صدا و ویرایش آن چه راز های نهفته ای دارد؟

یاد بگیرید صدا و ویرایش آن چه نکاتی دارد!

صدا و ویرایش آن شاید از آن دسته مطالبی باشد که کمتر راجع به آن صحبت شده است. پردیس گراف قصد دارد که اطلاعات کاملی را از آن ارائه دهد. این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان را به هیچ عنوان از دست ندهید.

ویرایش صدا در فتوشاپ امکان پذیر است!

ویرایش صدا در فتوشاپ امکان پذیر است!

ویرایشگر صدا:

تدوینگران صدا با روش فیلم کار می کنند. همچنین خطوطی را که نیاز به ضبط مجدد دارند ، یادداشت می کنند. بسته به اندازه تولید ، آن ها این کار را به مخلوط کن ADR یا ویرایشگر گفتگو منتقل می کنند. ویراستاران صدا سپس Foley ، ADR و جلوه های صوتی را در تصویر همگام سازی می کنند.آهنگ هایی را برای استفاده در پیش دوبله ایجاد می کنند. سپس آهنگ ها مخلوط می شوند ، بنابراین از یک کیفیت پایدار و دامنه پویا ، آماده شنیدن در سینما و تلویزیون برخوردار هستند. با ترکیب ترک ها ، آن ها را به صورت لحنی به هم نزدیک می کند. به توصیه پردیس گراف در این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان ترکیب نهایی سه قطعه را آسان تر می کند. گفتگو ، موسیقی و جلوه هایی که با فیلم تمام شده همراه است.

نحوه کارکرد ویرایشگر چگونه می باشد؟

ویرایشگر صوت ها چگونه کار می کند!

ویرایشگر صوت ها چگونه کار می کند!

ویراستارهای صدا اطمینان حاصل می کنند که همه جریان های صوتی برای تولید ضبط شده از کیفیت بالا و واضحی برخوردار هستند. این کار را با پاک کردن ضبط های اولیه ساخته شده توسط مهندس ضبط یا میکسر صدای تولید انجام می دهند.همچنین  صداهای کریستالی ایجاد می کنند که به جای ایستا ، با نشاط می ترکند. گفتگو ، موسیقی و جلوه های صوتی همگی حوزه هنرمند صدا هستند.  شما ممکن است تصمیم بگیرید که تخصصی شوید. به عنوان مثال ، یک ویرایشگر گفتگو یا یک هنرمند فولی شوید.سردبیران صدا از طریق ضبط های مستقیم یک پروژه شانه می زنند. همچنین انتخاب می کنند که کدام نوارها برای اهداف پروژه مناسب ترند.

سپس به صورت دیجیتال آنچه را که دارید تعادل و تقویت می کنند.  جلوه های الکترونیکی مورد نیاز برای تکمیل ضبط ها را ایجاد می کنند. اگر روی یک تولید بصری کار می کنید ، باید ضبط شده ها را با تصویر بصری آن ها مطابقت دهید.به عنوان مثال اگر فیلم شما با صدایی صحبت می کند که بر روی سر و صدای ترافیک پس زمینه صحبت می کند ، شما از طریق ترکیب کلیپ های نویز تهیه شده از کتابخانه صدای خود ، ترافیک پس زمینه را ایجاد می کنید.  این نویز را با تصاویر اتومبیل هایی که می گذرانند همگام سازی می کنید.

همه این ها نیاز به توانایی در به خاطر سپردن مقادیر زیادی از کلیپ های صوتی و تقسیم آن ها با هم با تنظیمات مختلف دارد. این همچنین به گوش تیزبینی نیاز دارد که هنگام تنظیم سطح باید رمزگشایی شود.به گفته پردیس گراف وقت شما به جای چت با مشتری در استودیو می گذرد. بنابراین؛ برای دوست شدن با تجهیزات خود آماده باشید.

توصیف کننده صدا:

توصیف کنندگان صوتی وظیفه دارند توضیحات مفصلی را که باید در سینما داده شود، ارائه دهند. آن ها از یک برنامه مخصوص طراحی شده استفاده می کنند. اینچنین همزمان فیلمنامه فیلم ، تصویر واقعی و کد زمان را نمایش می دهد تا بتواند روایت خود را با توجه به زمان دقیق بنویسد. به محض تهیه اسکریپت توصیف صوتی ، آن ها چندین روز را صرف ضبط و مخلوط کردن موسیقی متن جدید می کنند. به گفته این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان، توسط توزیع کننده بررسی می شود.

ویرایش صدا با رایانه:

ویرایش صدا با رایانه چگونه است؟ | پردیس گراف می گوید!

ویرایش صدا با رایانه چگونه است؟ | پردیس گراف می گوید!

 اکنون تقریباً همه ویراستاران صدا از سیستم های ویرایش رایانه ای به نام ایستگاه های کاری دیجیتال صوتی (DAW) استفاده می کنند. ایستگاه های کاری صوتی دیجیتال سیستم های چند آهنگی هستند که فرایند ویرایش صدا را برای انواع تولیدات صوتی حرفه ای بسیار ساده و تقویت می کنند.ایستگاه های کاری صوتی دیجیتال از نظر اندازه ، قیمت و پیچیدگی بسیار متفاوت هستند. اساسی ترین سیستم ها به سادگی برنامه های نرم افزاری هستند که می توانند روی یک رایانه شخصی استاندارد بارگیری شوند. سیستم های حرفه ای تر ، مانند DigiDesign’s Pro Tools ، به کارت صدای ویژه ای نیاز دارند.  معمولاً در کنار تابلوهای بزرگ دیجیتال میکس استفاده می شوند.همچنین با صدها جلوه و افزونه ابزار مجازی سازگار هستند. مزیت همه این سیستم ها این است که یک ویرایشگر می تواند با انواع فایل های صوتی، صدا ، کلیپ های Foley ، موسیقی آنالوگ و MIDI  از همان رابط کار کند.

نکات کلیدی این مطلب آموزشی:

روند اساسی ویرایش صدا در انتقال از نوار مغناطیسی به هارد دیسک تغییر چندانی نکرده است. هر یک از عناصر صوتی فیلم همچنان به صورت تراک های مجزا ویرایش می شود. اما با فرمت فایل های دیجیتال و افزایش سرعت پردازش رایانه ، میزان کل آهنگ ها بی حد و حصر است. علاوه بر چندین آهنگ گفتگو ، یک ویرایشگر می تواند ده ها جلوه پس زمینه و لایه ها و لایه های Foley و موسیقی اضافه کند. چندین قطعه را می توان به طور هم زمان برش ، کپی ،اصلاح و محو کرد. و هر آهنگ با ده ها کنترل صدا ، تنظیم استریو و جلوه ها ارائه می شود. روند مخلوط کردن را بسیار ساده می کند.

با استفاده از نوار مغناطیسی ، همه چیز با گوش انجام می شد. اکنون ویراستاران می توانند امواج صوتی روی صفحه را مشاهده کنند. آن ها می توانند صدای اضافی پس زمینه را ببینند. همچنین با یک کلیک ماوس آن را حذف کنند.با استفاده از رابط های گرافیکی ، طراحان جلوه های صوتی می توانند شکل موج یک صدا را مطالعه کنند.  به راحتی آن را خم و تحریف کنند تا چیزی کاملاً جدید ایجاد کند. غرش شیر را می توان کشید و پایین آورد تا زیر یک هیولای خارق العاده دریایی شود. DAW های جدید حتی به شما امکان می دهند صدای فراگیر را از طریق یک رابط گرافیکی کنترل کنید. کنترل را به سمت چپ پشت صفحه بکشید و در آنجا صدا در سینما ظاهر می شود.

سخن آخر این مطلب آموزشی فتوشاپ رایگان:

پردیس گراف در این مطلب آموزشی صدا و ویرایش آن اطلاعاتی کاملی ارائه داد. تمام سعی ما این بود که هیچ نقطه ی تاریکی از صدا و ویراش آن برای مخاطب باقی نماند.در قسمت های بعدی صدا و ویرایش آن از مراحل اصلی ویرایش صدا صحبت خواهیم کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید