کار با ابزارهای Hand و Zoom در فتوشاپ

ابزار های Hand و  Zoom دو عضو پر استفاده ابزار های فتوشاپ هستند.

ابزار Hand و ابزار Zoom هردو ابزاری هستند که کار با آنها بی شک‌ در هر پروژه ای از فتوشاپ دیده می شود. برای مثال شما می خواهید کمی روی تصویر خود بزرگنمایی انجام دهید و یا آنرا کمی کوچک‌تر کنید پس قطعاً به ابزار Zoom احتیاج خواهید داشت. در طرف مقابل می خواهید روی صفحه پروژه خود کمی به طرفین حرکت کنید پس ابزار Hand پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.

معرفی دقیق تر ابزار Hand و ویژگی های آن

این ابزار در موقعیت مکانی تقریباً انتهای پایینی پنل ابزار قرار دارد. شما میتوانید با زدن کلید Space روی کیبورد علامت دست را مشاهده کنید. این یعنی این که شما قادر به انجام حرکات مربوط به این ابزار می شوید.

دیگر کاربرد این ابزار می تواند به هنگام دقیق تر کردن پروژه باشد. برای مثال شما می خواهید کمی از پروژه را تغییر دهید و کار با موس بدون ابزار و یا با اسکرول های کناری قطعاً سخت خواهد بود. پس ابزار Hand به کمک شما می آید.

ابزار Zoom و کارایی آن در فتوشاپ

این ابزار کارش بزرگنمایی است! یعنی شما با استفاده از آن قادر خواهید بود که روی پروژه Zoom in یا Zoom out کنید. همچنین برای کارایی بهتر و سریعتر خود می توانید کلید Alt را روی کیبورد فشار دهید . سپس اسکرول موس را به بالا یا پایین بکشید. هر چقدر اسکرول به بالا برود زوم شما بیشتر و برعکس، هر چقدر اسکرول شما به پایین بیاید زوم شما روی پروژه کمتر خواهد بود.

کلیدهای میانبر انتخاب این دو ابزار پر استفاده فتوشاپ

  1. برای انتخاب ابزار زوم کلید Z را روی کیبورد فشار دهید.
  2. برای انتخاب کردن ابزار هند می توانید کلید H را روی کیبورد فشار دهید.

پردیس گراف به شما یاد می دهد!

ما در این آموزش قصد داریم به شما نحوه کار با این دو ابزار مهم را به صورت کامل آموزش دهیم. از برای مشاهده آموزش ویدئویی ابزار های فتوشاپ فیلم زیر را دانلود کنید.

کار با ابزارهای Hand و Zoom در فتوشاپ

کار با ابزارهای Hand و Zoom در فتوشاپ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
جعبه دانلود

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید