فیلتر Camera Raw را کامل یاد بگیرید! | قسمت دوم

با این فیلتر بهترین تنظیمات را برای تغییر نور تصویر ایجاد کنید!

فیلتر Camera Raw در فتوشاپ از فیلتر های محبوب و جامع است. این فیلتر برای تنظیم نور، سایه، اشباع رنگ و… بکار می رود. با پردیس گراف در این آموزش همراه باشید تا کامل به این فیلتر و نحوه کار با آن آشنا شوید.

ادامه بررسی تنظیمات این فیلتر:

پنل تنظیمات این فیلتر

پنل تنظیمات این فیلتر

بعنوان یادآوری از قسمت قبل این آموزش می توانیم به ابزار های قدرتمندی که در آن معرفی کردیم، اشاره کنیم. ابزار های Temperature ، Contrast ، Highlights و… بخشی از آن ها بود. در ادامه آن ابزار، به بخش سربرگ تنظیمات HSL می رسیم.

تنظیمات سربرگ HSL :

در این سربرگ سه ابزار با نام‌های Hue ( رنگ )، Saturation ( اشباع ) و Luminance ( روشنایی ) وجود دارد. پس دانستیم که حروف اول این ابزار ها به صورت مخفف، HSL خواهد شد.

این تنظیمات طبق کانال های رنگ تغییراتی را در تصویر شما ایجاد می کنند. مثلاً اگر روی سربرگ Saturation بروید، به راحتی می توان اشباع رنگ های قرمز، آبی، زرد و سبز را در عکس کم یا زیاد کنید. همچنین برای تمام کانال های رنگی نیز این امر صادق می باشد. در طرف دیگر می توانید به سربرگ  Luminance بروید و با استفاده از آن رنگ های خاصی را روشن تر کنید.

فیلتر تدریجی در Camera Raw :

می توان یک فیلتر تدریجی در فیلتر Camera Raw نصب کنید. دقیقاً مانند وقتی که یک فیلتر روی لنز دوربینتان در صحنه عکاسی نصب می کنید. سپس با این کار می توانید تنظیمات بسیار خوبی روی تصویر ایجاد کنید. برای این کار، طبق مراحل زیر عمل می کنیم:

هنگامی که روی آیکون Graduated Filter کلیک کنید، یک پنجره جدید شبیه به ماژول اصلی Camera Raw باز خواهد شد اما با این تفاوت که در این بخش باید روی فیلتر کلیک کرده و آن را روی تصویر پایین بکشید. همچنین می توانید از پایین به بالا بکشید که پیش زمینه را انتخاب کنید. بعد از انجام تنظیمات نهایی، می توانید روی open image در پایین کادر فیلتر Camera Raw کلیک کنید تا تصویر در فتوشاپ باز شود.

همچنین ابزار دیگری در این بخش به نام Dehaze وجود دارد. این ابزار مه و غبار را پاک می کند تا کنتراست بهتری ایجاد کند . این ابزار هم بخشی از ابزار Graduated Filter می باشد .

 پس از انجام تنظیمات در Adobe Camera Raw ، می توانید تنظیمات نهایی را در فتوشاپ انجام دهید. به همین سادگی! پس دیدیم کار با این فیلتر به چه صورت است.

سخن آخر آموزش فیلتر Camera Raw:

در دو قسمت دیدیم که فیلتر Camera Raw به چه شکل است و نحوه کار با آن به چه صورت است. پردیس گراف نهایت سعی خود را دارد تا شما به صورتی رایگان و ساده، تمام ابزار های فتوشاپ و دیگر ابزار های گرافیکی را معرفی کند. پس در صورت داشتن نظر و یا انتقاد، ما را در جریان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید