فیلتر Adaptive Wide Angle ، برای عریض کردن! قسمت دوم

این فیلتر را در قسمت پیش معرفی کردیم . حالا نوبت عمل است!

فیلتر Adaptive wide angle فتوشاپ یکی از بهترین فیلتر ها برای دادن نمای خاصی از لنز یک دوربین بسیار واید(عریض) است. این نما می تواند بصورت کاملا حرفه ای روی عکس شما قرار گیرد. آن را زیباتر کند و برای پروژه های بعدی، دید شما را وسیع تر سازد. در قسمت دوم آموزش این فیلتر جذاب، پردیس گراف همراه شما است تا بهترین نتیجه را از کار با آن بگیرید. پس این آموزش را از دست ندهید!

در قسمت پیش معرفی این فیلتر را انجام دادیم.

همانطور که گفته شد، معرفی کامل این فیلتر بهمراه لوازم مورد نیاز برای کار با آن را در قسمت پیشین آموزش برای شما توضیح دادیم. اکنون به دو روش می توان اعوجاج تصویر را تصحیح کرد.

  1. در روش اول :
    می توانید بعد از انطباق خط فرضی بر روی آن کلیک راست کنید. در این حالت دو گزینه Horizontal برای انطباق آن با خط افقی و Vertical برای انطباق آن با خط عمودی وجود دارد. شما می توانید با توجه به خط اصلی یکی از آن ها را انتخاب کنید.
  2. در روش دوم :
    اما اگر بخواهیم به صورت دستی این تنظیمات را انجام دهیم، باید ابتدا روی دایره های سفید که روی خطوط وجود دارند کلیک کنید. سپس آن را در جهت دلخواه درگ کنید تا خط فرضی بتواند با زاویه مورد نظر ما منطبق شود.
    زمان حرکت موس پیش‌نمایشی از محدوده حرکت آن به صورت بزرگنمایی شده در قسمت Detail نشان داده می شود که برای استفاده دقیق تر در ترسیم خطوط فرضی کمک بزرگی می کند.
    در ضمن می توان با پایین نگه داشتن دکمه Shift و همزمان با کلیک روی نقطه دوم خط فرضی به طور خودکار خط ترسیم شده را به حالت عمودی یا افقی درآورد همچنین می‌توان در صورت نیاز آن را ویرایش کرد و روی خط واقعی منطبق کرد.

خط فرضی بعد از ترسیم با چهار رنگ قابل شناسایی است. رنگ فیروزه ای نشان دهنده خط فرضیه اولیه است. رنگ زرد نشان دهنده انطباق با محور افق. همچنین رنگ بنفش نشان دهنده انطباق با محور عمود. رنگ سبز نیز نشان‌دهنده انطباق به صورت دستی با چرخش دایره سفید می باشد.

در آخر کار…

در آخر می توان اینگونه عمل کرد. بعد از تایید خطوط ترسیم شده دکمه تایید را فشار داد و تغییرات را روی تصویر موردنظر اعمال کرد.

همچنین در صورت نیاز می توانید با پایین نگه داشتن دکمه Alt و تبدیل دکمه Cancel به Reset تمام تغییرات انجام شده را به حالت اولیه بازگردانید.

نتیجه کار با این فیلتر محبوب

نتیجه کار با این فیلتر محبوب

سخن آخر آموزش فیلتر Adaptive Wide Angle

در این آموزش پردیس گراف همراه شما بود. تا با نحوه کار با فیلتر Adaptive Wide Angle در فتوشاپ به خوبی آشنا شوید. در ادامه هم آموزش های بعدی ما را ببینید و یادگیری فتوشاپ را بعنوان بخشی از زمان روزانه خود قرار دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید