آماده کردن تصویر در فتوشاپ چگونه است؟

آیا راهی سریع برای آماده کردن تصویر در نرم افزار فتوشاپ وجود دارد!؟

آماده کردن تصویر در فتوشاپ شاید راحت تر از آن چیزی به نظر برسد که شما فکرش را بکنید. پردیس گراف در این قسمت از آموزش فتوشاپ رایگان به صورت کاملاً دقیق به مراحل آماده کردن تصویر می پردازد. سعی کنید ابتدا با محیط این نرم افزار آشنا شوید. این کار باعث می شود که هنگام آماده کردن تصویر گیج و سرگردان نشوید. شما می توانید برای آموزش بیشتر این نرم افزار مقالات قبلی ما را دنبال کنید.

تصویر را براحتی در فتوشاپ آماده ویرایش کنید!

تصویر را براحتی در فتوشاپ آماده ویرایش کنید!

گام نخست از مراحل آماده کردن تصویر :

در قسمت قبل از شما خواستیم که ابتدا تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید. حال باید تصویر خود را در نرم افزار فتوشاپ باز کنید. به عنوان یک راه پیشنهادی از سوی پردیس گراف می توانید از فتوشاپ و با رفتن به گزینه File>Open و انتخاب تصویر خود چنین کاری را بکنید. برای این که بتوانید بارگذاری تصویر را در فتوشاپ انجام دهید، باید از کتابخانه Lightroom استفاده کنید. برای چنین کاری ابتدا باید بر روی عکس در داخل کتابخانه Lightroom کلیک راست  بکنید. سپس به قسمت Edit In>Edit In Adobe Photoshop  بروید. حواس پرتی از مواردی است که  در ماه عسل کار شما تاثیر گذار می‌باشد .

برای شروع ویرایش و همچنین برای از بین بردن حواس پرتی می توانید از رنگ شروع کنید.به توصیه این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان این چنین می‌‌توانید همه اتفاقاتی را که در تصویر رخ می‌دهد با چشم خود ببینید. در این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان یاد می گیرید که با استفاده از منوی Adjustment Layer و گزینه Black and White به سفید کردن تصویر خود اقدام کنید. در این مرحله از آماده کردن تصویر باید مطمئن شوید که کل آن بر روی صفحه نمایشگر قابل مشاهده می باشد.  با نگاهی سطح بالا به تصویر، ایده هایی را در ذهن خود به وجود بیاورید. همچنین می توانید به View >Fit on Screen رفته و به بزرگنمایی تصویر خود بپردازید.شما باید در هنگام مشاهده تصویر خود را به جای مخاطب قرار دهید و سوال هایی را در زمینه های گوناگون بپرسید.

سوالاتی که باید از خود در مورد تصویر مورد نظر بپرسید:

سوژه خود را در فتوشاپ جذاب تر کنید!

سوژه خود را در فتوشاپ جذاب تر کنید!

  • چه عواملی ممکن است باعث ضعیف شدن چارچوب داستان به آسیب زدن به ساختار آن شود؟
  • اگر شما زاویه چشم خود را تغییر دهید بیشتر چه مواردی برای شما جذاب تر می شود؟
  • چه عواملی باعث تقویت دوستان و جلب نظر بیشتر به آن می شود؟
  • تصویر مورد نظر گویای چه شرایطی می باشد و قصد دارد چه موردی را به ما نشان دهد؟

حال وقت آن رسیده که از نگاه بیننده تصویر خود را نظاره کنید. شما باید بتوانید مولفه هایی را در عکس خود به کار گیرید که به کنترل توجه چشم بیننده کمک کند. در واقع با این کنترل می توانید به صورت بی وقفه تمام افکار داستان تصویر  را به بیننده منتقل کنید. توجه به مواردی که باعث ایجاد حواس پرتی می کند می تواند کمک زیادی به راحت تر شدن ویرایش آن بکند.

گام سوم آماده کردن تصویر:

این مرحله از مراحل اصلی ایجاد طرح شما می‌باشد. به توصیه پردیس گراف، ابتدا باید یک لایه جدید به وجود بیاورید. سپس باید این لایه مورد نظر را به یادداشت ها تغییر نام بدهید. در این قسمت می توانید با ابزار قلمو قسمت‌هایی از تصویر را برای ایجاد تغییرات و کنترل چشم بیننده علامت گذاری کنید. ممکن است در تصویر مورد نظر قسمت هایی به صورت سیاه و سفید موجود باشد که حالتی ناموزون را به تصویر شما داده است. شما باید برای از بین بردن چنین چیزهایی که علت حواس پرتی هستند، علامت گذاری را انجام دهید. با علامت گذاری می توانید در مراحل بعد به حذف یا پنهان کردن این عوامل بپردازید.

به توصیه این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان اگر از یک قلم روشن رنگی استفاده کنید، می توانید در لایه یاداشت، علامت گذاری آن‌ها را به طرح خود بیافزایید. یکی از ابزارهای بسیار مفید برای روشن کردن عناصر، Type می‌باشد. این مورد باعث می شود که علامتهای اشاره شده فراموش نشوند. دقت کنید که شما باید عناصری را که می خواهید بیشتر دیده شوند را علامت گذاری کنید. شما باید عناصری را که داستان پروژه شما را تقویت می کند، جستجو و سپس علامت بزنید. شما باید در این مرحله از آماده کردن تصویر به عواملی مانند خطوط هدایت کننده و دید افقی توجه کنید.

شما باید مولفه هدایت کردن چشم بیننده را در سراسر تصویر در نظر داشته باشید. همچنین باید از این مولفه طوری استفاده کنید که ببینند از طریق خطوط هدایت کننده تصویر به مرحله خارج شدن از تصویر برسد. استفاده بیش از حد از این مولفه توصیه نمی شود. پردیس گراف پیشنهاد می دهد که برای جلوگیری از چنین رخدادی  قسمتی از تصویر را تاریک کنید. چنین کاری باعث افزایش تمرکز بیننده به قاب و موضوع تصویر خواهد شد.

گام آخر این مطلب آموزش فوتوشاپ رایگان

یکی از عوامل تاثیرگذار در افزایش دقت بیننده به موضوع تصویر میزان نور آن می باشد. شما می توانید از طریق همین مولفه اقدام به اضافه کردن یک آفتاب یا فلش لنز به تصویر بکنید. این چنین می توانید تنظیمات مربوط به کاراکتر تصویر و محیط اطراف آن را با یکدیگر متناسب کنید. همانگونه که در قسمت اول  آماده کردن تصویر گفتیم شما باید تمام عوامل بیرونی را در نظر بگیرید.

تاثیر نورپردازی در زیبا تر ساختن عکس | آموزش فتوشاپ رایگان | پردیس گراف

تاثیر نورپردازی در زیبا تر ساختن عکس | آموزش فتوشاپ رایگان | پردیس گراف

تناسب عوامل بیرونی با کاراکتر داستان امری بسیار ضروری و مهم می باشد. اینک شما باید رنگ کلی تصویر را برای هماهنگی بیشتر با داستان انتخاب کنید. به عنوان مثال برای اینکه در یک محیط نسبتاً سرد زیر محیطی گرم داشته باشید. باید از یک رنگ نسبتاً تند استفاده کنید. همین کار باعث می شود تا بیننده را بیشتر تحریک به ادامه دادن داستان کند. در واقع استفاده از رنگ مناسب شب و ترکیب تصویر با این رنگ می تواند  موجب جلب مخاطب شود.

سخن آخر این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان

پردیس گراف در قسمت دوم از مراحل آماده کردن تصویر به صورت کامل دقیق به شما یاد داد که چگونه تصویر مورد نظر خود را برای مخاطب جذاب کنید. به یاد داشته باشید که شما باید برای کسب تجربه و موفقیت در این حرفه از پروژه های بسیار کوچک و ساده شروع کنید. هرچقدر مرحله به مرحله مطالب را فرا گیرید و تمرین کنید، بی شک تخصص شما نیز بیشتر خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید