افکت های افتر افکت را بلدید؟!

یادگیری افکت ها را در این نرم افزار فراموش نکنید!

افکت های افتر افکت روی پروژه شما می توانند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند. پردیس گراف در این مقاله به افکت های مربوط به نرم افزار افتر افکت و تنظیمات مربوط به آن خواهد پرداخت. نکته قابل توجه این است که با یادگیری و آشنایی با این قالب های مورد نظر کاربران عادی نیز همانند متخصصین ویرایش ویدئو، خواهند توانست تصویر موردنظرشان را ویرایش کنند . در واقع انجام چنین کاری به راحتی و با چند کلیک ساده خواهد بود. با ما در این آموزش افتر افکت رایگان همراه باشید.

کار با افکت های این نرم افزار بسیار جذاب است!

کار با افکت های این نرم افزار بسیار جذاب است!

افکت های بسیار کاربردی در این نرم افزار :

۱٫ افکت های دارای سبک در افتر افکت:

برای این که بتوانید ویدیوهای مورد نظر خود را به سبک دلخواه تغییر دهید باید از این نوع افکت ها استفاده کنید. در واقع با یک کلیک می‌‌توانید کاری خیلی سخت یا دشوار را به راحتی انجام دهید. شیشه و افکت پوستر از افکت های پرکاربرد در این بخش می باشد.

۲٫ افکت های شبیه سازی در این نرم افزار گرافیکی:

در افتر افکت ۱۸ افکت شبیه سازی به صورت پیش فرض موجود است. برای طراحی های گوناگون می توانید از این افکت های شبیه سازی بهره ببرید. همه این افکت ها قابلیت شخصی سازی را به صورت کامل دارند. دقت کنید زمانی کارایی دو یا چند افکت بیشتر می‌شود که به صورت همزمان از آن‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال برای افکت بارش برف می‌توانید فقط از گزینه پیش فرض و آماده آن استفاده کنید. دقت کنید هیچ گونه شخصی سازی روی این گزینه صورت نگرفته است.

دسته بندی افکت های متفرقه این نرم افزار شرکت Adobe :

غیر از افکت هایی که در قسمت بالا به آن‌ها اشاره کردیم، انواع بسیار زیادی دسته بندی برای افکت های این  نرم افزار وجود دارد. دقت کنید هر کدام از این دسته بندی ها کارهای مختلفی را نیز انجام می دهند. به عنوان مثال برای انواع حالت‌های محو کردن، دسته بندی مجزا وجود دارد. در دسته بندی تصحیح رنگ افکت هایی وجود دارد که کاربر می تواند به کمک آن ظاهر دلخواه خود را به ویدیو بدهد.

افکت دنبال کننده دوربین سه بعدی در دسته بندی مربوط به چشم انداز یا پرسپکتیو قرار دارد. توسط این  افکت می‌توانید در گیف مورد نظر به پاک کردن خط اقدام کنید.

قالب های نرم افزار افتر افکت :

قالب های افتر افکت

قالب های افتر افکت

طراحی صفحه عنوان در این برنامه:

برای طراحی صفحه عنوان ویدیویی، نرم افزار افتر افکت می تواند بسیار مناسب و کارآمد باشد. این نرم افزار در عین سادگی امکانات مختلفی در اختیار کاربر قرار می دهد. می توان گفت طراحی صفحه عنوان در افتر افکت بسیار مشابه برنامه های واژه پرداز می باشد. از امکانات این نرم افزار می توان گزینه های مربوط به پاراگراف و تنظیمات مربوط به فاصله بین حروف را مثال زد.

عاملی که باعث می شود نرم افزار افتر افکت از نظر قابلیت های طراحی صفحه عنوان بسیار مهم و کاربردی باشد مورد دیگری می باشد. در واقع؛ امکان حرکت دادن کاراکتر ها، کلمات و خطوط به صورت اتوماتیک عامل برتری این نرم افزار می باشد. دقت کنید آنچه که برای پروژه شما به عنوان نیاز اصلی تلقی  می‌شود انجام شدن یا نشدن اینکار است.

هیچ محدودیتی در افتر افکت برای تولید صفحه عنوان وجود ندارد. البته این را هم باید گوشزد کنیم که هنوز برای ساخت صفحه عنوان سه بعدی در افتر افکت راه کاملا مناسبی شناخته نشده است. هستند کسانی که با تکنیکی به اسم لایه های انباشته تصاویر سه بعدی غیر واقعی می سازند اما اکثرا افراد از افزونه Element ۳Dبرای تولید متن سه بعدی بهره می برند.

ترکیب کردن با استفاده از افتر افکت:

نمونه ای ترکیب با افتر افکت

نمونه ای ترکیب با افتر افکت

نرم افزار ترکیب کننده به نرم افزاری گفته می شود که برای صحنه نهایی بتواند لایه های مختلف را با هم ترکیب کند. به عنوان نمونه یک صحنه ممکن است به جلوه های ویژه، تصویر زمینه، عناصر منفجر شونده، صفحه سبز، گرد و غبار و همچنین دود نیاز داشته باشد. ترکیب کردن  این موارد است که  صحنه دلخواه را به وجود می‌آورد. انجام چنین کاری در برنامه های ویرایش ویدیو، دشوار به نظر می‌رسد اما افتر افکت به عنوان نرم افزار تخصصی برای انجام این کار به وجود آمده است.

لازم به ذکر است که ویرایش کنندگان ویدئو در پروژه‌های ساده تر از توانایی ترکیب نرم افزار افتر افکت بهره می برند. امروزه برای تعویض صفحه دموی تبلیغاتی یک وسیله دیجیتال استفاده از افتر افکت بسیار رایج می باشد. لایه های افتر افکت همانند فتوشاپ حالت های گوناگونی برای درگیرشدن با لایه های دیگر دارند. این ویژگی باعث می شود مدل های سه بعدی و طرح هایی که نیاز به رندر چند مرحله دارند به راحتی انجام شوند.می توان گفت یکی از راه‌های مناسب برای ترکیب همه عناصر مورد نیاز برای صحنه، حالت ترکیب است. به عنوان نمونه شما می توانید انواع حالت ترکیب را روی فیلم خامی آزمایش کنید.

اسکریپت ها:

با اینکه افزونه ها امکانات جدیدی به نرم افزار افتر افکت اضافه کردند اما اسکریپت‌ها این گونه نیستند. قابلیت مهم اسکریپت این است که یک فرایند زمان بر را با یک کلیک و به صورت اتوماتیک انجام دهد. به عنوان مثال  ایجاد اجسام  متحرک با کلیک بر روی اسکریپت  AE Sweets انجام می شود.

دقت کنید با کمی یادگیری نرم افزار افتر افکت به راحتی می توانید به ساخت شکل های متحرک بپردازید. بی شک ساخت اجسام متحرک با یک یا چند کلیک باعث می شود تا پروژه مورد نظر بهتر و سریعتر انجام شود. در واقع؛ یک پروژه شامل تعداد زیادی از اجسام متحرک می باشد و اگر برای هر جسم متحرک وقت زیادی گذاشته شود تمام شدن پروژه زمان زیادی خواهد برد. اسکریپت های مختلف برای انجام کارهای گوناگون وجود دارد. به عنوان مثال: رندر گرفتن تصویر نهایی و همچنین متعادل کردن لایه ها توسط اسکریپت های متفاوت انجام می‌شود. زمانی که کاری تکراری در افتر افکت انجام می دهید به احتمال زیاد برای آن کار اسکریپت ای وجود دارد. شما باید اسکریپت مورد نظر را پیدا کنید تا زمان کمتری مصرف کنید.

سخن آخر این آموزش افتر افکت رایگان :

پردیس گراف در این قسمت اهمیت قالب های آماده افتر افکت را برای ویرایش کنندگان ویدئو گوش زد کرد. دلیل این گفته این است که زمان کافی برای طراحی حرکات یک پروژه در اختیار ندارید و باید برای صرفه جویی در وقت از گزینه پیش فرض و آماده بهره ببرید. لازم به ذکر است حتی شما می توانید تخصص لازم را در زمینه ایجاد این قالب های آماده کسب کنید و درآمد کافی داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید