با ۴ مشکل نوشتن در فتوشاپ خداحافظی کن!

نوشتن در فتوشاپ با مشکلات متعددی وجود دارد.

مشکل نوشتن در فتوشاپ یکی از متعدد ترین و پر تکرار ترین مشکلات در این نرم افزار گرافیکی است. این مشکل ممکن است شامل مشکلات در فارسی نوشتن ، مشکل در بریده نوشتن ، مشکل بر عکس نوشتن و… باشد. در هر صورت تمامی این مشکل ها قابل پیش آمدن است و شما را از نوشتن متن دلخواه دور می کنند. همچنان که این مشکلات پیش می آیند، قابل حل نیز می باشد. در این آموزش فتوشاپ رایگان همراه با پردیس گراف باشید تا با این آموزش کاربردی و مهم بطور کامل آشنا شوید.

چرا فتوشاپ من مشکل در نوشتن دارد!

مشکلات مختلف تایپ در فتوشاپ

مشکلات مختلف تایپ در فتوشاپ

در هنگام کار با فتوشاپ در زبان فارسی، ممکن است مشکلات متعددی برای ما فارسی‌ زبانان پیش بیاید. دلیل این امر این است که فتوشاپ به طور پیش فرض برای زبان انگلیسی طراحی شده است و در تبدیل به زبان فارسی به مشکلات زیادی بر می‌خورد.

پس باید به دنبال چاره بود حالا این چاره ممکن است در مواردی به تغییر در تنظیمات نرم افزار فتوشاپ درست شود که ممکن است شما مجبور باشید نرم افزار را حذف کرده و دوباره آن را نصب کنید و هر حال مهم حل شدن مشکل است که در این آموزش به طور کامل آن را بررسی خواهیم کرد.

مشکلات مختلف کار با متن در فتوشاپ

می دانیم مشکل در نوشتن در این نرم افزار کاربردی یکی از متعدد ترین مشکلات است. مشکلات نوشتن متن در این نرم افزار ساخت شرکت ادوب، در چندین دسته طبقه بندی می شوند و هر یک را با استفاده از راه حل مناسب می توان به راحتی حل کرد. انواع مشکلات موجود، می‌تواند به مواردی که در ادامه می گوییم، تقسیم شود.

۱٫ مشکل برعکس نوشتن در فتوشاپ و راه حل آن

یکی از بزرگترین و متعدد ترین سوالات و مشکلات درباره نوشتن در فتوشاپ، مشکل برعکس نویسی است. این مشکل در فارسی نویسی در این نرم‌ افزار پیش می‌آید و راه حل آن برای نسخه های ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ و نسخه جدیدتر قابل استفاده است. دلیل ایجاد شدن این مشکل این است که فتوشاپ در هنگام نوشتن متن را به صورت بنویس می نویسد چرا که در زبان انگلیسی متون از سمت چپ شروع به نوشتن می کنند پس در فارسی هم وقتی میخواهیم بنویسیم حروف به صورت برعکس و از سمت چپ نوشته می شوند!

برای حل این مشکل کافی است مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا از منوی Edit و بخش Performances ، گزینه Type را انتخاب کنید.
  تنظیمات مورد نظر را در تایپ فتوشاپ اعمال کنید.

  تنظیمات مورد نظر را در تایپ فتوشاپ اعمال کنید.

 2. در منوی که برای شما باز می شود از سمت راست و در بخش Choose Text Engine Options ، گزینه دوم یعنی Middle East and South Asian را انتخاب کنید.
 3. سپس OK را بزنید
 4. پس از آن وارد منوی تایپ شده و در بخش Language Options ، گزینه Middle Eastern Features را انتخاب کنید.
 5. پس از آن فتوشاپ را بسته و دوباره راه اندازی کنید.

به همین سادگی مشکل شما حل خواهد شد. اما باز هم ممکن است بدلیل استفاده شما از نسخه های قدیمی، مشکل دیگری همچنان داشته باشید! این مشکل همان جدانویسی در فتوشاپ است.

۲٫ مشکل جدا نوشتن فتوشاپ و نحوه درست کردن آن

مشکل دیگری که ممکن است در هنگام نوشتن فارسی در فتوشاپ شاید مشکل جدانویسی آن است. این مشکل پس از حل مشکل قبل یعنی مشکل برعکس نویسی پیش می آید. در آن مشاهده می شود که حروف به صورت جدا نوشته می شوند.

برای حل این مشکل باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. ابتدا از طریق منوی Window ، به سراغ گزینه Paragraph بروید.
 2. پس از آن در پنل باز شده روی آیکون خطوط در سمت راست و بالای آن پنل کلیک راست کرده و گزینه Middle Eastern & South Asian Single-line Composer را انتخاب کنید.
  اگر احیاناً مشکل شما حل نشد و یا این گزینه را در نسخه فتوشاپ خود نداشتید مراحل زیر را ادامه دهید.
 3. به منوی Window رفته و گزینه Character را انتخاب کنید.
 4. پس از آن روی آیکون خطوط در سمت راست بالای ران پنل کلیک راست کرده و گزینه Middle Eastern Features را باز کنید.
 5. سپس بر روی گزینه Right-to-left Character Direction کلیک کرده و آن را فعال کنید.

به همین ترتیب مشکل شما در نوشتن فارسی در فتوشاپ حل خواهد شد.

راه های دیگر حل مشکل فارسی نویسی در فتوشاپ

اگر به هر نحوی تنظیمات شما در فتوشاپ درست نشد و یا اعمال این تنظیمات برای شما سخت است می توانید به سادگی و از طریق دو راه زیر این کار را انجام دهید.

۳٫ استفاده از برنامه های آنلاین مثل  Awebfont

کار با این برنامه آنلاین به سادگی یک کلیک است. شما می توانید متن مورد نیاز خود را در این برنامه تایپ کرده و سپس تبدیل کلیک کنید. پس از آن یک پیغام برای شما نمایش داده می شود. آن متن را کپی کرده و در فتوشاپ خود پیست کنید. مشاهده می کنید که متن شما بدون هیچ مشکلی نوشته شده است.

۴٫ استفاده از فارسی نویس ها برای حل این مشکل

برنامه فارسی نویس مریم

برنامه فارسی نویس مریم

برای این منظور می توانید از نرم افزارهای مختلفی قابلیت نوشتن فارسی را به برنامه های ویندوز شما اضافه می کنند استفاده کنید. به عنوان نمونه ای از این نرم افزارها می توان به نرم افزار قدیمی و معروف فارسی نویس مریم اشاره کرد که بسیار هم قابل اطمینان آن و حرفه ای طراحی شده است.

سخن آخر این آموزش فتوشاپ رایگان

امیدواریم از این آموزش فتوشاپ رایگان لذت برده باشید. مطمئنا جواب یکی از انواع مشکل نوشتن در فتوشاپ شما، در یکی از چهار راه حل بالا موجود خواهد بود. پس با خیال راحت و به دور از هرگونه نگرانی شروع به تایپ متن فارسی خود در فتوشاپ کنید!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید