نحوه تنظیم مجدد تنظیمات فتوشاپ

نحوه تنظیم مجدد تنظیمات فتوشاپ

شایع ترین دلیل بروز مشکلات ناگهانی عملکرد در فتوشاپ، فایل تنظیمات خراب است. بیاموزید که چگونه تنظیمات فتوشاپ را به راحتی به طور پیش فرض حذف و بازنشانی کنید. ما می آموزیم که چگونه تنظیمات  را در Photoshop CC و در نسخه های قبلی فتوشاپ بازیابی کنیم.

آیا نسخه فتوشاپ شما عجیب و غریب شده است؟ پنل ها یا آیتم های منو ناپدید می شوند؟ مشکل در ابزارها؟ به احتمال زیاد، مشکل این است که فایل تنظیمات فتوشاپ شما خراب شده است.  این بدان معنی است که پرونده Preferences آسیب دیده و اطلاعات داخل آن بهم ریخته است.

فایل Preferences جایی است که فتوشاپ بسیاری از تنظیمات عملکرد خود را در آن ذخیره می کند. تنظیمات صفحه نمایش و رابط کاربری، تنظیمات ابزار، گزینه های مدیریت پرونده و ذخیره فایل ، تنظیمات نوع،گزینه های پلاگین و موارد دیگر وجود دارد. ما در آموزش قبلی این مجموعه، به برخی از گزینه های مهم تر در تنظیمات برای مبتدیان پرداختیم. هر بار که از فتوشاپ بسته می شود، فایل Preferences دوباره نوشته می شود. متأسفانه، هر بار که فایلی را دوباره می نویسیم، این احتمال وجود دارد که مشکلی پیش بیاید.

خوشبختانه ، راهی آسان برای بازگرداندن تنظیمات فتوشاپ به پیش فرض های آنها وجود دارد. در واقع، از Photoshop CC 2015، دو روش آسان برای انجام آن وجود دارد. در این آموزش، ما هر دو روش را یاد خواهیم گرفت. ما با روش اصلی که با هر نسخه از فتوشاپ کار می کند شروع خواهیم کرد. سپس، گویی که این روش به اندازه کافی آسان نیست ، ما به یک روش ساده تر برای بازنشانی فایل Preferences با استفاده از یک گزینه کاملاً جدید در (Photoshop CC (Creative Cloud خواهیم پرداخت.

 احتیاط

قبل از شروع، توجه داشته باشید که بازنشانی فایل تنظیمات فتوشاپ چیزی بیش از موارد برگزیده تنظیم مجدد خواهد شد. همچنین می توانید تنظیمات رنگ و همچنین میانبرهای صفحه کلید سفارشی یا فضای کاری که ایجاد کرده اید را بازنشانی کنید. اگر می خواهید این موارد را نگه دارید ، قبل از ادامه مطمئن شوید که آنها را ذخیره کرده اید.

نحوه بازنشانی تنظیمات فتوشاپ (همه نسخه ها)
مرحله ۱:  فتوشاپ زا ببندید

بیایید نحوه تنظیم مجدد تنظیمات  فتوشاپ را با استفاده از روشی که با همه نسخه های فتوشاپ کار می کند، بررسی کنیم. ابتدا فتوشاپ را ببندید. در ویندوز، به منوی File در نوار منو در بالای صفحه بروید و گزینه Exit را انتخاب کنید. در مک، به منوی Photoshop در نوار منو بروید و گزینه Quit Photoshop را انتخاب کنید:

مرحله ۲: فتوشاپ را دوباره راه باز کنید در حالی که دکمه های میانبر را فشار می دهید

با بسته شدن فتوشاپ، کلیدهای در ویندوز Shift+Ctrl+Alt و در مک Shift+Command+Option  را بر روی صفحه کلید فشار داده و نگه دارید و فتوشاپ را به روال عادی خود دوباره راه اندازی کنید.

مرحله ۳: فایل تنظیمات فتوشاپ را حذف کنید

درست قبل از باز شدن فتوشاپ، پیامی ظاهر می شود که آیا می خواهید فایل تنظیمات Adobe Photoshop را حذف کنید؟ این فایل تنظیمات برگزیده شماست. Yes را انتخاب کنید سپس فتوشاپ به تنظیمات پیش فرض باز خواهد شد:

 

تنظیمات فتوشاپ را در Photoshop CC بازنشانی کنید

در مرحله بعدی، بیایید یاد بگیریم که چگونه تنظیمات را با استفاده از یک روش جدید در Photoshop CC تنظیم مجدد کنیم. شما باید از Photoshop CC استفاده کنید و می خواهید از به روز بودن نسخه خود اطمینان حاصل کنید.

مرحله ۱: کادر گفتگوی تنظیمات را باز کنید

در Photoshop CC ، Adobe گزینه جدیدی برای بازنشانی تنظیمات برگزیده اضافه کرده است. این گزینه در کادر گفتگوی Preferences یافت می شود. برای باز کردن کادر گفتگو، در ویندوز ، به منوی Edit  در بالای صفحه بروید، Preferences را انتخاب کنید ، و سپس گزینه General را انتخاب کنید. در مک، به منوی Photoshop CC بروید، Preferences را انتخاب کنید، سپس گزینه General را انتخاب کنید:

مرحله ۲: انتخاب “Reset Preferences On Quit”

با این کار کادر گفتگوی تنظیمات روی گزینه های عمومی باز می شود. در اینجا ، گزینه جدید Reset Preferences On Quit را پیدا خواهید کرد. برای انتخاب آن روی آن کلیک کنید:

مرحله ۳: برای حذف موارد برگزیده هنگام خروج “Yes” ” را انتخاب کنید

از شما سوال می شود که آیا مطمئن هستید که می خواهید تنظیمات را هنگام خروج فتوشاپ بازنشانی کنید. تأیید را کلیک کنید:

مرحله ۴: بستن و راه اندازی مجدد فتوشاپ

بستن فتوشاپ در ویندوز با File > Exit و مک Photoshop > Quit Photoshop CC از فتوشاپ خارج شوید. دفعه بعدی که فتوشاپ CC را باز کنید، تنظیمات به پیش فرض های آن برگشته اند و فتوشاپ راه اندازی می شود.

منبع.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید