از تایپوگرافی و دنیای جذاب آن چه می دانید؟

تایپوگرافی؛ دنیای مدرن نوشتاری!

تایپوگرافی هنر و تکنیک تنظیم حروف و شخصیت هایی است که به عنوان تایپ شناخته می شوند. همچنین به عناصر مختلف تایپوگرافی از جمله اندازه حروف ، طول خط و فاصله روی یک خط یا کل صفحه اشاره دارد.پردیس گراف در این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان به نکات آن می پردازد. هدف از تایپوگرافی ایجاد متنی است که برای خواندن آسان و جالب توجه باشد تا بیشتر در معرض محصول یا خدمات قرار گیرد.این توسط پزشکان مختلف مانند طراحان گرافیک ، مدیران هنری و نویسندگان در زمینه خلاقیت استفاده می شود. عصر دیجیتال روند تنظیم نامه ها را بهبود بخشید ، اما بازنمایی متن هنوز کوشش بزرگی برای تسخیر پرسنل خلاق یک شرکت است.قدمت تایپوگرافی را می توان در قرن جدید و در حین نوآوری از نوع متحرک برگرفت.

قبل از عصر دیجیتال، تایپوگرافی یک کار تخصصی بود که با کتاب ها و مجلات و در نهایت کارهای عمومی مرتبط بود. اولین نمونه تایپوگرافی را می توان در کتاب مقدس گوتنبرگ مشاهده کرد ، که انقلابی در چاپ تایپوگرافی در غرب آغاز کرد.امروزه تایپوگرافی بیشتر با دنیای دیجیتال و چاپ همراه است. با تولد اینترنت ، انفجاری خلاقانه در هنر تایپوگرافی بوجود آمد. ناگهان ، طراحان وب تعداد زیادی فونت و گزینه از نوع در اختیار داشتند، که باعث می شود تایپوگرافی از نظر بصری متنوع تر از هر زمان دیگری باشد.

هنر تایپوگرافی در به تصویر کشیدن چهره

هنر تایپوگرافی در به تصویر کشیدن چهره

عناصر مختلف تایپوگرافی

حروف چاپی: حروف چاپی از گروهی از حروف در کنار یکدیگر تشکیل شده اند. اما ممکن است برای طراحی حروف مختلف از یک شکل استفاده شود. نوع متن با توجه به سبک و خوانایی آن انتخاب می شود.

بیایید اجزای نوع متن را  در تایپوگرافی مرور کنیم:

Baseline: آرایش پایه یک خط نامرئی است که محل قرارگیری گروهی از متن را نشان می دهد. هنگامی که اندازه گیری عمودی متن را ترسیم می کنید می توانید از اندازه گیری پایه استفاده کنید.اینچنین می ببینید چه اندازه است.همچنین رابطه آن با سایر رشته های متن یک صفحه چیست. همچنین با نرم افزارهای برنامه های مختلف سازگار است. بنابراین؛ می توانید نسخه نهایی متن را پیش نمایش کنید.  پس ؛مشخص می شود که آیا این طرح نهایی است که می خواهید ادامه دهید.

ارتفاع درپوش: ارتفاع درپوش فقط ارتفاع حروف بزرگ نشان داده شده در طرح را اندازه می گیرد. هر رشته از حروف متشکل از ارتفاع کلاهک آن است که از پایه شروع می شود.

X-height: این فاکتور ارتفاع بدنه حروف کوچک در حروف چاپی است. آن ها معمولاً با اندازه فونت های کوچک خوانایی بهتری دارند.

صعود کنندگان و نزول کنندگان: صعود کننده ها حرکت های عمودی رو به بالا هستند که در بالای خط پایه یا ارتفاع کلاهک قرار دارند. نزول کنندگان نشان دهنده یک حرکت عمودی رو به پایین است که زیر خط پایه نشان داده می شود.

وزن: وزن به ضخامت متن یا حروف خاص اشاره دارد. برخی از وزنه ها شامل سبک ، منظم ، متوسط ​​و پررنگ هستند.در ادامه مطلب پردیس گراف به طبقه بندی بسیار جالبی می پردازد. بی شک از این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان خسته نخواهید شد.

طبقه بندی Typeface

طبقه بندی Typeface روشی است که در یک برنامه طراحی سازماندهی می شود. شما می توانید نوع یا قلم های مختلف را براساس دلخواه خود انتخاب کنید.

در اینجا انواع مختلف طبقه بندی  در تایپوگرافی وجود دارد:

Serif: این دسته می توانند در مقابل متفاوت باشند اما عمدتا شکل کوچکی دارند که در ابتدای یا انتهای ضربه حرف نشان داده می شود.

Sans serif: یک نوع حروف بدون صروف یا شکل کوچک است. Sans کلمه فرانسوی است.

تک فضایی: تک فضایی شامل تمام حروفی است که عرض یکسانی دارند.

دست خط: دست خط نوعی حروف چاپی است که به طور کلی در مقیاس عنوان ۱ یا عنوان ۶ در سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده می شود. اما قرار است دست نوشته ها را به نمایش بگذارد.

صفحه نمایش: صفحه نمایش همچنین می تواند از مدل عنوان ۱ تا عنوان ۶ پیروی کند. اما اگر از اندازه قلم بزرگتر استفاده شود می توانید طراحی را به حداکثر برسانید.

خوانایی: نشان می دهد که خواندن کلمات در یک حروف برای شخص آسان است. خوانایی در یافتن معنای نوع حروف مهم است. اینچنین محصول شما را از سایر محصولات بازار متمایز می کند.

انواع مختلفی از تایپوگرافی حروف

انواع مختلفی از تایپوگرافی حروف

در اینجا یک مرور کلی از آنچه شما باید هنگام خواندن تایپوگرافی خود به عنوان خوانده شده جستجو کنید:

فاصله حروف: این فاکتور به عنوان “ردیابی” نیز شناخته می شود که به معنی مقدار فاصله بین هر حرف است. برای حروف بزرگ بهتر است که فاصله حروف تنگ باشد. برای حروف کوچک فاصله کم داشته باشید.

طول خط: طول خط زمانی است که هنگام نوشتن جمله ای حاوی یک رشته حروف ، نوع حروف تایپ می شود. قانون کلی ۴۰ تا ۶۰ حرف برای متن بدن است.

ارتفاع خط: ارتفاع خط فاصله بین متن و خط مبنا است. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که عناصر بعد از تغییر در نرم افزار طراحی خود متناسب می شوند.

تراز بندی نوع: تراز تایپ نشان می دهد که نوع متن با فضای موجود در یک سند مطابقت داشته باشد. تراز چپ تراز با حاشیه چپ است. تراز بندی راست برای حاشیه راست یکسان است. تراز بندی مرکزی در مرکز طرح قرار دارد که توجه را به نقل قول ها و سایر عناصر برجسته در طراحی جلب می کند.

نکاتی برای استفاده از تایپوگرافی

در اینجا چند نکته برای استفاده از تایپوگرافی هنگام ساخت طراحی برای دستیابی به مخاطب مورد نظر وجود دارد:

به توصیه پردیس گراف فونت های مختلف را امتحان کنید. اهداف استفاده از قلم های مختلف برای مطابقت فونت مناسب با تجربه کاربری شما. به عبارت دیگر ، سازگاری بین عناصر بصری و تایپوگرافی ظاهری کامل به مشتری می دهد؛ بنابراین در دریافت بازخورد از طریق نظرسنجی ها و گروه های متمرکز بر روی فونت هایی که می خواهید با آن ها جلو بروید، فعال باشید.

اطلاعات مهم را در بالا منتقل کنید. باز هم ، شما می خواهید پیام خود را در مرکز توجه مخاطبان خود قرار دهید؛ بنابراین باید شعار یا پیام مارک خود را در بالای وب سایت، برنامه تلفن همراه یا تبلیغات خود قرار دهید. اگر بخواهید بیشتر به چشم بیاید می توانید قلم متفاوتی نسبت به بقیه متن خود داشته باشید.

تایپوگرافی جذاب کوسه در چند نوع مختلف

تایپوگرافی جذاب کوسه در چند نوع مختلف

سخن آخر و جمع بندی این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان:

پردیس گراف در این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان نکات بسیار مهمی را ارائه داد. به ادامه جمع بندی توجه کنید.برای یادگیری قلم های جدید خود را به چالش بکشید. ممکن است یک سناریو وجود داشته باشد که شما نیاز به تغییر نام تجاری محصول خود داشته باشید. بنابراین برای یادگیری فونت های جدید وقت بگذارید. با مفاهیم مختلفی که می تواند برای آینده کسب و کار شما مفید باشد بازی کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید