ساخت موشن گرافیک جذاب با تری دی مکس!

از راز ساخت موشن گرافیک تنها با دو نرم افزار اطلاع دارید؟

ساخت موشن گرافیک امروزه از طریق نرم افزار تری دی مکس یا سینما فوردی انجام می شود. اگر شما یک انیماتور هستید، بی شک با نرم افزارهای سه بعدی تا حدودی آشنایی دارید. برای ساخت موشن گرافیک های جذاب و شگفت انگیز باید با نرم افزارهایی مانند افتر افکت آشنایی داشته باشید. پردیس گراف در این مطلب آموزش تری دی مکس رایگان قصد دارد که شما را با دو نرم افزار محبوب برای ساخت موشن گرافیک آشنا کند. از مزیت های این دو نرم افزار مطالبی را با شما به اشتراک  خواهیم گذاشت.

سپس در انتها خواهیم گفت که کدام نرم‌افزار برای کدام قشر بسیار مناسب تر می باشد. بی شک هر کدام از این نرم افزارها خوبی ها و بدی های خاص خود را دارند. اما ممکن است سوال پیش بیاید که کدام یک می تواند برای ساخت موشن گرافیک مناسب تر باشد؟با پردیس گراف همراه باشید تا در این مطلب آموزش تری دی مکس رایگان به این سوال پاسخی جامع بدهیم. ما به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید تصمیمی جدی برای خرید یکی از این نرم افزار ها بگیرید.

ساخت موشن گرافی با تری دی مکس، به سادگی!

در تری دی مکس چطور موشن بسازیم؟ | پردیس گراف

مزیت های نرم افزار تری دی مکس برای ساخت موشن گرافیک:

برای رسانه هایی که از عناصر سه بعدی بهره می برند، مثل: تلویزیون، بازی، فیلم یا معماری نرم افزار تری دی مکس بسیار زبان زد و محبوب می باشد. یکی از ویژگی‌های بارز و با اهمیت نرم افزار تری دی مکس، داشتن ابزارهای مدل سازی گوناگون است.به کمک این ابزار ها می توانید از طریق فهرست بزرگی، متغیرهایی را که برای ساده کردن پروژه شما موجود است، مورد استفاده قرار دهید.  همچنین آن ها را برای عنصر مورد نظر ایجاد کنید. لازم به ذکر است که شما همچنین به یک موتور Rendering بسیار قدرتمندی به نام  Mental Ray دسترسی دارید.

ابزارها و تجهیزات زیادی برای ساخت موشن گرافیک در نرم افزار تری دی مکس قابل دسترسی می باشد. همچنین باید پردیس گراف خاطرنشان کند که نرم افزار تری دی مکس دارای تعداد زیادی پلاگین می باشد. پلاگین ها باعث بهبود موشن گرافیک ها خواهد شد.به کمک این پلاگین ها می توانید کارهای مختلفی را به راحتی انجام دهید. در این مطلب آموزش تری دی مکس رایگان متوجه خواهید شد که  این نرم افزار دارای قابلیت  FUME FX است. به کمک آن می توان به ایجاد جلوه ها و شبیه سازی ها سرعت بسیار زیادی بخشید.

می‌توان گفت که  Renderingیک بخش بسیار مهم از نرم افزارهای سه بعدی می باشد.زمانی که در حال خلق یک موشن گرافیک می باشید، توسط آن می‌توانید عناصر سه بعدی را به بهترین شکل به نمایش بگذارید. همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، نرم افزار تری دی مکس دارای موتوری بسیار قوی می باشد. این موتور یک ابزار Rendering   قوی می باشد ولی به پیچیدگی و ظرافت های زیادی نیازمند است تا آنچه را که مد نظر شماست به دست بیارید.

در تری دی مکس چطور موشن بسازیم؟ | پردیس گراف

در تری دی مکس چطور موشن بسازیم؟ | پردیس گراف

مزیت های سینما فوردی برای ساخت موشن گرافیک:

در اغلب موارد پیچیدگی کمتری برای ساختن عناصر سه بعدی برای موشن گرافیک وجود دارد. این در حالی است که اگر بخواهید عناصر سه بعدی را برای بازی ها یا مدلسازی ها استفاده کنید، باید وقت زیادی را نیز برای آن کنار بگذارید. شخصی که به عنوان مبتدی تلقی می‌شود و به تازگی وارد دنیای انیمیشن سازی و سه بعدی شده است، معمولاً در پروسه یادگیری و فهمیدن سینما فوردی بسیار راحت و کوتاه‌تر از نرم افزار تری دی مکس می باشد. دلیل این امر نیز تعداد زیاد ابزار در نرم افزار تری دی مکس نسبت به سینما فوردی می باشد. دلیل اصلی مورد توجه قرار گرفتن سینما فوردی در بین جامعه انیماتورها ،آسان بودن کاربری و ابزارهای قدرتمند آن است. کاربری آسان آن باعث شده است که در ساخت موشن گرافیک بسیار مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال سینما فوردی دارای ابزاری به نام CINEWARE  است.

می توانید از طریق آن صحنه های سه بعدی را که در سینما فوردی به وجود آورده اید، به طور مستقیم به افتر افکت انتقال دهید. همچنین شما از طریق این ابزار می توانید تغییرات لازم را در صحنه های سه بعدی خود انجام دهید. این مورد نیز باعث شده است که چنین نرم افزاری برای ساخت موشن گرافیک نسبت به تری دی مکس بسیار مورد استفاده قرار گیرد. سینما فوردی همچنین دارای ابزار دیگری به نام Mograph  می باشد . این امکان را دارید تا لوگو های معلق و جلوه های ساده را به راحتی هرچه تمام تر خلق کنید.

برتری سینما فوردی نسبت به بقیه نرم افزار ها

نرم افزار فوردی، انتخاب مناسبی برای ساخت موشن

نرم افزار فوردی، انتخاب مناسبی برای ساخت موشن

مزیت بزرگ این نرم‌افزار راحتی استفاده از آن می باشد. در واقع استفاده از این نرم افزار به دلیل پاسخ دهی خوب و داشتن قالب user-friendly بسیار آسان می باشد. کسانی که کار با نرم افزار افتر افکت را بلد هستند و می خواهند مهارت خود را در دنیای سه بعدی افزایش دهند، می توانند با یادگیری سینما فوردی راه خود را هموار تر کنند. البته این گفته ها به این معنی نیست که نرم افزار تری دی مکس ضعیف است و قابلیت کاربردی ندارد. بلکه وجود ابزارهای متنوع در تری دی مکس ممکن است برای افراد مبتدی با عث ترس  شود. به عنوان مثال شما اگر بخواهید یک نوشته سه بعدی ساده خلق کنید نیازی به ابزارهای گوناگون ندارید.

سخن آخر این مطلب آموزش تری دی مکس رایگان

پردیس گراف در این مطلب آموزش تری دی مکس رایگان  سعی خود را کرد تا مزیت‌های هر دو نرم افزار را بازگو کند.اگر مبتدی هستید و می‌خواهید بر روی پروژه‌های سبک و نه چندان پیچیده کار کنید، می‌توانید از سینمافوردی بهره ببرید. اما اگر هدف، کار بر روی پروژه های ساخت موشن گرافیک پیچیده و سطح بالا می باشد، سعی کنید مهارت خود را در استفاده از نرم افزار تری دی مکس و ابزارهای آن بالا ببرید. سعی کنید تمرین خود را بر روی پروژه های نسبتا ساده بیشتر کنید.چنین کاری باعث پیشرفت شما در مدت زمان کوتاهی خواهد شد. با گذر زمان می توانید بر روی پروژه های پیچیده کار کنید. صبر و تمرین شما رمز موفقیت شما می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید