۵ روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

۵ روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

در این درس از مجموعه آموزش های سایت پردیس گراف نحوه انتقال تصویر یا لایه ای از یک سند فتوشاپ به دیگری را نشان می دهد. شما می آموزید که چگونه یک تصویر را بین اسناد کپی و جایگذاری کنید، نحوه کپی کردن یک لایه و سه روش کشیدن و رها کردن تصاویر بین اسناد گفته شده است.

وقتی صحبت از ترکیب و ترکیب تصاویر می شود، فتوشاپ یک قهرمان بی چون و چرای است. در واقع، فتوشاپ روشهای جالب و قدرتمندی را برای ترکیب تصاویر به ما می دهد به طوری که خلاقیت ما فقط با مهارت و تخیل ما محدود می شود.

اما قبل از شروع ترکیب تصاویر، ابتدا باید بدانیم که چگونه چندین تصویر را در یک سند یکسان وارد کنیم. اگر در فتوشاپ تازه کار هستید، ترکیب حتی دو عکس با هم یک کار غیرممکن به نظر می رسد. دلیل آن این است که فتوشاپ هر تصویر را در سند جداگانه خود باز می کند. برای ترکیب یا ترکیب تصاویر، تصاویر باید در یک سند باشند.

در این آموزش، ما پنج روش مختلف را برای جابجایی آسان تصاویر بین اسناد و ۵ روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ را بررسی خواهیم کرد.

باز کرذن تصاویر در فتوشاپ

برای باز کردن تصاویر در فتوشاپ، روی اولین تصویر سمت راست کلیک می کنم تا انتخاب شود. سپس، برای انتخاب تصویر دوم نیز ، کلید Shift را فشار داده و نگه داشته و بر روی تصویر دوم کلیک می کنم. با انتخاب هر دو عکس، روی هر دو تصویر دوبار کلیک می کنم تا در فتوشاپ باز شود:

5 روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

به طور پیش فرض، فتوشاپ تصاویر را به عنوان اسناد تب دار باز می کند، در آن واحد فقط یک سند قابل مشاهده است.

5 روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

برای جابجایی بین تصاویر باز، روی تب های بالای پنجره سند کلیک می کنیم. با کلیک روی تب تصویر دوم خود را تغییر می دهم:

5 روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

و اکنون تصویر دوم من را مشاهده می کنیم.  ما می آموزیم که چگونه در پایان این آموزش  تصاویر را به سرعت با هم ترکیب کنیم:

5 روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

 

نحوه انتقال تصویر بین اسناد

روش ۱: کپی و پیست

اولین روشی که برای انتقال تصویر بین اسناد یاد خواهیم گرفت ، این است که چگونه یک تصویر را از یک سند به سند دیگر کپی و پیست کنید. برای کپی و پیست یک تصویر ، ابتدا سندی را که تصویری را که می خواهید منتقل کنید نگه دارد. با فعال بودن سند، با بالا رفتن از منوی Select  در نوار منو و انتخاب All، تصویر داخل سند را انتخاب کنید. برای کپی کردن تصویر، به منوی Edit رفته و Copy را انتخاب کنید. به سندی بروید که می خواهید تصویر را در آن پیست کنید. سپس ، به منوی Edit بروید و Paste را انتخاب کنید. تصویر پیست شده در لایه جداگانه خود در بالای تصویر اصلی در صفحه لایه ها ظاهر می شود.

مرحله ۱: سند اول را انتخاب کنید

در مرحله اول برای انتقال تصویر من می خواهم تصویر texture خود را به همان سند تصویر  portrait منتقل کنم. بنابراین اولین کاری که من انجام می دهم این است که سند “texture.jpg” خود را با کلیک روی تب آن انتخاب کنم:

 

 

مرحله ۲: تصویر را انتخاب کنید

برای انتخاب خود تصویر، به منوی Select در نوار منو در بالای صفحه می روم. سپس،  All را انتخاب می کنم. این یک طرح کلی را در اطراف تصویر من قرار می دهد تا به من اطلاع دهد که تصویر انتخاب شده است:

مرحله ۳: تصویر را کپی کنید

با انتخاب تصویر، با رفتن به منوی Edit در نوار منو و انتخاب Copy، آن را در کلیپ بورد کپی می کنم:

5 روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

مرحله ۴: به سند دوم بروید

بعد، با کلیک روی برگه سند “portrait.jpg” خود را تغییر می دهم:

قبل از اینکه تصویر را در سند پبست کنم، بیایید ابتدا در صفحه لایه های من نگاه کنیم. پنل لایه ها جایی است که می توانیم همه لایه های سند خود را ببینیم. در حال حاضر، توجه داشته باشید که تصویر روی Background layer قرار دارد. Background layer در حال حاضر تنها لایه موجود در سند است:

5 روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

 

مرحله ۵: پیست کردن تصویر

برای پیست کردن تصویر  texture، به منوی Edit در نوار منو می روم. سپس، Paste را انتخاب می کنم:

فتوشاپ تصویر texture را به پیست می کند. به نظر می رسد عکس texture من اکنون تنها عکس موجود در سند است. به این دلیل که عکس texture در مقابل عکس portrait قرار دارد. از آنجا که هر دو عکس یک اندازه هستند، تصویر texture مانع مشاهده تصویر portrait می شود:

برای تأیید اینکه این سند در واقع هر دو تصویر را در خود جای داده است، بیایید دوباره در صفحه لایه ها نگاه کنیم. این بار می بینیم که اکنون نه یک بلکه دو لایه داریم. تصویر اصلی عمودی هنوز روی Background layer قرار دارد. و  فتوشاپ تصویر texture را روی یک لایه کاملاً جدید ، به نام “Layer 1” ، در بالای آن قرار داد. مطمئناً هر دو تصویر اکنون در یک سند هستند:

5 روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

 

بازنشانی اسناد

بنابراین این اولین راه انتقال تصویر بین اسناد است. اگر می خواهید روش های بعدی را دنبال کنید ، ابتدا باید دو سند خود را به حالت اولیه برگردانید. ابتدا سندی را که در آن تصویر را پیست کرده اید تنظیم می کنیم. مطمئن شوید که سند هنوز فعال است. سپس ، به منوی Edit در Menu Bar بروید و Undo Paste را انتخاب کنید. با این کار تصویر جایگذاری شده از سند حذف می شود و فقط تصویر اصلی برای شما باقی می ماند

سپس، به سندی بروید که تصویری را که کپی کرده اید نگه دارد. برای حذف طرح کلی از اطراف تصویر ، به منوی Select بروید و گزینه Deselect را انتخاب کنید. و با این کار، شما آماده رفتن به روش بعدی هستید:

 

روش ۲: کپی کردن لایه

در مرحله بعدی، ما یاد خواهیم گرفت که چگونه یک تصویر را از یک سند فتوشاپ به یک سند دیگر با کپی کردن لایه انتقال دهیم. ابتدا اطمینان حاصل کنید که سندی که تصویر را برای انتقال آن نگهداری می کند انتخاب شده است. به منوی Layer در Menu Bar بروید و Duplicate Layer را انتخاب کنید.

در کادر گفتگوی لایه، نام لایه را انتخاب کنید (اختیاری). در بخش Destination در کادر گفتگو، سند دیگر را به عنوان مقصد انتخاب کنید. سپس OK را کلیک کنید. تصویر در سند دیگر روی یک لایه جدید ظاهر می شود.

مرحله ۱: سندی را که تصویر منتقل شده را در خود جای داده انتخاب کنید

بیایید مراحل را با جزئیات بیشتری طی کنیم. ابتدا ، از آنجا که می خواهم تصویر texture خود را به سند عکس portrait منتقل کنم ، من با کلیک روی برگه سند “text.jpg” خود را انتخاب می کنم:

اگر به پنل Layers نگاه کنیم ، تصویر texture من را می بینیم که روی Background layer قرار دارد. این لایه ای است که ما می خواهیم آن را کپی کنیم:

مرحله ۲: “Duplicate Layer” را از منوی Layer انتخاب کنید

برای کپی کردن لایه، من به منوی Layer می روم. سپس ، من Duplicate Layer را انتخاب می کنم:

مرحله ۳: سند دیگر را به عنوان مقصد تنظیم کنید

در بالای کادر گقتگو، نام لایه ای را که کپی می کنید نشان می دهد. در مورد من ، این Background layer است. به طور پیش فرض، فتوشاپ به سادگی کلمه “copy” را به انتهای نام اصلی لایه اضافه می کند. این وقتی لایه به سند دیگر منتقل شود ، به نام لایه (“Background copy”) تبدیل می شود.

اما می توانید نام توصیفی بیشتری به لایه تکراری بدهید. از آنجا که این لایه تصویر بافت texture من را نگه می دارد، من نام لایه را به “Texture” تغییر می دهم.

در بخش Destination، سندی را که می خواهید تصویر را به آن منتقل کنید، به عنوان مقصد انتخاب کنید. من سند “portrait.jpg” خود را انتخاب می کنم. وقتی آماده شدید روی تأیید کلیک کنید. فتوشاپ لایه را کپی می کند و آن را به سند دیگر می فرستد:

 

مرحله ۴: به سند دیگر بروید

من با کلیک روی برگه سند “portrait.jpg” خود را تغییر می دهم:

و اگر به صفحه لایه ها نگاه کنیم ، لایه “Texture” من را مشاهده می کنید ، که تصویر texture من را نگه می دارد، اکنون بالای عکس portrait رروی Background layer قرار دارد. هر دو تصویر اکنون در یک سند هستند:

بازنشانی سند

برای ادامه روش بعدی، دوباره باید اسناد خود را بازنشانی کنید. این بار، تنها سندی که باید آن را بازنشانی کنیم سندی است که تصویر را به آن منتقل کرده ایم (در مورد من ، سند “portrait.jpg”). برای حذف لایه تکراری از سند ، به منوی Edit در نوار Menu بروید و Undo Duplicate Layer را انتخاب کنید:

روش ۳: کشیدن و رها کردن بین اسناد تب دار

چند روش بعدی که ما برای جابجایی تصاویر بین اسناد بررسی خواهیم کرد ، همه شامل کشیدن و رها کردن تصویر است. ما با یادگیری نحوه کشیدن و رها کردن یک تصویر بین اسناد تب دار شروع می کنیم.

ابتدا سندی را انتخاب کنید که تصویری را که می خواهید منتقل کنید نگه دارد. Move Tool را از نوار ابزار انتخاب کنید. روی تصویر کلیک کنید و آن را به بالا و روی بتب سند دیگر بکشید. صبر کنید تا فتوشاپ اسناد را تغییر دهد. سپس، تصویر را از تب به داخل پنجره سند بکشید. کلید Shift را فشار داده و نگه دارید و دکمه ماوس را رها کنید تا تصویر در سند افتاده شود.

مرحله ۱: سندی را با تصویری که می خواهید منتقل کنید را انتخاب کنید

یک بار دیگر، با انتخاب سندی که حاوی تصویر texture است شروع می کنم. من این کار را با کلیک کردن روی تب سند انجام می دهم:

مرحله ۲: Move Tool را انتخاب کنید

برای کشیدن و رها کردن تصویر، به ابزار انتقال فتوشاپ نیاز داریم. من Move Tool را از نوار ابزار در سمت چپ صفحه انتخاب می کنم:

مرحله ۳: تصویر را به داخل برگه سند دیگر بکشید

با در اختیار داشتن Move Tool، روی تصویر texture  کلیک می کنم. سپس ، آن را به بالا و روی تب سند “portrait.jpg” خود می کشم:

 

مرحله ۴: از تب به داخل سند بکشید

دکمه ماوس را  نگه داشته و نشانگر ماوس را مستقیماً بالای تب نگه دارید تا اسناد تغییر فتوشاپ را ببینید.  من تصویر texture را از تب به پنجره سند  portrait  می کشم:

 

مرحله ۵: دکمه ماوس خود را رها کنید

برای انداختن تصویر در سند، کلید Shift را فشار داده و نگه می دارم. سپس، دکمه ماوس خود را رها می کنم. کلید Shift به فتوشاپ می گوید تا تصویر را در داخل سند قرار دهد. اگر نیازی به مرکز تصویر ندارید، دکمه ماوس خود را بدون نگه داشتن Shift رها کنید. اگر به صفحه لایه های خود نگاه کنید ، خواهید دید که هر دو تصویر اکنون در یک سند هستند:

بازنشانی سند

بیایید سند را دوباره تنظیم کنیم تا بتوانیم به روش چهارم برویم. برای حذف تصویری که به سند کشیده اید، به منوی Edit بروید و Undo Drag Layer را انتخاب کنید:

 

روش ۴: کشیدن و رها کردن با استفاده از طرح بندی چند سندی

ما نحوه کشیدن و رها کردن بین دو سند برگه ای را مشاهده کرده ایم. حال بیایید یاد بگیریم که چگونه یک تصویر را بین اسناد با استفاده از یکی از طرح های چند سندی فتوشاپ بکشید و رها کنید.

به منوی Window در نوار منو بروید، Arrange را انتخاب کنید و سپس طرح ۲-up Vertical  را انتخاب کنید. این دو سند شما را کنار هم روی صفحه قرار می دهد. Move Tool را از نوار ابزار انتخاب کنید. روی تصویری که می خواهید منتقل کنید کلیک کنید و آن را به پنجره سند دیگر بکشید. Shift را فشار داده و نگه دارید و دکمه ماوس را رها کنید تا تصویر در سند افتاده و مرکز شود. به منوی Window بروید، Arrange را انتخاب کنید، سپس Consolidate All to Tabs را انتخاب کنید تا به نمای پیش فرض سند برگه ای برگردید.

مرحله ۱: طرح “۲-up Vertical” را انتخاب کنید

من با بالا رفتن از منوی Window در نوار منو و انتخاب ترتیب ، شروع می کنم. از آنجا ، طرح “۲-up Vertical” را انتخاب می کنم:

این هر دو اسناد من را در کنار هم قرار می دهد، به من اجازه می دهد هر دو تصویر را همزمان ببینم:

 

مرحله ۲: Move Tool را انتخاب کنید

بعد، من Move Tool را از نوار ابزار انتخاب می کنم:

مرحله ۳: کلیک کنید و تصویر را به سند دیگر بکشید

با انتخاب Move Tool، روی تصویر texture  کلیک می کنم و با نگه داشتن دکمه ماوس، آن را به پنجره سند عکس پرتره می کشم:

 

مرحله ۴: دکمه ماوس خود را رها کنید

برای رها کردن تصویر texture، دکمه Shift را فشار داده و نگه می دارم ، سپس  ماوس را رها می کنم. فتوشاپ تصویر texture را از سند اصلی خود در سند عمودی کپی می کند:

 

مرحله ۵: “Consolidate All to Tabs” را انتخاب کنید

برای تغییر نمای خود از طرح “۲-up Vertical” به نمای سند پیش فرض، تب دار بروید، به منوی Window بروید، Arrangeرا انتخاب کنید، و سپس “Consolidate All to Tabs” را انتخاب کنید:

و اکنون ما به نمای پیش فرض بازگشتیم ، با هر دو تصویر در یک سند:

 

بازنشانی سند

یک بار دیگر، برای بازگرداندن سند به حالت اولیه خود، بنابراین می توانیم به روش نهایی انتقال تصویر بین اسناد نگاه کنیم، به منوی Edit بروید و Undo Drag Layer را انتخاب کنید:

 

روش ۵: کشیدن و رها کردن ین پنجره های شناور 

در آخر، بیایید یاد بگیریم که چگونه یک تصویر را از یک سند به سند دیگر در فتوشاپ منتقل کنیم و آن را بین دو پنجره شناور بکشید.

به منوی Window بروید، Arrange را انتخاب کنید و سپس Float All in Windows. انتخاب کنید. هر دو تصویر در داخل سند شناور خودشان قابل مشاهده خواهند بود. Move Tool را انتخاب کنید. داخل پنجره تصویری که می خواهید منتقل کنید کلیک کنید و آن را به پنجره دیگر بکشید. Shift را فشار داده و نگه دارید و دکمه ماوس خود را رها کنید تا تصویر داخل سند افتاده و در مرکز قرار گیرد. برای بازگشت به نمای سند تب دار، به منوی Window بروید ، Arrange را انتخاب کنید و سپس Consolidate All to Tabs را انتخاب کنید.

مرحله ۱: Float All in Windows

برای تغییر نمای خود از اسناد زبانه دار به پنجره های شناور، به منوی Window می روم و Arrange را انتخاب می کنم. سپس، Float All in Windows انتخاب می کنم:

این هر تصویر را در داخل یک پنجره سند شناور قرار می دهد. برای کشیدن و تغییر مکان آنها روی صفحه، روی قسمت تب خاکستری در بالای پنجره ها کلیک کنید تا کشیدن تصویر از یک پنجره به پنجره دیگر آسان باشد

5 روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

مرحله ۲: Move Tool را انتخاب کنید

بعد، من Move Tool را از نوار ابزار انتخاب می کنم:

 

مرحله ۳: تصویر را به پنجره شناور دیگر بکشید

با انتخاب ابزار Move ، من بر روی تصویر بافت خود کلیک می کنم و آن را به پنجره ای که تصویر پرتره من را نگه دارد، می کشم:

5 روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

 

مرحله ۴: دکمه ماوس خود را رها کنید

برای رها کردن و قرار دادن تصویر در داخل سند پرتره ، کلید Shift را فشار داده و نگه می دارم ، سپس دکمه موس را رها می کنم:

5 روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

 

مرحله ۵: بازگشت به نمای اسناد تب دار

با وجود هر دو تصویر در یک سند، من با رفتن به منوی Window، انتخاب  Arrange و سپس انتخاب Consolidate All to Tabs، از پنجره های شناور به اسناد تب دار  برگردم:

هر دو تصویر اکنون در یک سند قرار داده شده اند:

5 روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

 

ترکیب تصاویر با هم

حالا که می دانیم چگونه تصاویر را به همان سند فتوشاپ منتقل کنیم، چگونه آنها را با هم ترکیب کنیم؟ در حال حاضر، تصویر texture من کاملاً از دیدن عکسportrait من جلوگیری می کند. برای ترکیب این دو تصویر، می توانیم از یکی از حالت های لایه لایه فتوشاپ استفاده کنیم.

اگر به صفحه لایه های من نگاه کنیم ، تصویر texture من (روی “Layer 1″”) را می بینیم که بالای تصویر پرتره من (روی لایه پس زمینه) نشسته است. دلیل اینکه بافت مانع از مشاهده پرتره می شود این است که در حال حاضر حالت ترکیب لایه بافت روی حالت عادی تنظیم شده است. گزینه Blend Mode در سمت چپ بالای پانل لایه ها یافت می شود:

5 روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

حالت عادی ترکیبی حالت مخلوط پیش فرض فتوشاپ است. “Normal” به این معنی است که لایه اصلاً با لایه زیر آن ترکیب نمی شود. برای ترکیب بافت من با تصویر پرتره، تمام کاری که باید انجام دهم این است که حالت ترکیب را به حالت دیگری تغییر دهم. روی کلمه “Normal” کلیک می کنم تا لیستی از سایر حالت های ترکیبی باز شود. می توانید حالت های مختلف ترکیب را با تصاویر خود امتحان کنید تا ببینید کدام یک بهتر کار می کند. من  Soft Lightرا انتخاب می کنم:

5 روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

و در اینجا می بینیم که فقط با تغییر حالت ترکیب از Normal به Soft Light ، بافت من اکنون به خوبی با پرتره ترکیب می شود و جلوه جالبی ایجاد می کند.

5 روش برای انتقال تصویر یا لایه بین اسناد فتوشاپ

منبع.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید