پلاگین های افتر افکت چرا مهم اند؟

پلاگین های افترافکت به عنوان بازوی این نرم افزار!

پلاگین های افتر افکت در واقع بازو های اصلی این نرم‌افزار چند افزونه ای محسوب می‌شوند. انجام بسیاری از کارها همچون: ایجاد جلوه های ویژه توسط این افزونه ها انجام می گیرد. در قسمت قبل ما تعدادی از پلاگین های محبوب و کارآمد این نرم افزار را به شما یاد دادیم. حال پردیس گراف سعی دارد در سری مجموعه های آموزش رایگان افتر افکت به معرفی تعدادی دیگر از این پلاگین ها بپردازد. با ما همراه باشید.

معرفی افزونه های کاربردی افترافکت:

پلاگین های جذاب افتر افکت

پلاگین های جذاب افتر افکت

پلاگین Nodes 3:

شما می توانید توسط این پلاگین اشکال متنوعی از عناصر رابط کاربری سه‌بعدی را به وجود بیاورید. دقت کنید ایجاد طیف وسیعی از عناصر انتزاعی به راحتی توسط این پلاگین امکان پذیر می باشد.می توانید در فضای سه بعدی همه این عناصر را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهید. یکی از مواردی که باعث می شود این پلاگین کمتر مورد توجه قرار گیرد پشتیبانی نکردن از سیستم عامل ویندوز می باشد. ما به شما توصیه می کنیم که در صورت استفاده از سیستم عامل مک حتماً از این افزونه بسیار قوی بهره ببرید. به کمک این پلاگین شما می توانید در فضای کاری سه بعدی اشکال مورد نظر را تدوین کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

پلاگین Duik:

کسانی که از نرم افزار افتر افکت استفاده کردند به خوبی می دانند که این نرم افزار قابلیت سیستم ری کینگ را به خوبی دارد. امروزه  این پلاگین رو  به عنوان ستون فقرات  پروژه های انیمیشنی و موشن گرافیک ها  در نظر می گیرند. شما می توانید به کمک پلاگین Duik عمل ری کینگ را به نحو احسن و به راحتی انجام دهید. استفاده از این پلاگین در کارهای پیشرفته انیمیشنی می تواند موجب پیشرفت سریع پروژه شود. به طور مختصر می توان گفت که این پلاگین به عنوان سنگ بنای پروژه های متعدد انیمیشن سازی تلقی می شود.

پلاگین Saber:

پلاگین Saber در این نرم افزار انیمیشن سازی

پلاگین Saber در این نرم افزار انیمیشن سازی

یکی از شرکت هایی که در زمینه ارائه پلاگین های افتر افکت بسیار مشهور و معتبر می‌باشد Copilot است. بی شک  همه ما می‌دانیم که پلاگین های متنوع با قیمت های زیاد و مختلف در بازار تکنولوژی وجود دارد. این شرکت با توجه به نیاز کاربران به پلاگین های افتر افکت تلاش کرده تا این پلاگین ها را رایگان در اختیار کاربر قرار دهد. البته پردیس گراف نیز سعی دارد تا  پلاگین های افترافکت رایگان را به شما معرفی کند. برای این که بتوانید در طیف وسیعی ایجاد افکت و نوردهی کنید می توانید از این پلاگین بسیار قدرتمنداستفاده کنید. یکی از قابلیت های بارز این افزونه ایجاد شعله هایی از نور می باشد.در این افزونه پریست های زیادی هم وجود دارد که می توان با ماسک هم کار کرد.

پلاگین After Codecs :

چگونگی انکود کردن فوتیج با فرمت مناسب از مشکلات بسیاری از گرافیست ها می باشد. عوامل زیادی وجود دارد که باعث می شود چنین مشکلی بسیار پیچیده و دشوار شود. روی آوردن هنرمندان به سیستم عامل ویندوز و همچنین پشتیبانی نکردن ادوبی از Quick Time به عنوان یکی از این عوامل تلقی می شود.در واقع این پلاگین به طور اختصاصی به وجود آمده است تا چنین مشکلاتی را حل و فصل کند. با استفاده از این پلاگین کاربر می تواند فرمت H265S را اکسپورت بگیرد. این فرمت  دارای کیفیتی است که می تواند فایل هایی تا بیش از ۸k را نیز پشتیبانی کند. لازم به ذکر است که کسانی که از سیستم عامل مک استفاده می کنند با چنین مشکلی کمتر مواجه می‌شوند. سیستم عامل مک به دلیل وجود پلاگین Prores تا حد زیادی این مشکل را برطرف کرده است.

پلاگین Lenscare :

در سراسر جهان و بین تمام هنرمندان و موشن گرافیست ها این پلاگین افتر افکتی بسیار زبانزد و محبوب می باشد. کمتر گرافیستی را می‌توان پیدا کرد که با چنین پلاگین کارآمدی آشنا نباشد. به طور  کوتاه می توان گفت که این پلاگین در واقع دو افزونه می باشد. این پلاگین مشهور توسط کمپانی Frischluft به وجود آمده است. بدون سربار رندر DOF در CG برای ایجاد عمق های واقعی FL Depth of Fieldاز داده های عمق رندر سه بعدی بهره می برد. به کمک این پلاگین می‌توانید مقدار عمق و نقطه کانونی متحرک داشته باشید. پلاگین FL Out of Focus به عنوان نسخه سریعتری تلقی می شود که در آن ورودی عمق موجود نیست.پردیس گراف توصیه می کند که برای وجود آوردن Lens Blursاز موتور Frischluft بهره می برد.

پلاگین Stardust:

پلاگین Sturdust در افتر افکت

پلاگین Sturdust در افتر افکت

پلاگین های افترافکت خاصی مانند Red Giant برای چندین سال پیاپی بود که به عنوان محبوب ترین و خاص ترین افزونه های افتر افکتی تلقی می شدند. چنین افزونه‌ای می‌توانست به کمک مدل های سه بعدی و همچنین سیستم ذرات شکل‌های خاص و منحصر به فردی را ایجاد کند. پس از مدتی شرکت Superluminal با ارائه پلاگین Stardust به بازار به طور کامل ورق را برگرداند. این پلاگین در واقع توانست پارادیم جدیدی در سیستم ذرات افتر افکت به وجود بیاورد. چنین کاری به کمک جریان مبتنی بر Node-Base انجام گرفت.

کاربران به کمک این ویژگی می توانستند موشن گرافیک هایی خلق کنند که طراحی آن‌ها توسط سایر افزونه ها محال بود. از دیگر قابلیت های افزونه Stardust پریست های بسیار متنوع آن بود که باعث جلب نظر هرکاربرمی شد.

پلاگین Element :

برای اینکه بتوانید به صورت مستقیم در پروژه‌های خود از مدل های سه بعدی استفاده کنید این پلاگین توصیه می شود. شرکت Video Copilot این پلاگین را به وجود آورده است. اشیای C4D و OBJ  به راحتی از طریق درج خودکار  Texture به پروژه افتر افکت افزوده می‌شوند. از دیگر قابلیت های این پلاگین می توان ایجاد ذرات با پراکندگی زیر سطحی، انعکاس، سایه ها، محیط های چند وجهی و… را نام برد. ایجاد رعد و برق های تصادفی و سریع توسط این پلاگین در نرم افزار افتر افکت بسیار راحت می باشد.

پلاگین Twitch:

افکت ها و جلوه های گوناگون توسط این ابزار به راحتی ساخته می شوند. همچنین شما می توانید تغییرات اعمال شده را به صورت اجرای خودکار ببینید. این پلاگین توسط شرکت ویدئو کوپایلت به وجود آمده است.به توصیه پردیس گراف، اگر احساس می کنید که پروژه شما خالی از جلوه های ویژه است حتماً از این پلاگین بهره ببرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید