راز های طراحی جلد کتاب را می دانید؟

آیا از نکات طراحی جلد کتاب با خبرید!

طراحی جلد کتاب دارای نکات تخصصی می باشد.پردیس گراف قصد دارد در این مطلب آموزش ایندیزاین رایگان این نکات را به شما آموزش دهد. اگر به حرفه طراحی جلد کتاب علاقه مند هستید، این مطلب آموزشی را از دست ندهید.

اهمیت طراحی جلد کتاب در دنیای امروزی

اهمیت طراحی جلد کتاب در دنیای امروزی

ایده ایجاد کنید:

به جلد کتابی که دوست دارید نگاه کنید. به یک کتابفروشی بروید.آنچه را که اکنون در طراحی جلد کتاب اتفاق می افتد مرور کنید. یادداشت برداری کنید که چه عناصری را روی تصویر جلد دوست دارید. نوع خاصی وجود دارد؟ رنگ چطور؟ آیا شما تصویری یا چیزی کاملاً چاپی را روی جلد ترجیح می دهید؟گزینه دیگر ایجاد صفحه خلق و خوی است. می توانید از یک پلتفرم مانند Pinterest یا Evernote استفاده کنید.همچنین یک پوشه در دسک تاپ خود ایجاد کنید و از جلد کتاب الهام بگیرید.پردیس گراف توصیه می کند که تمام نکات را به دقت مطالعه فرمایید.

یک طراح پیدا کنید: (چه کسی می تواند طراحی جلد شما  را انجام دهد!)

آیا مهارت طراحی دارید؟ در این صورت ، قدم بعدی شما شروع طرح بندی ها و ماکت های جلد است. شما باید از هر برنامه نرم افزاری که راحت هستید استفاده کنید. بیشتر طراحان حرفه ای جلد کتاب از برنامه Adobe Creative Suite استفاده می کنند.

طراحی

InDesign یک پلت فرم طراحی چند صفحه ای است. اما می تواند برای طراحی تک صفحه نیز استفاده شود.اگر مهارت طراحی ندارید ، زمان مناسبی برای استخدام یک طراح جلد کتاب است. اولین قدم این است که بفهمید چه بودجه ای برای این کار در نظر گرفته اید.به گفته این مطلب آموزش ایندیزاین رایگان هزینه یک طراح بسته به تخصص آن ها متفاوت خواهد بود. یک شکل را به خاطر بسپارید.سپس؛ یک خلاصه طراحی بنویسید که باید شامل مشخصات کتاب باشد.اگر مهارت طراحی ندارید، اما می خواهید جلد را بدون کمک یک متخصص ایجاد کنید ، چند برنامه نرم افزاری وجود دارد که می توانید استفاده کنید. مانند Canva یا ۱۰۰ Covers ، ابزار طراحی که به شما امکان می دهد جلد را DIY کنید. (به صورت رایگان یا هزینه)

درباره ابعاد تصمیم بگیرید:

اگر خود چاپ می کنید و با چاپگر محلی چاپ می کنید ، می توانید با آن ها کار کنید. اینچنین مطمئن می شوید که ابعاد کتاب شما روی چاپگر آ نها قرار دارد. (به یاد داشته باشید کتابی در جلو ، عقب و ستون فقرات در یک صفحه کاغذ چاپ می کند). همچنین بهتر است نمونه هایی از کتاب هایی را پیدا کنید که اندازه آن ها را دوست دارید. بی شک نگه داشتن آن ها احساس خوبی دارد. از آن به عنوان نقطه پرش برای کتاب خود استفاده کنید.

لیست ابعاد جلد کتاب

اگر در حال چاپ برای یک بازار خاص هستید ، از چاپ به کتاب الکترونیکی ، در اینجا یک لیست مفید وجود دارد.

  • iBooks اپل
  • فرمت پرونده: JPEG یا PNG
  • اندازه جلد (به توصیه مطلب آموزش ایندیزاین رایگان): ۱۴۰۰x1873 یا ۱۶۰۰x2400 پیکسل
  • الزامات اندازه جلد: عرض حداقل ۱۴۰۰ پیکسل
  • بارنز و نجیب
  • فرمت پرونده: JPEG یا PNG
  • اندازه جلد (به توصیه پردیس گراف): ارتفاع و عرض مستطیل ، حداقل ۱۴۰۰ پیکسل
  • اندازه مورد نیاز: حداقل طول و عرض ۷۵۰ پیکسل

 در طراحی جلد کتاب باید سبک خود را انتخاب کنید:

جلد مبتنی بر عکس

جلد کتاب مبتنی بر تصویر | آموزش ایندیزاین رایگان

جلد کتاب مبتنی بر تصویر | آموزش ایندیزاین رایگان

اگر در حال ایجاد جلد کتاب مبتنی بر عکس هستید ، باید تصاویر سهام را تهیه کنید. منابع آنلاین زیادی برای یافتن تصاویر سهام از جمله ShutterStock ، Getty Images و Adobe Stock وجود دارد. (به خاطر داشته باشید: بیشتر بایگانی های عکاسی برای استفاده از تصاویر خود به پرداخت پول احتیاج دارند. همیشه حق چاپ تصاویر مورد علاقه خود را بررسی کنید.)به دنبال تصاویری باشید که ژانر کتاب شما را منتقل یا کنایه می کنند. می توانید با استفاده از برنامه هایی مانند فتوشاپ تصویر خود را دستکاری کنید ، آن را به جای رنگ سیاه و سفید یا برش دادن آن به روشی خاص تبدیل کنید.

جلد مبتنی بر تصویرگری

اگر رویکرد گرافیکی بیشتری را برای پوشش خود در نظر دارید ، Illustrator ابزاری برای استفاده است. می توانید نقاشی هایی را که به صورت دستی کشیده شده است بیاورید آن ها را ترسیم کرده و تصاویر با وضوح بالا را با مقیاس بزرگ بسازید. ایچنین می توانید در برنامه دستکاری کنید. شما همچنین می توانید اشکال ، الگوهایی ایجاد کنید ، تایپوگرافی را در تصویرگر تجربه کنید و با رنگ ، شفافیت ، اندازه و موارد دیگر بازی کنید.

جلد مبتنی بر تایپوگرافی

جلد کتاب مبتنی بر تایپوگرافی

جلد کتاب مبتنی بر تایپوگرافی

سرانجام ، بسیاری از جلدهای کتاب موفق از تایپوگرافی به عنوان دستگاه اصلی گرافیک استفاده می کنند. این کار به مهارت و دانش مربوط به حروف چاپی ، زمینه تاریخی یک حروف چاپی و نحوه دستکاری دقیق آن نیاز دارد. همانطور که گفته شد ، استفاده از نوع به عنوان یک گرافیک می تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

انتخاب نوع حروف (قلم):

مهم نیست که چه نوع جلدی را طراحی می کنید.  به عنوان کتاب و نام نویسنده روی جلد نیاز خواهید داشت.به توصیه پردیس گراف ، انتخاب نوع متن مناسب بسیار مهم است.شما می خواهید چیزی را انتخاب کنید که برای کتاب شما احساس مناسبی داشته باشد. آیا این یک مجموعه sans است یا serif؟ یک وزن سنگین یا یک وزن سبک تر؟ شما می خواهید مطمئن شوید که این یک چیز با چمدان زیاد نیست. مانند کمیک سانس یا پاپیروس.

بهتر است کمی تحقیق کنید که متن تایپ شما از چه زمانی ، کجا و چه کسی طراحی شده است، تا زمینه مناسب شما را فراهم کند و از اینکه آیا مناسب کتاب شما است ، مطلع شوید.همچنین ممکن است استفاده از حداکثر دو نوع تایپ مختلف را در نظر بگیرید. یکی برای عنوان و دیگری برای نام شما. به توصیه این مطلب آموزش ایندیزاین رایگان یک ترکیب serif و sans-serif می تواند مقداری علاقه بصری ایجاد کند. برخی از حروف چاپی وجود دارد که واقعاً به خوبی با هم جفت می شوند.

تست ، نیشگون گرفتن و کشیدن و تکرار:

هنگامی که چند نسخه از جلد خود را دارید ، آن ها را در چاپگر خانگی چاپ کنید. با نگاه انتقادی نگاهی بیندازید. آیا اندازه نوع آن چروک است؟ خیلی جسورانه؟ خیلی کوچک؟ تصویر شما چگونه به نظر می رسد؟ آیا درست بریده شده است؟ آیا خطوط تصاویر شما خیلی نازک است و نمایان نمی شود؟ برگردید و طرح خود را اصلاح کنید و سپس تکرار کنید!فراموش نکنید که به جلد کتاب خود به عنوان یک تصویر کوچک نیز نگاه کنید.

سخن آخر این مطلب آموزش ایندیزاین رایگان:

پردیس گراف در این مطلب آموزش ایندیزاین رایگان نکات ارزشمندی را ارائه داد.به نکات طراحی جلد کتاب توجه کنید. به راحتی می توانید پاسخ پرسش های خود را بیابید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید