فیلتر Camera Raw را کامل یاد بگیرید! | قسمت اول

این فیلتر را برای اصلاح نور عکس های خود استفاده کنید!

فیلتر Camera Raw در فتوشاپ یکی از پر استفاده ترین ها است. چرا که بخش مهمی از نرم افزار فتوشاپ اصلاح نور می باشد. این کار را می توانید به راحتی با فیلتر Camera raw انجام دهید. پلاگین Camera raw از شرکت Adobe می باشد که می توانید جدیدترین ورژن آن را روی فتوشاپ نصب کنید. در این آموزش با پردیس گراف همراه باشید. قرار است متخصص این فیلتر محبوب فتوشاپ شوید!

نحوه استفاده از فیلتر Camera Raw :

راه اندازی این فیلتر در اولین بار

راه اندازی این فیلتر در اولین بار

فایل هایی با فرمت dng در فتوشاپ به صورت خودکار در پلاگین Camera raw باز می شود و اگر بخواهید عکس هایی با فرمت jpg را نیز با Camera raw باز کنید، ابتدا باید فرمت عکس را به dng تبدیل کنید. برای تبدیل می توانید از نرم افزار Adobe Photoshop Lightroom استفاده کنید.

Camera raw دارای ابزار های بسیار قدرتمندی برای ویرایش می باشد.

اغلب این ویرایش ها شبیه به ماژول Lightroom develop است و شما می توانید این تنظیمات را در آنجا نیز به کار ببرید. ایجاد تنظیمات در ویرایشگر Raw :

 1. Temperature :
  قبل از شروع ابتدا به رنگ عکس عکس نگاه کنید. شما می توانید دمای آن را به راحتی تنظیم کنید در واقع می‌توانید رنگ آن را سرد تر کنید یعنی اسلایدر را به سمت آبی ببرید یا رنگ آن را را گرم تر کنید یعنی اسلایدر را به سمت زرد ببرید . با این کار می‌توانید ته رنگ ناخواسته عکس را اصلاح کنید.
 2. Exposure :
  اگر تصویر کمی تاریک یا کمی روشن باشد می‌توانید برای تنظیم آن اسلایدر Exposure را به حرکت درآورید.
 3. Contrast :
  با استفاده از این گزینه می توانید کنتراست تصویر را تنظیم کنید تا نواحی تاریک تصویر به اندازه کافی تاریک شوند.
 4. Highlights :
  اگر در جایی از تصویر جزئیات بسیار کمی وجود داشته باشد برای جبران کردن آن می‌توانید اسلایدر highlights را به سمت چپ حرکت دهید همچنین اگر نوردهی نقاط روشن در تصویر کافی نباشد می‌توانید این اسلایدر را به سمت راست حرکت دهید.
 5. Shadows :
  این اسلایدر کمک می کند که بتوانید جزئیات را به سایه ها برگردانید یا در کمی تاریک کردن آن ها به شما کمک می کند. اما اگر این اسلایدر را را بیش از اندازه حرکت دهید ممکن است سایه ها نویزدار دیده شود.
 6. Whites :
  این اسلایدر باعث می شود هر پیکسلی در تصویر که روشن باشد را بتوانید تنظیم کنید.
 7. Blacks :
  این اسلایدر باعث می شود هر پیکسلی در تصویر که سیاه باشد را بتوانید تنظیم کنید.
 8. Clarity :
  این اسلایدر باعث تنظیم شدن کنتراست تُن های میانی می شود و می تواند به تصویر شما اندکی ساختار ببخشد.
 9. Vibrance :
  این اسلایدر کمک می کند هر پیکسلی که اشباع نشده است را تنظیم کنید . میتوانید با این اسلایدر به تصویر خود جان ببخشید و کمی طراوت به آن اضافه کنید.
 10. Saturation :
  این اسلایدر باعث می شود اشباع تمام پیکسل ها را با کم یا زیاد کردن تنظیم کنید.

آموزش این فیلتر ادامه دارد!

در این قسمت بخشی از این فیلتر را آموختید. در قسمت بعدی از این آموزش، پردیس گراف به شما تمام موارد مورد نیاز از این فیلتر را خواهد آموخت. این قسمت مکمل قسمت دیگر است؛ پس هر دو را به خوبی یاد بگیرید!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید