کاربرد ابزار دایرکت سلکشن

ابزار دایرکت سلکشن در ایلاستریتور را برای حرکت دادن استفاده کنید!

ابزار دایرکت سلکشن در ایلاستریتور تقریبا برای همگان شناخته شده است. به آن ابزار انتخاب مستقیم نیز گفته می شود. می توانید در تصویر مورد نظر قسمت ها یا خطوط اطراف و نقاط لنگر مانند که در مسیر وجود دارد را انتخاب کرده و حرکت دهید. در این آموزش با پردیس گراف باشید تا کامل با این ابزار در ایلاستریتور اشنا شوید.

آموزش کار با ابزار دایرکت سلکشن در ایلاستریتور :

ابزار دایرکت سلکشن در نوار ابزار قرار گرفته است. با یک کلیک شما می توانید آن را به حالت فعال در بیاورید. اگر موس را چند ثانیه روی ابزار نگه دارید یک‌ tooltip برای شما نمایان می شود. که نام ابزار در آن نوشته شده است. جلوی نام ابزار نیز کلید میانبر آن ها را مشاهده می کنید. در تصویر مورد نظر اگر شما:

  • ابزار سلکشن را بر روی قسمتی از آن کلیک کنید، آن قسمت به حالت انتخاب شده برای شما در می آید.
  • ممکن است تصویر مورد نظر شما دارای جزئیات زیادی باشد. که در انتخاب قسمتی از آن به مشکل بر بخورید، می‌توانید از نماها استفاده کنید.

بطور کلی دو نما به اسم های preview و outline داریم

  1. نمای preview نمایی در ابزار دایرکت سلکشن است که شما می توانید در حالت عادی طرح خود را همراه با جزئیات رنگ و خطوط دور آن ببینید. در نمای preview اگر قصد داشته باشید قسمتی از تصویر را انتخاب کنید و اگر با خط دور این کار را انجام ندهید، می توانید کلید ctrlرا فشار دهید. سپس با چند بار کلیک کردن روی آن قسمت را به حالت انتخاب شده در آورید.
    هنگام نگه داشتن کلید crtl کنار نشانگر موس یک علامت کوچک تر بزرگ تر قرار می گیرد . با چندین بار کلیک می توانید لایه هایی که زیر هم قرار دارند را به حالت انتخاب در آورید.
  2. در نمای outline نیز شما می توانید فقط خطوط دور طرح خود را مشاهده کنید که می‌توانید از‌ منو ی view آن ها را فعال کنید و یا از کلید ترکیبی crtl + Y برای سوئیچ کردن بین این دو نما استفاده کنید.

شما می‌توانید برای مشاهده ی آموزش ویدئویی ابزار دایرکت سلکشن در ایلاستریتور ، ویدئوی زیر را در پردیس گراف ببینید.

کاربرد ابزار دایرکت سلکشن

کاربرد ابزار دایرکت سلکشن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
جعبه دانلود

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید