فیلتر Noise را در فتوشاپ گم نکنید!

این فیلتر فوق العاده قوی و پر کاربرد است. مخصوصا برای شما که می خواهید یک تصویر را ادیت کنید!

فیلتر Noise در فتوشاپ می تواند نویز را به تصویر اضافه یا کم می کند. در واقع پیکسل هایی را به طور تصادفی روی تصویر می ‌اندازد. این کار باعث می شود عکس شما بافت خاصی به خود بگیرد. پس می توانید با اطمینان خاطر از آن برای افزایش حس زنده بودن تصاویر خود استفاده کنید. در این آموزش پردیس گراف قصد دارد به شما نحوه کار با این فیلتر را در فتوشاپ به طور کامل آموزش دهد. پس با پردیس گراف همراه باشید!

خب حالا برویم سراغ معرفی و آموزش ابزار فیلتر Noise !

فیلتر Noise انواع مختلفی دارد و کار با این فیلتر بصورت گسترده ای به شما در پروژه هایتان کمک می کند. انواع فیلتر Noise به شرح زیر است:

 1. فیلتر Add Noise ، فیلتری قدرتمند و در عین حال ساده جهت اضافه کردن نویز به تصویر است.
  پس از کلیک بر روی گزینه add noise پنجره ای ظاهر می شود که در آن گزینه Monochromatic باعث می شود نویز ها به صورت سیاه و سفید درآیند، گزینه دیگری به نام Gaussian وجود دارد که باعث می شود نویز ها به صورت پیوسته تر نشان داده شوند.
 2. فیلتر Despeckle ، تار کردن منطقه ای از تصویر که رنگ آن متفاوت تر از بقیه نقاط است!
  استفاده از این فیلتر باعث می شود که در نقاطی از تصویر که تغییر رنگ قابل توجهی مشاهده شود، تار به نظر آید. در واقع این فیلتر لبه های تصویر را شناسایی می کند. سپس نویز نقاط انتخاب شده به جز لبه ها را از بین می برد. نکته قابل توجه اینجا است که این فیلتر دارای پنجره تنظیمات نمی باشد.
 3. فیلتر Dust & Scratches ، این فیلتر باعث می شود نور و روشنایی ناخواسته در تصویر برطرف شود.
  با کلیک بر روی این فیلتر پنجره تنظیمات ظاهر می شود که در آن با گزینه Radius می‌توان درجه مات شدن تصاویر را مشخص کرد. همچنین گزینه Threshold باعث می شود که تصاویر را به حالت sharp درآورید.
 4. فیلتر Median ، در کاهش یا از بین بردن اثر حرکت اشیاء در تصویر موثر است.
  در واقع این فیلتر از انواع فیلتر Noise می تواند باآمیختن پیکسل های روشن در ناحیه انتخاب شده، اثر نویز را کم کند. این فیلتر در از بین بردن فیلتر Motion در تصاویر مناسب است.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید