معرفی ابزار های افتر افکت و پنل آن بطور کامل!

ابزار های این نرم افزار گرافیکی را براحتی یاد بگیرید.

معرفی ابزار های افتر افکت را در این مطلب باهم پیش خواهیم برد. ابزار های این برنامه دارای خانواده و دسته های گوناگانی است. یادگیری هریک از این ابزار ها، از موارد ضروری برای کار با این نرم افزار است. این برنامه شرکت Adobe، نرم افزاری حرفه ای که برای طراحی تصاویر متحرک از آن استفاده می شود. دارای افکت های مختلف می باشد. شما می توانید بدون هیچ گونه محدودیتی از این نرم افزار استفاده کرده و از آن بهره مند شوید و فایل های خودرو افزونه فیلم کارتون و ویدیو های موبایل ادیت کرده و به آنها افکت های جذاب و زیبایی بیافزایید. با این آموزش افتر افکت رایگان در پردیس گراف در خدمت شما هستیم.

معرفی ابزار های افتر افکت در این مطلب آموزشی

معرفی ابزار های افتر افکت در این مطلب آموزشی

قابلیت های مختلف و جالب افتر افکت چیست؟

در این نرم افزار گرافیکی، ما شاهد موارد بسیار گوناگونی از قابلیت ها و افکت ها هستیم. شما می توانید از این قابلیت ها در موارد و پروژه های مختلفی استفاده کنید تا به نتیجه مورد دلخواه خود برسید. از قابلیت ها و ویژگی های این نرم افزار کاربردی ساخت انیمیشن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

افکت های افتر افکت را بشناسید! | آموزش افتر افکت

افکت های افتر افکت را بشناسید! | آموزش افتر افکت

 1. افکت های فراوان برای تدوین ها
 2. افکت های جالب برای افزودن پویانمایی به پروژه
 3. کیفیت بسیار بالا در هنگام ذخیره سازی و رندرینگ
 4. وجود کاملترین طیف از رنگ ها
 5. قابلیت کار با ابزار تایپ و داشتن موارد گوناگونی از این قبیل

نرم افزار افتر افکت دارای پنل های گوناگونی است.

این برنامه پنل های مختلفی را در جای جای محیط خود دارد. این پنل ها عبارتند از:

 • پنل پروژه
  پنلی که در آن لایه های مختلف پروژه وجود دارند و شما می توانید تغییرات مربوط به پروژه را در آن جا انجام دهید. برای مثال می توانید براحتی فایل و یا عکس های خود را از دیگر نرم افزار های این شرکت وارد افتر افکت کنید.
 • پنل کامپوزیشن
  در این پنل ما شاهد موارد مختلفی هستیم که نشانگر روند پیشرفت پروژه در هر مرحله است. این پیشرفت به این شکل است که پویانمایی و یا متحرک سازی تصویر به چه شکل صورت گیرد و…
 • پنل ابزار اصلی
  موضوع اصلی مورد بحث ما در این مطلب، این پنل است. در این پنل شاهد انواع مختلفی از ابزار ها هستیم که کار با افتر افکت را برای کاربران بسیار جذاب و کاربردی می کند.

در ادامه این مطلب در پردیس گراف می خواهیم به بررسی پنل ابزار های افتر افکت بپردازیم.

معرفی ابزار های این نرم افزار قدرتمند:

ابزار های افتر افکت بسیار متنوع و کاربردی می باشند. این ابزار ها به تفکیک کاربرد، بصورت زیر لیست می شوند:

 • ابزار Selecting tool در افتر افکت:
  برای جابجایی و تغییر سایز دادن به لایه های مختلف در برنامه استفاده می شود. مشابه این ابزار را در نرم افزار فتوشاپ و ایلاستریتور نیز دیده ایم.
 • ابزار Hand tool در این برنامه:
  برای جابجا کردن پنل کامپوزیشن از این ابزار استفاده می شود. همچنین برای بزرگنمایی جابجایی نیز می توانید از آن استفاده کنید.
 • ابزار Zoom tool و نحوه استفاده از آن در افتر افکت:
  برای بزرگ و کوچک کردن نمای دید کاربر می توان از استفاده کرد. استفاده از این ابزار در خروجی ما تاثیری نخواهد داشت؛ بلکه فقط نمایی است که در هنگام کار با این نرم افزار شاهد آن هستیم.
 • ابزار Rotation tool در این نرم افزار قدرتمند گرافیکی:
  برای چرخاندن اشیا می‌توانید از این ابزار استفاده کنند برای انجام شدن بهتر چرخش استفاده از این نرم افزار در ترنسفورم توصیه می شود تا عملکرد دقیق تری داشته باشد
 • ابزار Unified camera tool در معرفی ابزار های افتر افکت:
  ابزاری بسیار قدرتمند برای نمایش سه بعدی است که می توانید مانند یک دوربین از زاویه های مختلف اشیا را به نمایش در آورید. دقت کنید که برای استفاده از این ابزار باید کمی دقت عمل خود را با تجربه بیشتر افزایش دهید.
 • ابزار Rectangle tool در این برنامه ساخت انیمیشن:
  از این ابزار برای ترسیم چند بعدی می توان استفاده کرد. همچنین می توان به صورت حالت ماسک نیز از آن استفاده کرد.
 • ابزار Pen tool در افتر افکت:
  برای ترسیم خط و یا ساخت شئ و استفاده های گوناگون دیگر از این ابزار استفاده می شود. کار با این ابزار هم نیاز به مهارت دارد. این مهارت را می توانید با افزایش تجربه کار با آن به دست آورید.
 • ابزار Type tool در این برنامه Adobe:
  برای قرار دادن متن در محیط افتر افکت از این ابزار استفاده می شود. یکی از پر استفاده ترین ابزار ها نیز بشمار می رود! چرا که کار با متن یکی از محبوب ترین کاربرد ها در این نرم افزار است.
 • ابزار Brush tool در این نرم افزار و کار با آن:

  آموزش کار با ابزار براش افتر افکت

  آموزش کار با ابزار براش افتر افکت

  همان طور که از اسم آن برمی‌آید، یک قلم­مو برای ترسیم روی لایه ها و اشیا بکار می رود. از این ابزار استفاده های گوناگونی می شود. چرا که قلم های مختلفی در آن قابل مشاهده است که می توان از تمام آن ها استفاده کرد.

 • ابزار Clone Stamp Tool در افتر افکت:
  این ابزار همانند ابزار Stamp در فتوشاپ عمل می کند. به این شکل که با در نظر گرفتن یک مبدا برای کپی کردن، می توان در بخشی دیگر دقیقا همان شکل را رسم کرد.
 • ابزار Eraser tool در این برنامه:
  می دانیم انسان جایزالخطا است! پس در هنگام خطا و یا مواردی که نیاز به پاک کردن دارید، می توانید از ابزار پاک کن استفاده کنید.
 • ابزار Roto بخشی از ابزار های افتر افکت:
  این ابزار و نحوه عمل آن، همانند ابزار Magic Wand Tool در فتوشاپ است! به این شکل که با توجه به حساسیت به کنتراست و تغییر نور و رنگ در بخش های مختلف یک تصویر، بخش های مختلف را از هم جدا می کند.

سخن آخر این آموزش افتر افکت رایگان:

در این آموزش افتر افکت رایگان پردیس گراف همراه شما بود و با شما در معرفی ابزار های افتر افکت کنار شما بود. می دانیم استفاده از این ابزار ها نیاز به تمرین زیاد دارد. پس همین الان شروع به تمرین کنید و هر آموزشی که خواستید، می توانید از ما آن را بخواهید.

در بخش نظرات، تمامی تجربیات و سوالات خود در زمینه های مختلف را با ما در میان بگذارید. پردیس گراف و همچنین دیگر کاربران آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید