قسمت دوم آموزش فیلتر استایلایز (Stylize) در فتوشاپ

این فیلتر پر استفاده و محبوب هنوز هم حرف هایی برای گفتن دارد!

فیلتر استایلایز یکی از بهترین فیلترهای فتوشاپ است. کار با این فیلتر به سادگی کار با دیگر ابزار فتوشاپ است و شما می توانید با استفاده از چند کلیک تغییرات قابل مشاهده و جالبی را روی تصویر خود اعمال کنید. پردیس گراف در این آموزش بعدی این فیلتر را به شما آموزش خواهد داد. این آموزش جذاب را به هیچ عنوان از دست ندهید!

کار این فیلتر در قسمت دوم جذاب تر می شود!

در آموزش قبلی چهار عضو اولین خانواده را برای شما توضیح دادیم. پنج عضو دیگر از خانواده باقی ماندند که کار های خارق العاده ای روی تصویر شما می‌توانند انجام دهند. چرا که تغییرات با استفاده از این ابزار ها بیشتر به چشم می آیند و کاربرد بیشتری نیز دارد.

معرفی زیر مجموعه های فیلتر استایلایز:

پنج عضو این خانواده آماده آموزش داده شدن به شما هستند! در ادامه ی چهار زیر مجموعه قبلی، فیلترهای این دسته به ترتیب زیر دسته بندی می شوند:

 1. فیلتر Oil paint پنجین عضو فیلتر استایلایز
  یکی از زیبا ترین فیلتر های فتوشاپ، این فیلتر است. اگر می خواهید عکس آبرنگی داشته باشید و بافت این عکس برای شما جذاب تر باشد، می توانید از این فیلتر استفاده کنید.
 2. فیلتر Solarize
  همانطور که از اسم آن هم معلوم است حالتی برنزه به تصویر شما می دهد. کار این فیلتر به این شکل است که لایه عکس شما را با لایه معکوس رنگی آن ترکیب می‌کند و نتیجه را برای شما قابل مشاهده می نماید.
 3. فیلتر Tiles
  این فیلتر تصویر شما را به صورت مربع و قطعات زیادی تقسیم می کند. این تعداد کمی از هم فاصله دارند و نمای کلی تصویر شما بر هم نمی خورد.
 4. فیلتر Trace contour

  نتیجه کار با فیلتر Trace! | پردیس گراف

  نتیجه کار با فیلتر Trace! | پردیس گراف

  این فیلتر هم شبیه فیلتر Find edge، لبه ها و مرزهای تصویر شما را بیش تر مشخص می کنند. تنظیمات مختلفی در این فیلتر وجود دارد. برای مثال می‌ توانید مرز پیکسل ها را در قسمت های تیره و روشن تصویر خود تعیین کنید و با استفاده از اسکرول Level ، غلظت این مرزها را تغییر دهید.

 5. فیلتر Wind آخرین عضو فیلتر استایلایز

  فیلتر Wind در فتوشاپ

  فیلتر Wind در فتوشاپ

  حالتی را تصور کنید که باد در حال وزیدن است. این فیلتر پیغام همان کار را شبیه سازی می کند. یعنی شما می توانید با استفاده از آن جلوه های تقریبا مات و کشیده شده به یک سمت در تصویر خود ایجاد کنید. علاوه بر حالت باد در این فیلتر حالت های انفجار و زیگزاک هم در آن وجود دارد.

حرف آخر این آموزش

در این آموزش شما با نحوه کار با فیلتر استایلایز آشنا شدیم. این فیلتر دارای نه عضو بود که هر یک دارای اعمال مختلفی بودند. پردیس گراف امیدوار است در این آموزش به طور کامل این فیلتر را به شما یاد داده باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید