جلوه های ویژه چرا مهم اند؟

جلوه های ویژه، رایج تر از چندین دهه قبل!

جلوه های ویژه و انیمیشن سازی امروزه در کشورمان دارای جایگاه ویژه ای می باشد. با توجه به اینکه قسمت زیادی از تبلیغات توسط چنین تکنولوژی ساخته می شود ‌پردیس گراف به شما توصیه می کند، اطلاعاتی را در این زمینه فرا گیرید. اگر شما به عنوان یک متخصص بتوانید از این نرم‌افزار و کاربردهای آن استفاده کنید آینده شغلی خوبی خواهید داشت. پردیس گراف در این مطلب آموزش افتر افکت رایگان به شما مطالبی را در مورد جلوه های ویژه و رابطه آن با این نرم افزار می آموزد.

با توجه به اینکه امروزه متخصصین زیادی مشغول کار با این نرم افزار هستند، ساخت انیمیشن ها با سرعت زیادی انجام می گیرد. اگر به عنوان یک علاقه مند به صنعت انیمیشن سازی دوست دارید که پیشرفت کنید هر چه زودتر دست به کار شوید و مرحله به مرحله پیش بروید. به یاد داشته باشید موفقیت شما در این زمینه به یادگیری کامل در کنار تمرین زیاد بستگی خواهد داشت.

جلوه های ویژه در دنیای امروزی!

جلوه های ویژه در دنیای امروزی!

جلوه های ویژه در عرصه تکنولوژی :

همه ما قطعاً برای یکبار هم شده فیلم های معروف هالیوودی و اکشن را تماشا کرده ایم. نکته ای که در مورد بسیاری از این فیلم ها مطرح است غیر واقعی بودن آن است. یعنی اینکه سکانس و صحنه مورد نظر توسط بازیگر اجرا نشده است. چنین صحنه ای توسط جلوه های ویژه اکران و ساخته می شوند. در این مطلب آموزش افتر افکت رایگان به اهمیت این نرم افزار پی خواهید برد. البته با توجه به اینکه ساخت جلوه های ویژه به مهارت زیادی نیاز دارد پروژه ای که توسط چنین تکنولوژی تکمیل می شود زمانبر خواهد بود. همچنین زمانی که حرف از جلوه های ویژه و فیلم های اکشن به میدان می‌آید حرفه ای به نام بدلکاری نیز مطرح می‌شود.

به گفته پردیس گراف بدلکاران در واقع افراد متخصصی می باشند. این افراد مسئولیت انجام کارهایی را که بازیگران عادی از آن عاجزند بر عهده می گیرند. البته لازم به ذکر است که رعایت اصول ایمنی توسط بدلکاران به خوبی انجام می شود. آنان موظفند که در چهارچوب تعیین شده صحنه را طبق متن نمایش اجرا کنند. جلوه های ویژه به دوگروه بصری و میدانی تقسیم می شود. استفاده از هر کدام از این گروه ها با توجه به نوع فیلم یا انیمیشن می باشد.

گاهی اوقات کارگردانان در برخی از فیلم ها از جلوه های ویژه به صورت کاملا ظریف و نامحسوس استفاده می کنند. در این حالت کل سکانس به صورت انیمیشن به نظر می رسد. در چنین مواردی نرم افزار افتر افکت اهمیت خود را به خوبی نشان می‌دهد. کارگردانان می توانند توسط این نرم افزار تصاویر مختلف را با هم ترکیب و تلفیق کنند.

استفاده از جلوه های ویژه در ساخت فیلم ها

استفاده از جلوه های ویژه در ساخت فیلم ها

ساخت انیمیشن با افتر افکت :

یکی از اصول اساسی در ساخت انیمیشن استفاده از عکس های ثابت و مشخص می باشد. انیمیشن سازان این عکس های ثابت را برای ایجاد یک تصویر تکراری پشت سر هم قرار می دهند. در این مطلب آموزش افتر افکت رایگان فرا می گیرید که در انیمیشن سازی به هر کدام از این تصاویر قاب یا یا فریم گفته شود.

اگر در حالت معمولی به ساخت انیمیشن اقدام کنید باید تعداد زیادی از این فریم ها را پشت سر هم قرار دهید. به توصیه پردیس گراف از چنین کاری خودداری کنید. زیرا این کار بسیار و وقت گیر و کسل کننده خواهد بود. همچنین در این مورد نیازمند منابعی بیشماری خواهید بود که امکان دسترسی به آنها شاید محال باشد. در این قسمت از جلوه های ویژه، ساخت انیمیشن با استفاده از نرم افزار افتر افکت بسیار راحت می باشد.

روند کلی کار بسیار ساده می باشد. نرم افزار افتر افکت فیلم های اصلی را به صورت خودکار بین تصاویر ایجاد می‌کند. سپس با چنین کاری یک تصویر دو یا سه بعدی متحرک خلق می شود. دقت کنید که کیفیت این مورد با نمونه قبلی فرقی ندارد. همچنین می تواند تعداد مخاطبان بیشتری را به سمت خود جذب کند.

نرم افزار جلوه های ویژه دو بعدی در این مطلب آموزش افتر افکت رایگان :

ساخت این جلوه های جذاب در نرم افزار افتر افکت | آموزش افتر افکت رایگان

ساخت این جلوه های جذاب در نرم افزار افتر افکت | آموزش افتر افکت رایگان

جلوه های ویژه و کار با آن نیازمند ابزارهای بسیار قدرتمندی می باشد. به همین منظورمتخصصین بر روی نرم افزار افتر افکت توجه زیادی دارند. از دلایل اصلی این توجه جامع و کامل بودن این نرم افزار و ابزارهای آن است. افرادی که برای ساخت جلوه های ویژه دو بعدی و سه بعدی انتخاب می‌شوند باید گواهینامه داشته باشد. این گواهینامه در مورد  نرم افزار پویانمایی دوبعدی و جلوه های ویژه سینمایی افتر افکت است.

به توصیه پردیس گراف چنین افرادی باید تجربی عملی کار با محیط نرم افزار های پیشرفته ای مانند افتر افکت را داشته باشند. در واقع کسانی که می توانند با نرم افزار افتر افکت جلوه های ویژه درست کنند به راحتی توانایی کار با نرم افزار های مشابه را خواهند داشت. به همین منظور برای پیشرفت در این زمینه می توانید از مطالب آموزش افتر افکت رایگان سایت پردیس گراف استفاده کنید.

حال می‌خواهیم به چند مورد از ویژگی های نرم افزار افتر افکت در زمینه این جلوه ها بپردازیم.

  1. ایجاد اشکال و شخصیت های دو بعدی و سه بعدی
  2. امکان ایجاد جلوه های دیداری متحرک
  3. تهیه و طراحی انیمیشن امکان ذخیره سازی آن‌ها
  4. دارا بودن افکت های متنوع و جذاب برای شبیه سازی

لازم به ذکر است که نرم افزار افتر افکت بسیار پیشرفته تر از نرم افزار فتوشاپ می باشد. پس؛ محدوده قابلیت های آن با نرم افزار فتوشاپ بی شک فرق دارد. البته وجود تعدادی از ویژگی‌های مشترک بین این دو نرم افزار عادی است. زمانی که شما بتوانید با نرم افزار افتر افکت به خوبی کار کنید امکان بسیار زیادی برای کار در زمینه های مختلف دارید. این چنین می‌توانید آینده شغلی مناسبی نیز داشته باشید.

سخن آخر این مطلب آموزش افتر افکت رایگان :

پردیس گراف در ارائه آموزش جلوه های ویژه به اهمیت نرم افزار افتر افکت و بعضی از توانایی های آن در این زمینه پرداخت. شما یاد گرفتید که چگونه توسط چند عکس ثابت می‌توان یک تصویر متحرک به وجود آورد. همچنین در این مقاله به اهمیت حرفه ی بدل کاری نیز اشاره کردیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید