قسمت دوم فیلتر بلور در فتوشاپ

فیلتر بلور در فتوشاپ را مهم بشمارید! زیرا به درد شما خواهد خورد.

فیلتر بلور در فتوشاپ همیشه طرفداران زیادی داشته است. دلیل این امر این است که قابلیت های زیادی از سمت این فیلتر روی عکس شما قابل اجرا است. در این آموزش پردیس گراف شما را با نحوه کار با این فیلتر پر استفاده و محبوب آشنا می کند. در ضمن اگر قسمت اول فیلتر بلور در فتوشاپ را مطالعه نکرده اید، یادگیری شما ناقص خواهد شد! پس پیشنهاد می کنیم قسمت اول آموزش فیلتر Blur در فتوشاپ را در پردیس گراف ببینید.

فیلتر بلور تمامی و قابلیت های آن تمامی ندارد!

این فیلتر علاوه بر موارد گفته شده، دارای قابلیت های زیر نیز هست:

  1. Gaussian Blur :  به دلیل قابل تنظیم این فیلتر باعث می شود که سریع تر از فیلتر Blur یا Blur More عمل محوسازی را انجام دهد.
  2. Lens Blur : این فیلتر ابزار پیشرفته ای این است که به عکاسان این امکان را می دهد که به صورت دقیق افکت های محو کننده لنز های عکاسی را شبیه سازی کنند.
  3. Motion Blur : با این فیلتر بلور در فتوشاپ می‌توانید محو سازی را به صورت جهت دار انجام دهید. اگر این فیلتر را را اجرا کنید پنجره ای ظاهر می شود. در آن می توانید زاویه محو سازی و امتداد یابی را تعیین کنید.
  4. Redial Blur : در کادر محاوره ای این فیلتر دو گزینه Spin و Zoom وجود دارد. در حالت Spin باعث می شود که انگار تصویر حول نقطه مرکزی بچرخد تا محو شود اما گزینه Zoom انگار با امتداد شعاع هایی از مرکز تصویر آن را محو می کند.
  5. Shape Blur : این فیلتر با شکال پیش فرض فتوشاپ عمل محو سازی را انجام می دهد.
  6. Smart Blur : این فیلتر بلور در فتوشاپ بر روی کل تصویر را تاثیر می گذارد. مثلا می توانید برای از بین بردن چین و چروک های صورت از این فیلتر استفاده کنید.
  7. Surface Blur : با این فیلتر می توانید قسمت های دارای چین و چروک یا لک دار را از بین ببرید و تا حد زیادی باعث روتوش عکس می شود.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید