پشتیبانی از زبان فارسی را به ایندیزاین اضافه کنید!

اگر ایندیزاین شما از زبان فارسی پشتیبانی نکند، بد می شود!

پشتیبانی از زبان فارسی در ایندیزاین یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که این نرم افزار دارد. شما برای حل این مشکل می توانید از مطالبی که در این آموزش به شما می گوییم، استفاده کنید. این مشکل به حدی وسیع و همه گیر است که تقریبا تمام افرادی که از این نرم افزار استفاده می کنند، با آن مواجه شده اند. اما نگران نباشید! در این آموزش پردیس گراف همراه شما است تا راه حل این موضوع را برای شما شرح دهد.

چرا به پشتیبانی از زبان فارسی احتیاج داریم؟

پشتیبانی از زبان فارسی در ایندیزاین چرا لازم است؟ | پردیس گراف

پشتیبانی از زبان فارسی در ایندیزاین چرا لازم است؟ | پردیس گراف

می دانیم که ما فارسی زبان ها در استفاده از این نرم افزار، معمولاً متون فارسی را وارد آن می کنیم و از آن ها در صفحه آرایی و همچنین متن آرایی استفاده می کنیم. حال اگر نرم افزار از این زبان مادری ما پشتیبانی نکند، نمی توانیم به درستی با آن کار کنیم!

برای مثال حتی اگر شما نگارش محتوای خود را به درستی و با رعایت تمامی موارد اصولی انجام دهید، باز هم به مشکل برخواهید خورد! چرا که زبانی که در نرم افزار خواهان استفاده آن هستید، برای شما به درستی نمایش داده نمی شود و کار با آن مشکل خواهد بود. بنابراین نیاز داریم تا این مشکل را حل کنیم. اما چگونه!؟

پشتیبانی از زبان فارسی در این نرم افزار چگونه است؟

همانطور که می دانیم، اغلب نرم افزار های شرکت Adobe، این مشکل را دارند! که نمی توان با استفاده از آن ها، متون فارسی را در پروژه به درستی بکار برد. اما همیشه مشکل اگر باشد، راه حل هم وجود دارد!

در ایندیزاین ما شاهد تنظیمات مختلفی برای متون از جمله:

 • پارگراف بندی
 • فونت
 • اندازه متن
 • راست چین، چپ چین یا وسط چین بودن آن
 • و…
  هستیم. پس اگر پشتیبانی از زبان ما ایرانی ها به درستی انجام بگیرد، به بهترین شکل ممکن می توانیم کار کنیم.

پشتیبانی در آن به این شکل است که شما با وارد کردن هر متن و یا نوشتن هر بندی در فتوشاپ، شاهد نوشته شدن درست و طبق قاعده متون فارسی خود هستید. این بدان معنا است که شما لازم نیست دیگر نگران بهم ریختن محتوای متن خود و یا خورد شدند اعصاب خود باشید!

مراحل انجام این راه حل به چه صورت است؟

مراحل افزودن پشتبیانی از زبان فارسی به ایندیزاین | پردیس گراف

مراحل افزودن پشتبیانی از زبان فارسی به ایندیزاین | پردیس گراف

قبل از هر چیز، باید ایندیزاین را از سیستم خود به کلی پاک کنید! دلیل این امر را کمی بعد توضیح خواهیم داد. اگر شما هم در این نرم افزار محبوب به این مشکل برخورده اید، می توانید راه حل آن را در چند خط پایینی بیابید! مراحل زیر را به ترتیب و با رعایت موارد گفته شده انجام دهید تا به نتیجه درست برسید. این مراحل عبارتند از:

 1. ساختن اکانت Adobe برای خود
  اکانت مذکور به نشانه این است که شما می خواهید از خدمات این شرکت گسترده استفاده کنید. متاسفانه وب سایت رسمی این شرکت در ایران فیلتر است؛ پس باید با فیلتر شکن وارد آن شوید و اطمینان حاصل کنید که آی پی شما به یکباره به ایران تغییر نکند! چرا که در امر ثبت نام دچار مشکل خواهید شد.
 2. نصب کردن برنامه Adobe Creative Cloud
  شرکت ادوب برای نرم افزار های خود و راحتی نصب آن ها، برنامه ای بنام Adobe Creative Cloud را آماده کرده است. شما با استفاده از این برنامه می توانید نرم افزار های این شرکت را نصب کنید. آن ها را برای خود آپدیت کنید تا در استفاده های روزمره همیشه بروز باشید!
 3. ورود به این برنامه
  پس از آن که این برنامه را نصب کردید، می توانید با اکانتی که در Adobe ساخته اید، وارد شوید. پس از درج مشخصات خود، باید به سراغ انجام رجسیتری روید تا برنامه مطمئن شود که شما انسان هستید! پس از آن هم که مراحل زیر را طی کنید.
 4. تنظیم کردن ویژگی های مختلف برای زبان فارسی در این برنامه
  پس از آنکه این برنامه را نصب کرده و وارد آن شدید، باید به تنظیم ویژگی های زبانمان بپردازیم. این کار می تواند با توجه به نسخه نرم افزار ایندیزاین شما متفاوت باشد. به هر حال پس از انجام این تغییرات مطمئن باشید که پشتیبانی از زبان فارسی شما در نرم افزار به سادگی انجام خواهد شد.
 5. نصب و راه اندازی نرم افزار ایندیزاین
  قبل از شروع مراحل گفتیم که نرم افزار ایندیزاین را پاک کنید! دلیل آن این بود که شما ابتدا باید با استفاده از Adobe Creative Cloud، تنظیمات زبانی که درون اکانت و همچنین سیستم کامپیوتری خود دارید را ثبت کنید. پس از آن هربار که نسخه ای از نرم افزار های این شرکت را نصب کنید، بطور پیشفرض زبان شما به فارسی تغییر خواهد یافت.
  شما هم اکنون می توانید به راحتی نرم افزار ایندیزاین را نصب کنید. پس از آن مشاهده خواهید کرد که زبان نرم افزار کاملا به فارسی تغییر یافته است.
 6. آپدیت نرم افزار از طریق Creative Cloud (البته در صورت نیاز)
  اگر نسخه نرم افزار شما کمی قدیمی، می توانید با متصل شده به اینترنت و وارد شدن به بخش آپدیت های  Creative Cloud ، نرم افزار موجود در سیستم خود را آپدیت کنید.

نکته ای که گفتن آن خالی از لطف نیست!

شما باید با توجه به نسخه نرم افزار خود، اقدام به انجام این تغییرات کنید. اگر نسخه نرم افزار ایندیزاین شما قدیمی است، باید بگوییم که متاسفانه امکان قرار دادن پشتیبانی از زبان فارسی برای آن وجود ندارد! اما اگر نسخه این نرم افزار از سال ۲۰۱۷ به سمت جدیدتر ها باشد، می توانید تغییرات گفته شده را برای آن لحاظ کنید.

در هنگام نصب یادتان باشد که زبان نرم افزار را روی English(یدعم العربیه) قرار دهید.

سخن آخر این آموزش

در این مطلب پردیس گراف آموزش کامل اعمال پشتیبانی از زبان فارسی در ایندیزاین را به شما توضیح داد. امیدواریم این مطلب برای شما آموزنده بوده باشد. در ضمن اگر سوالی یا نظری دارید، می توانید در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید. رضایت شما، دلگرمی ما و آموزش های رایگان ما است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
جعبه دانلود

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید