فیلتر Render، آموزش و نکات ویژه آن

این فیلتر را می توانید تصاویر خود را برای خلق آثار جدید به کار ببرید.

فیلتر Render یکی از فیلتر هایی است که در فتوشاپ موارد استفاده گوناگونی دارد و مثال شما می توانید با استفاده از آن نما هایی مانند یک ابر و یا یک منشا تابش نور ایجاد کنید. جالب است نه! در این آموزش جذاب همراه پردیس گراف باشید تا این فیلتر عالی را به خوبی یاد بگیرید.

کار با فیلتر Render به چه شکل می تواند باشد؟

فیلتر Cloud در فتوشاپ

فیلتر Cloud در فتوشاپ

پس از وارد کردن عکس خود در فتوشاپ با استفاده از گزینه فیلتر Render در پنل بالایی تنظیمات می توانید فیلتر رندر را پیدا کنید. این فیلتر اعضای مختلفی دارد که در ادامه آن ها را با جزئیات کامل بررسی خواهیم کرد. به هر حال در استفاده از این فکر شما شاهد اثرات فوق العاده از فتوشاپ بر روی تصاویر خود خواهید بود. پس لازم است این فیلتر و نحوه کار با آن را به طور کامل یاد بگیرید.

معرفی اعضای خانواده این فیلتر در فتوشاپ:

این فیلتر دارای ۵ عضو در خانواده خود است که هرکدام کارهای متفاوت و جذاب انجام می دهند. به ترتیب از بالاترین فیلتر این خانواده به شرح زیر تقسیم می شود:

 1. فیلتر اول فیلتر Render ، فیلتر Cloud می باشد.
  این فیلتر همان فیلتر است که در ساخت ابر از آن استفاده می شود. همچنین می توانید با استفاده از آن مه و بخار بسازید که عکس های تان را جذابتر کند. این فیلتر از رنگهای انتخاب شده شما در پس زمینه و پیش زمینه استفاده می کند.سپس یک بافت فشرده شبیه ابر ایجاد می کند. در استفاده از این فیلتر یادتان باشد که اعمال را در یک لایه جدید انجام دهید. به این دلیل که اگر لازم باشد بتوانید آن را تغییر دهید.
 2. فیلتر بعدی از انواع فیلتر Render ، فیلتر Different Clouds است.
  این فیلتر وابسته به فیلتر قبلی است! یعنی شما فقط در هنگام می توانید از آن استفاده کنید که فیلتر قبل را را روی تصویر اعمال کرده باشید. در هر صورت کار این فیلتر این است که بافت ابر شما را از نظر ساختار و هم چنین شکل تغییر می دهد.
 3. فیلتر Fibers و نحوه استفاده از آن.

  فیلتر Fibers | پردیس گراف

  فیلتر Fibers | پردیس گراف

  کار این فیلتر از اسم آن هم معلوم است. یک بافت رشته ای متناسب با رنگ انتخاب شده شما در تصویر ایجاد می‌شود که با استفاده از آن میتوانید بافتی شبیه فیبر و یا پارچه را روی تصویر خود مشاهده کنید.

 4. فیلتر Lens Flare فراتر از حد تصور شما از فیلتر Render عمل می کند!
  اگر دقت کرده باشید در هنگام عکاسی اگر لنز دوربین شما به سمت نور آفتاب باشد، چندین نقطه نورانی روی تصویر شما ایجاد خواهد شد. کار این فیلتر شبیه سازی همان نقاط است که می تواند در عکس های شما بسیار زیبا جلوه کند.
 5. و در آخر فیلتر Lighting Effect که خالق یک نور و منشاء آن در تصویر شما است!
  با استفاده از این فیلتر می توانید چندین نقطه نورانی در تصویر قرار داده و با استفاده از آن، نوع رنگ، میزان آن، محدوده رنگی و عمق و بعد تصویر خود را مشخص کنید. در هنگام کار با این فیلتر مشاهده می شود که یک سمت تصویر نورانی و سمت دیگر آن تاریک خواهد شد.

سخن آخر این آموزش:

در این آموزش پردیس گراف قصد داشت تا شما را با فیلتر Render به شکل کامل آشنا کند. نظر شما برای پردیس گراف با ارزش است. پس در صورت مفید بودن این آموزش نظرات و پیشنهادات خود را زیر این مطلب برای ما کامنت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید