آموزش کار با ابزار gradient tool در فتوشاپ

ابزار Gradient tool در فتوشاپ زیبایی ها را خلق می کند!

ابزار Gradient در موارد زیادی کاربرد دارد. در این آموزش می خواهیم نحوه کار با آن را به شما آموزش دهیم. معنی این کلمه در زبان فارسی را می توان طیف رنگی به شمار آورد. با پردیس گراف همراه باشید تا این ابزار را کاملا یاد بگیرید.

چرا ابزار Gradient مهم است؟

درست است که رنگ های یکسان در محیط می توانند جلوه خاصی به تصویر و پروژه شما بدهند اما گاهی اوقات لازم است طیفی از رنگ ها را در پروژه خود به کار ببرید. در این مواقع است که این ابزار پرکاربرد به کمک شما می آید. نکته قابل توجه در مورد کارکرد آن این است که رنگ ها در طیف رنگی آن از سمت Foreground به سمت Background می روند.

انواع مختلف این ابزار خلق خلاقیت:

 1. نوع اول، Linear
  این نوع Gradient که از اسم آن معلوم است طیف رنگی را به صورت خط می کشد. نکته قابل ذکر این است که به صورت پیش فرض این نوع از این ابزار برای شما فعال است.
 2. نوع دوم، Radial
  یکی از پرکاربردترین ها در این ابزار است. این نوع گرادیانت به صورت شعاعی رسم می شود و می توان طیف رنگ های بسیار فوق العاده ای با آن خلق کرد.
 3. نوع سوم، Angle
  این نوع گرادیانت تقریباً مخالف ابزار قبل عمل می کند و شما با رسم آن مشاهده می کنید که یک دایره با زاویه خاص از یک سمت طیف رنگ شما و از آن سمت رنگ دیگر شما به صورت یک دایره طیف ایجاد می کند.
 4. نوع چهارم، Reflected
  این نوع از این ابزار هم کاربرد به خصوصی دارد برای مثال شما می توانید با استفاده از آن طیف رنگی خود را در دو طرف صفحه مد نظر به یک رنگ و در وسط به رنگ دیگر در بیاورید.
 5. نوع پنجم، Diamond
  یکی از کاربردی ترین ها در این ابزار، همین نوع الماس است. به هر حال شما می توانید با کشیدن آن نوع شکل رسم شده توسط آن را مشاهده بفرمایید.

یادگیری ابزار Gradient :

برای مشاهده آموزش ویدیویی ابزار Gradient tool، می توانید فیلم زیر را از پردیس گراف دانلود کنید.

آموزش کار با ابزار gradient tool در فتوشاپ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
جعبه دانلود

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید