جلسه ششم : آشنایی با Rate و Label

آشنایی با Rate و Label

جلسه ششم : آشنایی با Rate و Label

جلسه ششم : آشنایی با Rate و Label

آنچه شما در این آموزش می آموزید:

  • آشنایی با مفهوم Rate و Label
  • نحوه اعمال و حذف Rate
  • نحوه اعمال و حذف Label
  • آشنایی با تنظیمات Label

 

چطور به فایلهام Rate بدم ؟

احتمالا در کنار بعضی از فایلها در ویندوز ستاره دیدین. بعضی از فایلها ستاره دار هستند از صفر تا ۵ ستاره در واقع با این ستاره ها ما میتونیم فایهامون رو ارزش گذاری کنیم.

اعمال کردن این rate خیلی سادست برای دادن rate توی Adobe bridge به یک فایل گرافیکی فقط کافی اون فایل رو انتخاب کنید و بعد با نگه داشتن Ctrl یکی از اعداد ۰ تا ۵ رو بزنید. اینطوری میتونید برای فایل مورد نظرت rate تعیین کنید. البته مشخصه که Ctrl + 0 مقداری rate رو که برای فایل تعیین شده رو از بین میبره.

میتونید از منوی label هم برای دادن rate استفاده کنید.

البته تو درسای بعدی با روشهای دیگه ای هم برای دادن Rate آشنا میشید و جلوتر زمانی که در مورد فیلتر کردن فایلها صحبت میکنیم از Rate فایلها برای فیلتر کردن اونها استفاده میکنیم.

آشنایی با Label ؟

یکی دیگه از قابلیتهایی که کمک میکنه تا فایلها رو ارزش گذاری کنیم استفاده از label تو Adobe bridge . اعمال کردن لیبل هم مثل اعمال کردن Rate خیلی سادست.

احتمالا توی منوی Label قسمت پایین این منو label ها رو هم دیدین و همینطور کلید میانبر اونها رو همینطور که تو اون منو میبینید هر label یک اسم و یک رنگ مختص خودش داره.

برای این که بتونید اسم یک Label رو تغییر بدید میتونید از preferences استفاده کنید. برای این کار از منوی Edit / preferences رو اجرا کنید و از دسته های سمت راست Label رو انتخاب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
جعبه دانلود

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید