روتوش عکس با ابزار Clone Stamp در فتوشاپ

ابزار Clone stamp بخشی از تصویر شما را از نو متولد می کند!

ابزار Clone stamp در فتوشاپ می تواند در موارد بسیار زیادی به کار برده شود. از ساده ترین کاربردهای آن می‌توان به کلون کردن بخشی از تصویر در رتوش اشاره کرد. کلید میانبر این ابزار در کیبورد حرف S است. در این آموزش پردیس گراف قصد دارد تا شما را با این ابزار و کار با آن آشنا کند.

ابزار طراحی ساده برای بیشتر کردن بخشی از طرح شما!

این ابزار و خانواده آن در گروه ابزار های کپی کننده فتوشاپ قرار می‌گیرند؛ یعنی با این ابزار می توانید بخشی از تصویر خود را در جایی دیگر دقیقاً به همان شکل کپی کنید. کار با این ابزار تقریبا همانند کار با ابزار Select است. شما می توانید بخشی از کار را انتخاب کرده و در جای دیگر کپی کنید اما تفاوت این ابزار این است که دیگر لازم به عمل کپی و پیست نیست و به طور مستقیم دستور شما را اجرا می کند.

نحوه کار با ابزار پر کاربرد Clone stamp :

برای شروع کار می توانید این ابزار را از پنل سمت چپ انتخاب کرده و یا با فشردن کلید میانبر S روی کیبورد، آن را انتخاب کنید. پس از انتخاب آن باید یک بخش از تصویر را به عنوان مبدا کار انتخاب کنید. برای این کار کافی است کلید Alt را روی صفحه کلید فشار داده و روی منطقه مورد نظر کلیک کنید.

پس از آن می توانید سایز استامپ را در پنل بالایی کوچک یا بزرگ کنید. همچنین با کلید ترکیبی Alt + mouse wheelup و Alt + mouse wheeldown می توانید این کار را انجام دهید.

خانواده ابزار Clone

در این خانواده دو عضو مهم و پرکاربرد داریم که به شرح زیر است:

  • ابزار اول، Clone stamp tool
    همانطور که گفته شد این ابزار برای استفاده هایی است که می‌خواهید تصویر دلخواه خود را دوباره کلان کنید اما مشکل این مورد این است که شما باید دقت بسیار زیادی را در هنگام کار به خرج دهید.
  • ابزار دوم، Pattern stamp tool
    این ابزار بر خلاف ابزار قبل، پترن های کاملاً آماده دارد و شما می توانید از روی آن ها پروژه خود را اعمال کنید. در ضمن می توانید پترن های جدید هم برای خود و کار خود بسازید و از آنها در پروژه‌های بعدی خود نیز استفاده کنید.

یادگیری ویدیویی این ابزار

برای مشاهده آموزش ویدئویی این ابزار فتوشاپ ، می توانید فیلم زیر را از پردیس گراف دانلود کنید. در ضمن در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

روتوش عکس با ابزار Clone Stamp در فتوشاپ

روتوش عکس با ابزار Clone Stamp در فتوشاپ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
جعبه دانلود

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید