افزونه های افتر افکت چه ویژگی هایی دارند؟

افزونه ها امروزه بسیار کاربردی تر شده اند!

در قسمت های قبل پردیس گراف به افکت های پیش فرض در نرم افزار افتر افکت پرداخت. حال دراین مقاله  به افکت های افزودنی در این نرم افزار خواهیم پرداخت. دقت کنید با دانلود و نصب افکت های جدید، نرم افزار شما کارآمد تر از قبل خواهد شد. افزونه ها در واقع برنامه های کوچکی محسوب می‌شوند که فقط در افتر افکت از آن می توان بهره بود. پس در این آموزش افتر افکت رایگان همراه ما باشید.

انواع افزونه ها در نرم افزار افتر افکت و ویژگی آن‌ها :

افزونه های افتر افکت شامل چه مواردی هستند؟

افزونه های افتر افکت شامل چه مواردی هستند؟

افزونه ORB:

برای اینکه بتوانید یک سیاره در نرم افزارهای سه بعدی ایجاد کنید باید از پلاگین RPC بهره ببرید. شما توسط این افزونه می توانید سیاره ای با تمام جزئیات ایجاد کنید. همچنین این افزونه ابزارهای متفاوتی را برای تمرکز بر روی ایجاد سیاره واقعی در اختیارتان قرار می دهد.

از دیگر کارهایی که می‌توانید توسط این افزونه انجام دهید ترسیم خطوط بین شب و روز و همچنین مشاهده شهر در شب می باشد. این پلاگین ممکن است برای ایجاد بعضی سیاره ها کار آمد نباشد اما در بسیاری از موارد کارساز است. کاربر می تواند این افزونه را با دوربین های سه بعدی از برنامه های سه بعدی دیگر ارتباط دهد. ویژگی بسیار جالب  و کاربردی این افزونه ترکیب با سایر افزونه های نرم افزار افتر افکت می باشد. این پلاگین همانند پلاگین  Element ۳D از یک موتور سه بعدی استفاده می کند تا بتواند سیاره را طبیعی تر و با دامنه وسیع تر جلوه دهد.

افزونه Datamosh :

زمانی کارتان بسیار زیبا خواهد شد که بتوانید از افکت Glitch در ویدیو خود استفاده کنید. روش های بسیار مختلفی برای این کار وجود دارد اما استفاده از افزونه Dotamosh راحت تر می باشد. در واقع این افزونه به کاربر این امکان را می دهد تا با فشار فشردن چند دکمه افکت مورد نظر را بر روی ویدیو اعمال کند. همچنین کنترل و قابلیت تدوین بیشتری  بر روی آن در حین استفاده از این افزونه داشته باشد.

افزونه Mocha Pro:

برای ترکینگ می توانید از ویژگی‌های پیشرفته افزونه Mocha Pro استفاده کنید. لازم به ذکر است این افزونه هم از نرم افزار پریمیر و هم افتر افکت به راحتی پشتیبانی می کند. شما می توانید توسط این افزونه سخت ترین پروژه های ماسک کردن، تثبیت و ترکینگ را انجام دهید.

 افزونه Shadow Studio :

افزونه Shadow Studio در افتر افکت

افزونه Shadow Studio در افتر افکت

برای اینکه بخواهید در پروژه های خود که در نرم افزار افتر افکت اجرا می شود سایه بیافزایید استفاده از Raytracing ممکن است از لحاظ محاسباتی کمی پرهزینه باشد. شما می توانید چنین افکت هایی را با کمک گرفتن از پلاگین Shadow به راحتی و با سرعت بیشتری شبیه سازی کنید. این افزونه یک پلاگین بومی برای افتر افکت CS6 است. لازم به ذکر است که کاربر می‌تواند توسط این افزونه به سه پریست مختلف دسترسی داشته باشد و در این صورت به نتایجی که در ذهن خود به صورت پیش‌فرض دارد به سرعت دست پیدا کند.

پریست:

برای برنامه های دیجیتالی گوناگون تنظیمات از پیش تعیین شده وجود دارند.به کمک آن‌ها می توانیم پروژه خود را هر چه بیشتر و بهتر پیش ببریم. در واقع نکته اصلی پریست سرعت بخشیدن به کار می باشد.

 به کمک این پلاگین می توانید سایه های بسیار نرم با حالت های مختلف مانندInner Shadow و Radial Shadow را کنید.

افزونه  Plexus 3:

افزونه Plexus 3 در پریمیر

افزونه Plexus 3 در پریمیر

این افزونه یکی از پلاگین های است که توسط شرکت نرم‌افزاری Rowbyte نوشته شده و همه آن را به یک شکل می شناسند. در واقع علت این امر آن است که همه کاربران نتیجه نهایی را در زمان استفاده از افزونه Plexus می دانند. گفتنی است که می توان با دستکاری این افزونه  کار های مختلف و بیشتری انجام داد. این امر همچنین در نسخه سوم آن نیز امکان پذیر است. نسخه سوم شامل افکت ها و بهینه سازی های متعددی می باشد. برای اینکه بتوانید صحنه های پیچیده ای را مدیریت کنید ما به شما استفاده  از پنل آبجکت Plexus را پیشنهاد می‌کنیم. این کار در سایر افزونه های افتر افکت به راحتی انجام نمی شود.

افزونه Magic Bullet Colorista IV:

این افزونه نه به عنوان ابزار رنگ،  بلکه در نرم افزار افتر افکت سال‌هاست که مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر نسخه جدید این پلاگین را نصب کنید خواهید دید که کارها با سرعت و در سطح بالاتری انجام می شوند. به همین دلیل است که این افزونه باید در هر سطحی و در هر مهارتی به کار برده شود. برای این که بتوانید بیشترین استفاده را از فوتیج تان ببرید باید از مجموعه ابزار جدید اصلاح رنگ در طی چند مرحله کمک بگیرید. زمانی می توانید مهارت های رنگ آمیزی پایه و ضروری را کسب کنید که بارها و بارها از این افزونه و ابزارهای آن استفاده کنید. لازم به ذکر است مشاهده نتایج بسیار خوب تنها با چند کلیک به سادگی امکان پذیر است.

افزونه PQ Full Toys 2:

این افزونه زمانی به کارتان می آید که بخواهید گرافیک های رابط کاربری زیبایی را به پروژه خود بیافزایید. در واقع این پلاگین در زمانی که کاربر وقت زیادی ندارد بسیار مفید و سودمند خواهد بود. به کمک این افزونه می توانید به  طیف وسیعی از عناصر موشن گرافی  دسترسی داشته باشید.همچنین طرح های رابط کاربری تان را زیباتر و جذاب تر کنید. از طریق این افزونه  شما می توانید از ذوق هنری خود برای بهتر شدن کیفیت کار بهره ببرید.

هستند هنرمندانی که از عناصر دست ساز برای زیبایی طرح های خود بهره می گیرند. اما باید خاطر نشان کرد که گرافیک های موجود در این افزونه قابل ویرایش هستند.  همچنین می‌توان  در وقت صرفه جویی کرد.

سخن آخر و جمع بندی افزونه های افتر افکت :

توجه کنید که افزونه های مناسب می توانند در تعیین کیفیت کار شما نقشه موثری داشته باشند. در واقع؛ استفاده از افزونه های نرم افزار افتر افکت برای سرعت بخشیدن به کار و پیشروی بهتر کار می باشد. پردیس گراف در این قسمت به چند پلاگین پرکاربرد و معروف در صنعت تکنولوژی پرداخت. بی شک آشنایی با ویژگی های هر کدام از این افزونه ها و چگونگی استفاده از آن ها باعث بهتر شدن سرعت عمل شما خواهد شد. در قسمت های بعدی به معرفی سایر پلاگین های پرکاربرد خواهیم پرداخت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید