راست دسته بندی شده است. پروانه زرد اکنون تنها در پنجره سمت چپ قرار دارذ:

تغییر طرح بندی

برای مشاهده همزمان هر سه تصویر در فتوشاپ، تمام کاری که باید انجام دهم این است که از طرح “۲-up upical” به یک طرح سه سندی تغییر مکان دهم. برای تغییر طرح بندی ، به فهرست Window باز می گردم و Arrange را انتخاب می کنم. این بار، ۳-up Vertical را انتخاب می کنم:

و اکنون هر سه تصویر در پنجره های سند جداگانه خود ظاهر می شوند، به من اجازه می دهد هر سه را همزمان ببینم:

بزرگنمایی و پنینگ تصاویر در طرح بندی های چند سندی

 

پنینگ یک تصویر

برای حرکت یا پیمایش یک تصویر در یک طرح چند سند، ابتدا روی هر کجای تصویر کلیک کنید تا پنجره سند آن فعال شود. سپس، دکمه spacebar را روی صفحه کلید فشار داده و نگه دارید. این شما را به طور موقت به ابزار دستی Hand Tool فتوشاپ سوئیچ می کند. مشاهده خواهید کرد که نشانگر ماوس به یک نماد دستی تغییر می کند. با نگه داشتن spacebar، بر روی تصویر کلیک کنید و آن را به موقعیت خود بکشید.

پنینگ همه تصاویر

برای قرار دادن همزمان همه تصاویر باز ، کلید Shift و spacebar را فشار داده و نگه دارید. روی هر تصویر کلیک کنید و آن را بکشید تا مجدداً تغییر مکان یابد. تصاویر دیگر همراه آن حرکت می کنند.

افزایش و کاهش بزرگنمایی تصویر

برای بزرگنمایی یک تصویر در یک طرح چند سند، ابتدا بر روی تصویر کلیک کنید تا پنجره سند آن فعال شود. سپس، در ویندوز Ctrl + spacebar و در مک Command + spacebar را فشار داده و نگه دارید. با این کار شما به طور موقت به ابزار بزرگنمایی منتقل خواهید شد. نشانگر شما به یک ذره بین با علامت مثبت (+) در مرکز تغییر خواهد کرد. برای افزایش بزرگنمایی در آن نقطه، روی تصویر کلیک کنید. برای بزرگنمایی بیشتر بارها و بارها کلیک کنید.

برای کاهش بزرگنمایی، در ویندوز Ctrl + Alt + spacebar و در مک Command + Option + spacebar را فشار داده و نگه دارید. همان نماد نشانگر ذره بین را خواهید دید اما با علامت منفی (-) در مرکز قرار دارد. برای کاهش بزرگنمایی از آن نقطه، روی تصویر کلیک کنید. برای کاهش بزرگنمایی بیشتر بارها و بارها کلیک کنید.

افزایش و کاهش بزرگنمایی یکباره تصاویر

برای افزایش بزرگنمایی همزمان هر تصویر باز، در ویندوز Shift + Ctrl + spacebar و در مک Shift + Command + Spacebar را فشار دهید و روی هر تصویر درون طرح کلیک کنید. همه تصاویر به طور همزمان افزایش بزرگنمایی می کنند. برای کاهش بزرگنمایی هر تصویر به یک باره، در ویندوز Shift + Ctrl + Alt + spacebar و در مک Shift+Command+Option+spacebar را فشار دهید و روی هر تصویر کلیک کنید.

مطابقت و میزان بزرگنمایی چندین تصویر همزمان در فتوشاپ

فتوشاپ به ما اجازه می دهد تا به سرعت همه تصاویر را در یک طرح چند سند به همان سطح یا موقعیت بزرگنمایی دقیق بپردازیم. ابتدا بر روی تصویر دارای سطح بزرگنمایی یا موقعیتی که می خواهید تصاویر دیگر با هم مطابقت داشته باشند ، کلیک کنید. به منوی Window بروید ، Arrange را انتخاب کنید و سپس گزینه Match مورد نیاز خود را انتخاب کنید. برای مطابقت همه تصاویر با سطح بزرگنمایی تصویر انتخاب شده، Match Zoom را انتخاب کنید. برای مطابقت با موقعیت آنها، Match Position را انتخاب کنید. یک گزینه Match Rotation نیز وجود دارد که با زاویه چرخش تمام تصاویر باز مطابقت دارد.

بازگشت به طرح بندی پیش فرض

سرانجام، برای اینکه طرح خود را به حالت پیش فرض برگردانید ، هر بار فقط یک تصویر قابل مشاهده باشد، به منوی Window بروید، Arrange را انتخاب کنید و سپس Consolidate All to Tabs را انتخاب کنید:

و اکنون تصاویر من به طرح بندی اسناد تب دار استاندارد برگشته اند:

 

منبع.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید