تنظیم فتوشاپ بعنوان ویرایشگر پیشفرض تصویر ویندوز

با کلیک روی تصاویر، مستقیما آن ها را درون فتوشاپ باز کنید!

ویرایشگر پیشفرض تصویر به این معنا است که ویندوز ۱۰ این امکان را به شما می دهد تا فایل های تصویری خود را با دوبار کلیک، مستقیماً و به طور خودکار از طریق فتوشاپ باز کنید. با پردیس گراف همراه باشید تا در این آموزش فتوشاپ رایگان به شما نحوه چگونگی تنظیم فتوشاپ به عنوان ویرایشگر پیشفرض تصویر در ویندوز ۱۰ را برای قالب های متفاوت آموزش دهیم.

چگونگی فعال کردن افزونه های نام فایل

در ویندوز ۱۰ ابتدا فایل منیجر سیستم خود را باز کنید و سپس به پوشه بروید که شامل چند تصویر است. با دقت در این تصاویر مشاهده میکنید که ویندوز ۱۰ به طور پیش فرض پسوندهای فایل را در انتهای نام آن ها پنهان میکند. آنچه شما می بینید تنها نام خود فایل است.

  1. بر روی گزینه View کلیک کنید.
  2. سپس گزینه‌ی File Extensions را در فهرست نمایان شده انتخاب کنید.

اکنون خواهید دید که پسوند های سه حرفی هر کدام از فایل ها در آخر آن اضافه شده است.

تنظیم نمایشگر پیشفرض در کنار ویرایشگر پیشفرض تصویر

با باز کردن هر کدام از تصاویر در ویندوز ۱۰ مشاهده خواهید کرد تصاویر در برنامه های عکس مربوط به خود ویندوز۱۰ باز می شود. بدون اینکه به فتوشاپ شما مرتبط شود. حال سوال اینجا است که چطور می توانیم ویندوز ۱۰ را چگونه تنظیم کنیم که به جای برنامه Photos تصاویر را در فتوشاپ باز کند؟ و نکته اصلی این است که چه کار کنیم تا هر عکسی با هر فرمتی مستقیماً از طریق از طریق فتوشاپ باز شود؟ راه حل آن بسیار ساده و آسان است با ما همراه باشید تا آن را به شما آموزش دهیم.

انتخاب فتوشاپ بعنوان ویرایشگر پیشفرض تصویر در ویندوز

انتخاب فتوشاپ بعنوان ویرایشگر پیشفرض تصویر در ویندوز

مراحل انجام این تغییرات به ترتیب زیر است:

  1. ابتدا بر روی تصویری که میخواهید باز کنید راست کلیک نمایید.
  2. از منوی ظاهر شده گزینه Open With را انتخاب کرده و سپس گزینه
  3.  Select Another Program را انتخاب کنید.
  4. پنجره ای ظاهر می شود که گزینه ای برای انتخاب دارد آن را فعال نموده و اوکی کنید.
  5. سپس فتوشاپ را از لیست برنامه های موجود در رایانه خود انتخاب نمایید. (نکته مهم اینجاست که باید آخرین نسخه آن را انتخاب نمایید.)
    اگر برنامه فتوشاپ در لیست برنامه های موجود قرار نداشت، می‌توانید با جستجو کردن و یافتن محل نصب این برنامه آن را به لیست اضافه نموده و سپس آن را انتخاب کنید. از این لحظه به بعد تمام عکس های خود فوراً در فتوشاپ باز می شود و و برنامه فتوشاپ به عنوان برنامه ویرایشگر پیشفرض تصویر برای باز کردن تمام تصاویر شما در آینده است.

شما می توانید این شیوه را بر روی تمامی فرمت های مختلف تصاویر اجرا نمایید و از این پس تصاویر خود را مستقیماً با برنامه فتوشاپ باز کنید.

انتخاب فتوشاپ برای دیگر فرمت های فایل ها

انتخاب فتوشاپ برای دیگر فرمت های فایل ها

سخن آخر آموزش تنظیم ویرایشگر پیشفرض تصویر در ویندوز:

در این آموزش ساده ولی کاربردی در پردیس گراف همراه شما بودیم. با طی کردن این مراحل می توانید بسادگی عمل تنظیم ویرایشگر پیشفرض تصویر را روی ویندوز خود انجام دهید. در صورت داشتن هرگونه سوال و یا مشکل می توانید در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران وب سایت در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید