فیلتر Sharpen در فتوشاپ را بهتر بشناسید!

فیلتر شارپ کننده یک قابلیت فوق العاده فتوشاپ برای وضوح بیشتر تصاویر است!

فیلتر Sharpen در فتوشاپ در موارد مختلفی استفاده می شود. برای مثال برای افزایش وضوح تصاویر و یا برای تیز کردن لب های یک نوشته می توان از آن استفاده کرد. در این آموزش پردیس گراف قصد دارد شما را با نحوه کار این فیلتر به طور کامل آشنا کند.

کار با فیلتر Unsharp Mask

کار با فیلتر Unsharp Mask

معرفی انواع فیلتر های موجود در این دسته از فیلترهای فتوشاپ

در این دسته از فیلتر ها، فیلتر های متفاوتی برای تغییرات روی عکس ها موجود می باشد. شما می توانید با استفاده از انواع مختلف این فیلترها، افکت های زیبایی به تصاویر خود بدهید. این افکت ها ممکن است در بخشی از تصویر و یا در کل تصویر شما اعمال شود. این فیلتر ها به ترتیب از بالا به پایین به شرح زیر می باشند:

 1. فیلتر Sharpen
  این فیلتر به صورت پیشفرض قرار دارد. با استفاده از آن می توانید کمی شفافیت تصویر خود را بیشتر کنید. پس برای اعمال تنظیمات بیشتر باید از فیلترهای دیگر این خانواده استفاده کنیم.
 2. فیلتر Sharpen Edges
  همانطور که از اسم این فیلتر مشخص است، کار آن شفاف سازی نوشته شما است. یعنی می توان با استفاده از این فیلتر کمی به لبه های تصویر، بعد شفاف تر و واضح تر دهید.
 3. فیلتر Sharpen more
  این فیلتر هم در اسم خود تعریف می شود! همانطور که مشاهده می شود از این فیلتر برای شفاف‌سازی بیشتر تصاویر استفاده می‌کنیم. اما این فیلترها کافی نیستند نه! پس با دو مورد بعدی آشنا شوید!
 4. فیلتر Smart Sharpen
  کار با فیلتر Smart Sharpen در فتوشاپ | پردیس گراف

  کار با فیلتر Smart Sharpen در فتوشاپ | پردیس گراف

  این فیلتر برخلاف فیلترهای قبل دارای تنظیمات بسیاری است. با استفاده از آن می توانید تاریکی و روشنایی قسمتی از تصاویر خود را مشخص کرده و بشناسید. در هنگام کار برای شما هم تصاویری پیش خواهند آمد که از لحاظ روشنایی و تاریکی دارای مقادیر بسیار مناسبی هستند. از ما به شما نصیحت، این تصاویر را ذخیره کنید! چرا که بعد‌ها می توانید از آنها به خوبی استفاده کرده و سرعت کار خود را بالا ببرید.

 5. فیلتر Unsharp mask
  این فیلتر نوعی ابزار قدرتمند و مهم است که علاوه بر استفاده از فیلتر Smart sharpen ، الگوریتم های مهمی نیز دارد. شما می‌توانید با استفاده از این الگوریتم ها تصاویر بسیار فوق العاده ای خلق کنید.

امیدواریم از این آموزش نهایت استفاده را برده باشید. با ما در آموزش های بعدی فیلترهای فتوشاپ همراه باشید تا تمام موارد مورد نیاز برای یادگیری این نرم افزار فوق العاده را را بگیرید.

در ضمن نظر خود را یادتان نرود که با ما در میان بگذارید! می توانید درباره این مطلب و یا مطالب دیگر پردیس گراف نظرات خود را در زیر این مطلب کامنت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید