فیلتر Vanishing Point شما را شگفت زده می کند! قسمت دوم

این فیلتر در عمل بسیار جذاب تر نیز می شود!

فیلتر Vanishing Point فتوشاپ را در قسمت پیش معرفی کردیم. در این قسمت می خواهیم ابتدا با پنل بالایی این فیلتر آشنا شویم. سپس به سراغ نحوه کار با این فیلتر برویم. در این مطلب همراه پردیس گراف باشید تا این فیلتر پراستفاده را به خوبی یاد بگیرید.

پنل بالایی این فیلتر جالب

در پنل بالایی ما شاهد دو بخش Grid Size و Angle هستیم. هریک از این دو بخش کار به خصوصی انجام می دهند:

  • بخش اول
    این بخش سایز مربع هایی که ناحیه پرسپکتیو شما به آن تقسیم می شود را کنترل می کند. یعنی هر چقدر مقدار این گزینه بیشتر باشد، مربع های شما کمتر و سایز بیشتری خواهند داشت. و هر چقدر مقدار آن کمتر باشد شما کمتر و تعداد آنها بیشتر خواهد شد.
  • بخش دوم
    مقدار زاویه ای که طرح انتخابی شما می‌تواند روی عکس بگیرد را می توانید با استفاده از این گزینه مشخص کنید. همانطور که می دانیم مقدار زاویه می‌تواند از ۱۸۰- درجه تا ۱۸۰ درجه متغیر باشد. با توجه به نیاز خود، می توانید این بخش را تغییر دهید.

نحوه کار با فیلتر Vanishing Point فتوشاپ

برای این منظور مراحل مختلفی را باید طی کنیم. شما می توانید با انجام مراحل زیر، کار را به خوبی پیش ببرید:

۱٫ انتخاب عکس شماره ۱ به عنوان عکس وارد شونده به پس زمینه

شما برای شروع کار، باید دو عکس را انتخاب کنید. یکی از این دو عکس ( شماره ۱)، به عنوان بخشی از عکس دیگری وارد می شود. عکس دیگر ( شماره ۲) هم به همان صورت پس زمینه باقی خواهد ماند.

حال برای انتخاب بخشی از عکس شماره ۱، کلید ترکیبی Ctrl + A را می فشاریم. سپس با زدن دکمه های Ctrl + C یک کپی از عکسمان گرفته می شود. پس از این کار وارد عکس دومی شده و یک لایه جدید ایجاد می کنیم.

حالا در لایه انتخاب شده از منوی فیلتر وارد فیلتر Vanishing Point فتوشاپ می شویم. پس از آن هم کلید های ترکیبی Ctrl + V را می زنیم تا عکس شماره ۱ روی عکس شماره ۲ بیافتد.

۲٫ اعمال فیلتر  Vanishing

حال با استفاده از کلید ترکیبی Ctrl + T ، عکس شماره ۱ را انتخاب کرده و روی بخش مورد نظر ثابت می کنیم.

۳٫ تنظیمات انتهایی برای ساخت عکسی جذاب

می توانید با استفاده از ابزارهایی مثل Stamp و Brush ، کار خود را زیباتر جلوه دهید. پس از انجام این کارها گزینه OK را بزنید و تمام است! به همین سادگی، دو عکس روی یکدیگر ترکیب شدند.

نتیجه نهایی تنظیمات این فیلتر روی عکس

نتیجه نهایی تنظیمات این فیلتر روی عکس

سخن آخر آموزش فیلتر

این فیلتر را هم همانند دیگر فیلتر های فتوشاپ به صورت کلی بررسی کردیم. در دو قسمت تمام مطالب مورد نیاز برای فیلتر Vanishing Point فتوشاپ را برای شما عزیزان شرح دادیم. نظرات شما برای ما بسیار قابل اهمیت هستند و ما را از انتقادات و پیشنهادات خود مطلع کنید. رضایت شما دلگرمی پردیس گراف است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید