طرح صنعتی و اهمیت جالب آن!

چرا طرح صنعتی تخصصی و مرموز شده است!

طرح صنعتی و ایده برای خلق آن آگاهی کامل نیاز دارد. پردیس گراف قصد دارد شما را با طرح صنعتی آشنا کند.در این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان با ما همراه باشید.بی شک از چنین مطلب جذابی لذت خواهید برد.

طرح های صنعتی چیست و اهمیت آن

طرح های صنعتی چیست و اهمیت آن

طرح صنعتی چیست؟

 طرح صنعتی (یا حق ثبت اختراع طراحی) نوعی حفاظت از مالکیت معنوی است که برای مبتکران طراحی در کانادا ، ایالات متحده و دیگر حوزه های قضایی در سراسر جهان در دسترس است. این مقاله بر روی محافظت از ویژگی های بصری مقاله ، یعنی طرح ، شکل ، الگو یا تزئین آن تمرکز دارد.

به عنوان مثال ، یک طرح صنعتی می تواند از طرح یا شکل اصلی کفش محافظت کند. در مقابل ، تغییر در عملکرد یک مقاله یا در مواد استفاده شده برای تولید یک مقاله جنبه های واجد شرایط حفاظت از طراحی صنعتی نیست.ک طرح صنعتی با یک حق ثبت اختراع متفاوت است که هدف آن محافظت از بهبود عملکرد است. اگر نوآوری ای که می خواهید از آن محافظت کنید، باید درخواست ثبت اختراع را ثبت کنید. به همین ترتیب ، طراحی های صنعتی از کالاهای ناملموس که برای چشم قابل مشاهده نیستند محافظت نمی کند. به توصیه پردیس گراف نمونه هایی از طرح های صنعتی را می توان در پایگاه طراحی صنعتی دفتر مالکیت معنوی کانادا یافت.

ثبت طرح صنعتی چه مزایایی دارد؟

ثبت طرح های صنعتی چگونه است؟

ثبت طرح های صنعتی چگونه است؟

برای صاحبان مشاغل ، ثبت طرح صنعتی ممکن است یک سرمایه تجاری ارزشمند باشد.به توصیه این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان، موفقیت یک محصول معمولاً تحت تأثیر ظاهر آن است. در یک پایگاه مصرف کننده محور زیبایی ظاهری یک محصول اغلب می تواند به اندازه  عملکرد  مهم باشد. بدست آوردن حقوق انحصاری یک محصول با ظاهر خاص ممکن است منجر به بازگشت قابل توجه سرمایه شود. زیرا به شما امکان می دهد از تولید مجدد یک طرح محبوب توسط دیگران جلوگیری کنید. در کانادا به شما اجازه انحصار تولید محصول خود را به مدت پانزده سال را می دهد.  همچنین از واردات محصولی که نسخه شما را کپی کرده، جلوگیری می کند.

اگر نقض طرح صنعتی شما باشد ، می توانید پرونده خود را به دادگاه بکشانید . به دلیل فروش از دست رفته خود در نتیجه نقض ثبت طرح خود ، خسارت دریافت کنید. این به شما این امکان را می دهد تا بدون نگرانی در مورد حذف رقیبی که می توانند اقلام ارزان تری تولید کنند. می توانند تولیدات خود را سریعتر انجام دهید. ثبت طرح صنعتی همچنین می تواند به دیگران فروخته یا مجوز یابد. اگر شما نمی خواهید محصولی را تولید کنید، می توانید طرح خود را به دیگری بفروشید. همچنین از فروش آن حق امتیاز دریافت کنید.

ثبت طرح صنعتی شما می تواند به در ایجاد حسن نیت به معنای مارک تجاری در شکل  مقاله ، کمک کند. داشتن شهرت کافی در راه اندازی یک محصول زمینه جداگانه ای برای جلوگیری از کپی کردن  است. دوره انحصاری ارائه شده توسط ثبت این طرح ها به شهرت شما در طراحی اجازه می دهد تا ساخته شود.  سپس؛ به طور بالقوه آن حقوق علامت تجاری قابل محافظت را فراهم می کند. اینچنین در صورت حفظ اعتبار کافی در فعالیت ، می تواند به مدت نامحدود تمدید شود.

ثبت طرح صنعتی خود در کانادا:

درست مانند سایر انواع مالکیت معنوی ، طرح های صنعتی (یا سایر طرح ها) فقط در کشوری معتبر هستند که مالک در آن ثبت نام کرده است. اگر به دنبال محافظت در خارج از کانادا هستید ، باید به طور جداگانه در دفتر مالکیت معنوی آن کشور یا منطقه ثبت نام کنید. درصورتی که ظرف شش ماه از تاریخ تشکیل پرونده اصلی خود در سایر کشورها پرونده ارسال می کنید ، تاریخ ثبت آن برنامه با تاریخ ثبت پرونده شما در کانادا یکسان تلقی می شود.

به توصیه پردیس گراف شما را از سایر برنامه های مشابه جلو می اندازد. سایر افراد در آن حوزه قضایی که ممکن است در دوره مداخله ای اقدام به تشکیل پرونده کرده باشند.اگر طرح شما قبلاً توسط شما علناً افشا شده است ، باید ظرف دوازده ماه از اولین تاریخ افشای برنامه اقدام کنید.اینچنین به توصیه این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان به طور بالقوه از طراحی در کانادا محافظت کنید.

ثبت ایده خود در سایر حوزه های قضایی

این طرح ها فقط یک نقاشی نیستند!

این طرح ها فقط یک نقاشی نیستند!

یکی از متداول ترین اقدامات صاحبان طراحی صنعتی کانادا ، کسب حمایت از طراحی در ایالات متحده است. در ایالات متحده ، یک طرح صنعتی به عنوان حق ثبت اختراع طراحی شناخته می شود. اما روند درخواست به طور کلی مانند کانادا است.شما یک درخواست همراه با نقشه ها و شرح آنچه طراحی شما را تشکیل می دهد با اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده ارسال می کنید. در ایالات متحده ،

یک حق ثبت اختراع طراحی از تاریخ صدور پانزده سال معتبر خواهد بود. همچنین برای نگهداری از حق ثبت اختراع شما هیچ گونه هزینه تعمیر و نگهداری لازم نیست.محافظت از طراحی مبتنی بر کشور یا منطقه است و تقریباً در هر حوزه قضایی دیگر در جهان ، شما یک دوره اولویت شش ماهه کنوانسیون را تحت کنوانسیون پاریس دریافت خواهید کرد.بنابراین؛ به شما امکان می دهد یک برنامه مربوطه را تنظیم کنید که مانند آنکه ثبت شده باشد ، با آن برخورد خواهد شد.

سخن اخر این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان:

پردیس گراف در این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان، اطلاعات کلی در مورد طرح صنعتی ارائه داد.ثبت طرح می تواند مزایای قابل توجهی از جمله مالکیت حقوق انحصاری تولید و فروش طرح برای تجارت شما فراهم کند. این به شما امکان می دهد رقبا را از بازار کنار بگذارید و همچنین امکان فروش سودآور یا مجوز دادن حقوق انحصاری طراحی خود را به دیگران با سودآوری دارید.اگر اعتقاد دارید که طراحی صنعتی شما اصیل و دارای پتانسیل تجاری است ، ثبت طرح صنعتی سرمایه گذاری ارزشمندی است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید