آموزش کار با تب اسناد و پنجره شناور در فتوشاپ

آموزش کار با تب اسناد و پنجره شناور در فتوشاپ

فتوشاپ، دو روش اصلی برای مشاهده تصاویر خود روی صفحه به ما ارائه می دهد. می توانیم آنها را به عنوان اسناد تب دار یا پنجره شناور مشاهده کنیم. در این آموزش، ما تفاوت بین  تب اسناد و پنجره شناور در فتوشاپ را یاد خواهیم گرفت.

ما همچنین می خواهیم نحوه جابجایی بین اسناد جداول و اسناد شناور را یاد بگیریم. و ما یاد خواهیم گرفت که چگونه تنظیمات فتوشاپ را تنظیم کنیم تا اسناد آینده را به هر سبکی که بیشتر دوست دارید باز کنید.

 

باز کردن تصاویر در فتوشاپ

قبل از اینکه به اسناد جدول بندی شده و شناور نگاه کنیم، بیایید ابتدا برخی از تصاویر را در فتوشاپ باز کنیم. در اینجا من از Adobe Bridge برای رفتن به پوشه ای حاوی سه عکس استفاده کرده ام.

من می خواهم هر سه آنها را همزمان در فتوشاپ باز کنم. برای انجام این کار، روی تصویر سمت چپ کلیک می کنم تا انتخاب شود. سپس، کلید Shift را فشار داده و نگه می دارم و روی تصویر سمت راست کلیک می کنم. با این کار هر سه تصویر یکجا انتخاب می شود. برای باز کردن هر سه در فتوشاپ، روی هر یک از تصاویر کوچک دوبار کلیک می کنم:

 

اسناد تب دار در فتوشاپ

به طور پیش فرض، فتوشاپ تصاویر ما را به عنوان اسناد زبانه دار یا تب دار باز می کند.

انگار چیزی درست به نظر نمی رسد. من سه عکس باز کردم ، اما آنها کجا هستند؟ فقط یکی از این سه مورد روی صفحه نمایش داده می شود:

 

تب ها در فتوشاپ

ممکن است به نظر نرسد، اما دو تصویر دیگر نیز باز هستند. در حال حاضر فقط نمی توانیم آنها را ببینیم. دلیل آن این است که فتوشاپ تصاویر را به صورت مجموعه ای از اسناد تب دار باز کرده است. اگر به بالای عکس نگاه کنیم، یک ردیف از تب ها را می بینیم. هر برگه یکی از تصاویر باز را نشان می دهد. نام هر عکس در برگه آن ظاهر می شود. زبانه ای که برجسته شده است زبانه ای است که در حال حاضر فعال است، به این معنی که زبانه ای است که در صفحه مشاهده می کنیم. تب های دیگر در پشت آن پنهان شده اند و در حال حاضر قابل مشاهده نیستند:

 

جابجایی بین اسناد تب دار

برای جابجایی بین اسناد تب دار، به سادگی بر روی تب ها کلیک کنید. در حال حاضر، تصویر سوم من (تب سمت راست) فعال است. برای انتخاب آن، روی تب موجود در وسط کلیک می کنم:

و اکنون تصویر متفاوتی را بر روی صفحه مشاهده می کنیم. به طور پیش فرض، ما فقط می توانیم همزمان یک تصویر را مشاهده کنیم. بنابراین تصویری که لحظه ای پیش قابل مشاهده بود اکنون در پس زمینه پنهان شده است:

برای انتخاب آن و فعال کردن آن، روی تب سمت چپ کلیک می کنم:

و اکنون تصویر دیگری را که باز کرده ام می بینیم:

 

جابجایی بین اسناد تب دار با صفحه کلید

همراه با کلیک بر روی تب ها، همچنین می توانیم بین اسناد تب دار از صفحه کلید جابجا شویم. در ویندوز Windows ، Ctrl + Tab را فشار دهید تا از یک تب به تب دیگر به چپ به راست بروید.

در مک، Control + Tab را فشار دهید. برای حرکت بین تب ها در جهت مخالف (از راست به چپ) در ویندور، Shift + Ctrl + Tab در مک Shift + Control + Tab  را فشار دهید.

 

تغییر ترتیب تب ها

برای تغییر ترتیب اسناد تب دار ، روی یک تبکلیک کرده و نگه دارید و آن را به سمت چپ یا راست تب های دیگر بکشید. دکمه ماوس خود را رها کنید تا تب در جای خود قرار گیرد. با این حال مطمئن شوید که به طور افقی مستقیم آن طرف را می کشید. اگر مورب بکشید، ممکن است به طور تصادفی یک پنجره اسناد شناور ایجاد کنید. در ادامه پنجره های شناور را بررسی خواهیم کرد:

 

پنجره اسناد شناور

روش دیگر برای مشاهده تصاویر باز در فتوشاپ نمایش آنها به عنوان پنجره های شناور است. بیایید بگوییم شما چندین تصویر را به عنوان تب باز کرده اید، همانطور که در اینجا انجام می دهم. برای تبدیل یکی از تب ها به یک پنجره شناور، روی تب کلیک کنید و با نگه داشتن دکمه ماوس، تب را به پایین و دور از تب های دیگر بکشید:

هنگامی که دکمه ماوس خود را رها می کنید، تصویر در یک پنجره شناور در مقابل سایر اسناد تب دار ظاهر می شود. با کلیک روی قسمت تب خاکستری رنگ در بالای پنجره می توانید پنجره های شناور را روی صفحه حرکت دهید و با نگه داشتن دکمه ماوس، آن را با ماوس بکشید:

 

نمایش تمام تصاویر باز به عنوان ویندوز شناور

اگر می خواهید تمام اسناد تب دار خود را به پنجره های شناور تبدیل کنید ، به منوی Window در نوار منو در بالای صفحه بروید، Arrange را انتخاب کنید و Float All in Windows: انتخاب کنید:

و اکنون هر سه تصویر من در پنجره های شناور ظاهر می شوند، پنجره فعال فعلی در مقابل سایر تصاویر نمایش داده می شود. باز هم، می توانیم پنجره ها را به اطراف صفحه منتقل کنیم تا با کلیک و کشیدن قسمت تب در بالای هر پنجره، آنها را تغییر مکان دهیم. برای فعال کردن یک پنجره دیگر و آوردن آن به جلو ، فقط روی آن کلیک کنید:

 

مشاهده لیست اسناد باز

یکی از اصلی ترین مزایای مشاهده تصاویر ما به عنوان اسناد شناور این است که می توان همزمان بیش از یک تصویر مشاهده کرد. اما این نیز می تواند مشکلاتی ایجاد کند. پنجره های شناور زیادی که به طور هم زمان باز می شوند می توانند صفحه را بهم بریزند. همچنین، برخی از پنجره ها می توانند دید دیگران را کاملاً مسدود کنند. خوشبختانه، یک روش آسان برای انتخاب هر تصویری که در فتوشاپ باز است وجود دارد، حتی اگر آن را مشاهده نکنید.

به منوی Window در بالای صفحه بروید. سپس، پایین قسمت پایین منو را نگاه کنید.  لیستی از هر تصویری که باز است را مشاهده خواهید کرد. تصویر فعال در حال حاضر دارای علامت تأیید در کنار آن است. برای انتخاب آن، روی هر تصویر موجود در لیست کلیک کنید تا فعال شود و آن را به پیش زمینه بکشانید

 

 

بازگشت به اسناد تب دار

برای جابجایی از پنجره های شناور به اسناد تب دار، به منوی Window بروید، ترتیب را انتخاب کنید و سپس Consolidate All to Tabs را انتخاب کنید:

و اکنون تصاویر من یک بار دیگر به عنوان اسناد تب دار ظاهر می شوند، در هر زمان فقط یک تصویر قابل مشاهده است:

 

 

تنظیمات Photoshop’s Preferences

هنگامی که تصمیم گرفتید کدام سبک مشاهده را بیشتر دوست دارید (اسناد تب دار یا پنجره های شناور)، می توانید با استفاده از گزینه موجود در تنظیمات، به فتوشاپ بگویید که تمام تصاویر آینده را در آن سبک باز کند. اگر از Photoshop CC استفاده می کنید، در  ویندوز به منوی Edit در بالای صفحه بروید ، Preferences را انتخاب کنید و سپس Workspace را انتخاب کنید. در Mac ، به منوی Photoshop CC بروید ، Preferences را انتخاب کنید ، سپس Workspace را انتخاب کنید:

اگر از Photoshop CS6 استفاده می کنید، در ویندوز به منوی Edit بروید، Preferences را انتخاب کنید و سپس Interface را انتخاب کنید. در Mac ، به منوی Photoshop بروید، Preferences را انتخاب کنید، سپس Interface را انتخاب کنید:

 

باز کردن اسناد به عنوان تب ها

این کادر گفتگوی تنظیمات فتوشاپ را که در دسته (Workspace (Photoshop CC یا (Interface (Photoshop CS6 تنظیم شده است، باز می کند.

گزینه  Open Documents as Tabs را باز کنید. به طور پیش فرض،  باز علامت گذاری شده است، به این معنی که تمام تصاویر شما به عنوان اسناد تب دار باز می شوند. اگر ترجیح می دهید آنها را به عنوان پنجره های شناور باز کنید، علامت این گزینه را بردارید:

بستن یک سند یا یک پنجره شناور

سرانجام، برای بستن یک تصویر منفرد به عنوان یک سند تب دار، روی نماد کوچک “x” در لبه تب آن کلیک کنید.

برای بستن یک تصویر باز شده در یک پنجره شناور، در ویندوز، روی نماد “x” در گوشه سمت راست بالای پنجره کلیک کنید. در Mac ، روی نماد قرمز “x” در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید:

بستن همه اسناد باز

برای بستن همه تصاویر باز ، صرف نظر از اینکه آنها را به عنوان تب یا پنجره های شناور مشاهده می کنید، به منوی File در بالای صفحه بروید و Close All را انتخاب کنید:

منبع.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید