طراحی آیکون و نکات جالب درباره آن!

چه نکات کلیدی درباره طراحی آیکون وجود دارد؟

طراحی آیکون جز موضوعات بسیار پر طرفدار می باشد. پردیس گراف نیز در این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان به نکات آن می پردازد. اصول طراحی موثر آیکون توسط طراح آیکون جان هیکس از طراحی هیکس در کتاب خود با عنوان The Icon Handbook و همچنین توسط گوگل در رهنمودهای طراحی مواد برای آیکون های سیستم مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. بخشی از تبدیل شدن به یک طراح بزرگ یادگیری زمان شکستن قوانین و زمان پیروی از آن ها است.

مثالی از آیکون های مختلف محبوب و جذاب | آموزش فتوشاپ رایگان

مثالی از آیکون های مختلف محبوب و جذاب | آموزش فتوشاپ رایگان

همانطور که در اینجا نشان خواهیم داد. آیکون ها و بازارهای بردار مانند Iconfinder باعث می شوند که آیکون های برداری کاملاً طراحی شده به عنوان منابعی ارزان و در دسترس برای طراحان وب و چاپ در دسترس باشد. هزاران مجموعه نماد برتر با کیفیت بالا و صدها مجموعه رایگان عالی در دسترس است.هر مجموعه آیکونی که به Iconfinder ارسال می شود برای جذابیت احتمالی کاربران وب سایت ما و از نظر ارزش تجاری ارزیابی می شود.

بازآفرینی یک نماد در طراحی آیکون:

در نمونه تصاویری که در این مقاله دنبال می شود ، مراحل مورد بحث برای بازسازی نماد یک سگ (به طور دقیق یک Corgi) اعمال خواهد شد. این نماد پتانسیل بالایی داشت اما آنقدر صیقلی نبود که بتواند “کیفیت برتر” در نظر گرفته شود. ما برخی نکات آسان را برای کم در اختیار کم قرار دادیم. همچنین با کمی کار ، آیکون های نام برده شده به عنوان مجموعه آیکون های برتر آماده تأیید بودند. تصویر زیر نسخه های قبل و بعد را نشان می دهد.

رنگ گیری آیکون های سگ

رنگ گیری آیکون های سگ

طرح کوچک شده و قابل استفاده آیکون سگ

طرح کوچک شده و قابل استفاده آیکون سگ

پردیس گراف در بخش های بعدی، توضیح خواهد داد که چگونه از قبل به بعد بروید. توجه داشته باشید که رهنمودهای مورد بحث در این مقاله مربوط به آیکون های وب است. به توصیه این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان اما به طور کلی در چاپ آیکون نیز کاربرد دارد. ۳۰۰ نقطه در هر اینچ (DPI) از مواد چاپی ، کمال پیکسل را اساساً بی معنی می کند. اگر شما یک طراح چاپ هستید که این مطلب را می خوانید ، همه اصول قابل اجرا هستند. اما شما می توانید تا حد زیادی قطعات کامل کننده پیکسل را نادیده بگیرید.

سه ویژگی طراحی آیکون موثر:

نمادهایی که به خوبی طراحی شده اند ، رویکردی روشمند و آگاهانه نسبت به سه ویژگی اصلی را تشکیل می دهند.البته که سه چیز طراحی آیکون را تشکیل می دهند:فرم ، وحدت زیبایی شناختی و شناخت. هنگام طراحی  آیکون های جدید ، هر یک از این ویژگی ها را با رویکرد تکراری در نظر بگیرید. از حالت کلی (فرم) شروع کنید.  به قسمت خاص (قابل تشخیص) بروید. حتی اگر یک نماد واحد ایجاد می کنید ، این سه ویژگی هنوز هم ضمنی هستند. همچنین می توانند از یک طرح واحد خارج شوند.بدون شک ، بیش از سه ویژگی طراحی آیکون را تشکیل می دهند. اما سه مورد شرح داده شده در زیر مکان خوبی برای شروع هستند. به منظور اختصار نسبی ، ما بر آنچه سه ویژگی اصلی می دانیم متمرکز شده ایم.

فرم

فرم ساختار اصلی یک نماد یا نحوه ساخت آن در طراحی آیکون است. اگر جزئیات یک آیکون را نادیده بگیرید و دور شکل های اصلی خط بکشید ، آیا آن ها یک مربع ، یک دایره ، یک مستطیل افقی یا عمودی ، یک مثلث  تشکیل می دهند؟ اشکال اولیه هندسی از نظر بصری یک پایه ثابت برای طراحی آیکون ایجاد می کنند. در مثال Corgi ما توسط کم بردلی ، سر سگ از دو مثلث و دو بیضی تشکیل شده است. همانطور که می توان با ترسیم بزرگترین و ساده ترین اشکال نقاشی را شروع کرد و سپس به جزئیات بیشتر و بیشتر پرداخت ، یک نماد را از ساده ترین اشکال شروع کرد . سپس؛ جزئیات بیشتری را اضافه کرد. اما فقط به همان اندازه که برای انتقال مفهوم لازم است نمایندگی می شود. به گفته پردیس گراف خواه یک شی ، ایده یا عمل باشد.

وحدت زیبایی شناسی

عناصری که در یک نماد واحد و در یک مجموعه نماد مشترک هستند همان چیزی است که ما آن ها را وحدت زیبایی شناختی  در طر احی آیکون می نامیم. این عناصر مواردی مانند گوشه های گرد یا مربع ، اندازه خاص گوشه ها (۲ پیکسل ، ۴ پیکسل و غیره) ، وزن های محدود و ثابت خط (۲ پیکسل ، ۴ پیکسل و غیره) ، سبک (تخت ، خط ، پر شده line یا glyph) و پالت رنگ می باشند . وحدت زیبایی شناختی یک مجموعه، شامل عناصر طراحی می باشد. همچنین گزینه هایی که شما در کل مجموعه تکرار می کنید.

قابلیت شناسایی

قابل تشخیص بودن محصول از ماهیت یک نماد  را در طراحی ایکون ،منحصر به فرد می کند. اینکه آیا یک نماد کار می کند در نهایت به درک آسان بیننده از شی ، ایده یا عملی که به تصویر می کشد بستگی دارد. قابلیت شناسایی شامل نمایش خصوصیاتی است که بیننده معمولاً با آن ایده مرتبط می کند ، اما همچنین می تواند شامل عناصر منحصر به فرد یا غیرمنتظره مانند قلب برای بینی Corgi باشد. به یاد داشته باشید که قابلیت تشخیص نه تنها به درک شی ، ایده یا عملی که به تصویر کشیده می شود بلکه به شناسایی مجموعه نماد منحصر به فرد شما نیز اشاره دارد.به گفته این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان وحدت و شناخت زیبایی شناختی می تواند همپوشانی داشته باشد.

سخن آخر این مطلب آموزش فتوشاپ رایگان:

پردیس گراف در این مقاله طراحی آیکون نکاتی ضروری در مورد ایکون ارائه داد.در این مطلب آموزش فتوشاپ با ویژگی های آیکون آشنا شدید.سعی کنید که تمام قسمت های این مطلب را به خوبی بخوانید.اگر قصد دارید که در آینده به طراحی آیکون بپردازید،باید از سطح دانش بالایی بهره مند شوید.شما زمانی می توانید در این حرفه موفق شوید که دست به تمرین شوید.یعنی بدون تمرین و تنها دانش تئوری بسیار کارساز نخواهد بود.باید مرحله به مرحله پیش بروید.هر چقدر بیشتر تمرین کنید،سرعت عمل شما در طراحی ایکون بیشتر خواهد شد. در قسمت دوم طراحی ایکون قصد داریم به مراحل اصلی طراحی آیکون بپردازیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 2]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید