آموزش درجه بندی رنگ ها در فتوشاپ

با این آموزش براحتی هر رنگی که می خواهید را تنظیم کنید.

درجه بندی رنگ ها در فتوشاپ یکی از پرکاربرد ترین اعمال در انجام تغییرات مختلف روی جلوه بصری تصاویر است. در این آموزش فتوشاپ رایگان همراه پردیس گراف باشید تا شما را با این تکنیک خوب آشنا کند.

چرا درجه بندی رنگ ها در این نرم افزار مهم است؟

این عامل می تواند تعیین کننده نمای کلی و دید روی عکس شما باشد. برای مثال تصویری با رنگ های گرم تر مثل زرد و سبز، حس آرام تری نسبت به تصویری با رنگ های خشن مثل قرمز تداعی می کنند. پس می توان درجه بندی رنگ را بخش بسیار مهمی در هر تصویر بشمار آورد.

انواع روش های درجه بندی رنگ در این نرم افزار

برای این کار می توانید از یکی از ۳ روش زیر استفاده کنید:

  1. استفاده از تنظیمات مربوط به Hue / Saturation
    برای این کار می توانید کلید های ترکیبی CTRL + U را فشار دهید. پس از این کار برای شما پنجره ای باز می شود. در این پنجره می توانید رنگ، حساسیت و اشباع آن و همچنین میزان نور بخش انتخابی خود را تنظیم کنید.
  2. استفاده از Selective Color در تنظیم رنگ ها
    برای تنظیمات دقیق تر رنگ می توانید از این بخش استفاده کنید. با استفاده از کنتراست عکس های مختلف و همچنین Curves می توانید براحتی تغییرات را بصورت قابل برگشت روی لایه خود اعمال کنید.
  3. تنظیمات مربوط به Apply Image در این نرم افزار شرکت ادوب
    برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، فیلم این آموزش را ببینید!

دانلود آموزش ویدئویی این تکنیک

برای مشاهده و یادگیری کامل انجام این تنظیمات، می توانید فیلم زیر را براحتی و به صورت رایگان از پردیس گراف دانلود کنید. در این آموزش فتوشاپ رایگان همراه شما هستیم تا با نحوه درجه بندی رنگ ها در فتوشاپ براحتی آشنا شوید و بتوانید از آن در ویرایش های عکس های خود استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید