کار با ابزار سانسور فتوشاپ یا Blur Tool

ابزار Blur tool قسمت های تصویر و پروژه شما را بلور می کند.

ابزار Blur که در فتوشاپ زیر آیکون ابزار گرادیانت قرار دارد، شامل سه عضو است. این سه عضو به ترتیب Blue tool ، Sharpen tool  و Smudge tool است. بیشتر استفاده از این خانواده متعلق به همان ابزار بلور است. چرا که در هنگام استفاده کار با نتیجه بهتری برای شما مهیا خواهد کرد. در این آموزش ما به شما کار با این نرم افزار را به صورت کامل یاد می دهیم.

چرا این ابزار مهم و کاربردی است؟

برای مثال میتوانیم یک عکس را در نظر داشته باشیم. فرض کنید می خواهید بک گراند این تصویر را به صورت دلخواه بلور کنید. در این صورت ممکن است از ابزارهای مختلفی بتوانید استفاده کنید. اما پیشنهاد ما استفاده از ابزار بلور است؛ چرا که می‌تواند در هر نقطه از پروژه خود به صورت دلخواه این کار را انجام دهید.

معرفی پنل ابزار Blur در فتوشاپ

با کلیک روی این ابزار در پنل بالایی فتوشاپ ما قسمت‌های مختلفی را مشاهده می‌کنیم. این قسمت عبارتند از:

  1. بخش اول که می توان سایز براش نوع آن و همچنین سختی آن را می توانیم تنظیم کنیم. بهتر است در این بخش سختی را روی عدد صفر قرار دهید.
  2. بخش دوم که همان پنل براش است که می‌توانیم در آن تمام براش های متفاوت را مشاهده کرده و از بین آنها انتخاب کنیم.
  3. بخش سوم که همان حالت ابزار ما است به صورت های مختلف وجود دارد. این منو به صورت باز شونده است و می‌توان برای تنظیم مد این ابزار از آن استفاده کرد.
  4. بخش چهارم که قدرت این ابزار است. یعنی اگر بخواهیم عکس ما در قسمت مورد نظر بیشتر تحت تاثیر گذار قرار بگیرد و به اصطلاح شارپ تر کار کنیم، گزینه Strength را بیشتر می کنیم.
  5. بخش پنجم که بخش آخر است، همان بخشی است که می توان با آن، تاثیر این ابزار روی لایه های زیرین را انتخاب کرد. اگر تیک این گزینه را بزنید، ابزار روی لایه های پایینی آن نیز تاثیر خواهد گذاشت.

در این آموزش به شما یاد خواهیم داد که چگونه با استفاده از ابزار بلور در فتوشاپ تصاویر خود را بلور و یا سانسور کنید و به طور کامل پنل آن را یاد بگیرید. برای دیدن آموزش ویدئویی این ابزار میتوانید فیلم زیر را از پردیس گراف دانلود کرده و مشاهده نمایید.

کار با ابزار سانسور فتوشاپ یا Blur Tool

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
جعبه دانلود

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید