دانلود آموزش دستور Spacing tools در تری دی مکس

دستور spacing tool در تری دی مکس و نحوه کار آن می‌تواند شما را به وجد آورد!

دستور spacing tool در این نرم افزار می‌تواند به تکثیر اشیا و آبجکت ها در روی یک مسیر به شما کمک کند. یعنی با کمک این نرم افزار می توانید با تعیین مسیر خاصی برای اشیا خود آن ها را در آن مسیر با پرسپکتیو مناسب قرار دهید.

استفاده از ابزار spacing tool تری دی مکس

برای انتخاب این ابزار و مشاهده تنظیمات آن در تری دی مکس، از منوی Tools گزینه Align را انتخاب کرده و روی Spacing tool کلیک کنید. همچنین می توانید با استفاده از کلید های ترکیبی Shift + I از روی کیبورد پنل تنظیمات آن را باز کنید.

پس از انتخاب این گزینه شما موارد مختلف تنظیمات آن را خواهید دید. این تنظیمات شامل موارد زیر هستند:

 • قسمت Pick Path

  انتخاب یک مسیر که می‌خواهیم آبجکت ها را روی آن کپی کنیم.

 • بخش Pick Points

  برای رسم مسیرکه می‌خواهیم چطور روی آن می‌شوند از این قسمت استفاده می‌کنیم.

 • بخش Parameters

  در این بخش پارامترهای مختلفی وجود دارد که شامل count ،spacing، start offset ،end offset است. این عبارات به معنی تعداد نسخه های کپی روی مسیر مقدار فاصله بین آبجکت ها تعیین نقطه شروع و تعیین نقطه پایان است.

 • قسمت Context در بخش spacing

  در زیر این موارد هم بخش Context وجود دارد که شامل سه بخش Edges ،Centers ،Follow است. این بخش هم برای موارد مختلف استفاده می شود. برای مثال فاصله میان آبجکت ها از مرکز یا فاصله میان آبجکت ها از لب ها و یا چرخش آبجکت ها در حین مسیر را می توان در این قسمت تنظیم کرد.

 • بخش Type of Object

  این بخش هم مانند بخش قبلی شامل سه بخش به نام های Copy Instance References است. در این قسمت هم می‌توان از آبجکت ها کپی گرفت آنها را به هم ارتباط داد و به صورت یکپارچه در آورد و همچنین آنها را به هم ارتباط داد و به صورت مستقل روی آنها کار کرد.

برای مشاهده آموزش ویدیویی این دستور می‌توانید فیلم زیر را دانلود کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
جعبه دانلود

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید