کپی لایه در فتوشاپ

کپی لایه در فتوشاپ

در نرم افزار فتوشاپ برای کپی کردن و انتقال تصاویر انتخاب شده از ابزار Move استفاده می شود. همچنین می توانید  مانند نرم افزار های دیگر  از دستورهای Copy, Cut,…  استفاده کنید.در این پست آموزشی که ادامه آموزش های قبل پیرامون لایه ها در فتوشاپ  می باشد، در مورد کپی لایه در فتوشاپ بحث می کنیم. با پردیس گراف همراه باشید.

کپی گرفتن از لایه در فتوشاپ

استفاده از ابزار Move

همانگونه که گفتیم با استفاده از ابزار Move در فتوشاپ می توانید عملیات  کپی را با سرعت بالایی نسبت به سایر دستور های  فتوشاپ انجام دهید. برای کپی کردن ناحیه ی  انتخاب شده با این ابزار، مراحل زیر را انجام دهید:

ابزار Move را از جعبه ابزار انتخاب کنید. با فشردن دکمه ی Ctrl  می توان  این ابزار را به طور موقت فعال نمود.

ناحیه ای که قصد جابجایی آن را دارید انتخاب کنید.

عملیات کپی را با یکی از روش های زیر انجام دهید:

کلید Alt  را پایین نگه داشته و درگ کنید.کپی کردن می تواند بین دو تصویر انجام شود.

کلید Alt را پایین نگه داشته و یکی از کلیدهای جهتی را فشار دهید. این کار باعث می شود نسخه کپی شده، به اندازه ی یک پیکسل جا به جا شود. با هر بار فشردن این دکمه، یک نسخه جدید ایجاد خواهد شد.

کلید Alt + Shift  را پایین نگه داشته یکی از کلیدهای جهتی را فشار دهید. این کار باعث می شود نسخه کپی شده به اندازه ۱۰ پیکسل جا به جا شود.با هر بار فشردن این دکمه، یک نسخه جدید ایجاد خواهد شد.

شکل زیر، نحوه کپی کردن تصویر بین دو پنجره را نشان می دهد.

چگونه در فتوشاپ یک لایه را کپی کنیم

فرمانهای Copy و Paste مدتهای زیادی است که در دسترس قرار دارند، اما Photoshop چیزهایی را به آنها اضافه کرده است.
می توانید از منوی Paste Special موقعیت چسباندن را با استفاده از گزینه جدید Paste In Place، گزینه Paste Into و گزینه جدید Paste Outside انتخاب کنید.
اگر محتویات کلیپ برد حاوی پیکسل هایی از یک سند Photoshop نباشد، فرمانهای Paste Special مشابه فرمان معمولی Paste عمل می کنند.

کلید میانبر کپی لایه در فتوشاپ

 ایجاد لایه جدید از طریق کپی (Copy)

  • مک: Cmd + J
  • ویندوز: Ctrl + J

برای ساخت یک لایه کپی از لایه‌های موجود از این کلید میانبر فتوشاپ استفاده کنید.

جلوگیری از اضافه شدن کلمه “copy” به لایه های کپی شده

آخرین تنظیمی (preference) که می توانیم برای پنل Layers انجام دهیم تا آنرا خلوت تر کنیم این است که به فتوشاپ بگوییم، هنگام کپی گرفتن از یک لایه، کلمه “copy” را به نام لایه اضافه نکند. بصورت پیشفرض زمانی که از یک لایه کپی می گیریم، فتوشاپ به انتهای نام آن کلمه “copy” را اضافه می کند. و این کار زمانی که تعداد کپی ها از یکی بیشتر می شود بدتر خواهد شد:

کپی لایه در فتوشاپ

برای غیرفعال کردن این اتفاق، یکبار دیگر در بالای پنل Layers روی آیکن منو کلیک کرده و از لیست ظاهر شده گزینه Panel Options را انتخاب نمایید. حالا تیک گزینه Add “copy” to Copied Layers and Groups را بردارید:

کپی لایه در فتوشاپ

برداشتن تیک Add “copy” to Copied Layers and Groups

 

با غیر فعال کردن این گزینه، زمانی که بخواهید از یک لایه (یا یک گروه از لایه ها) کپی بگیرید، دیگر کلمه “copy” به نام اضافه نخواهد شد:

آموزش کپی لایه در فتوشاپ

امروز در پردیس گراف  کپی لایه در فتوشاپ را به شما عزیزان آموزش دادیم. اگر در مورد موضوع امروز نظر، پیشنهاد و یا مشکلی دارید. یا روش دیگری می شناسید که در پست امروز بیان نشده است می توانید آن را در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

پردیس گراف وب سایتی است که تمام آموزش های مختلف نرم افزار های گرافیکی مثل فتوشاپ، ایلاستریتور، ایندیزاین، افترافکت، تری دی مکس و… را در اختیار شما کاربران محترم قرار می‌دهد. با استفاده از دوره های مختلف آموزشی ما، می‌توانید در کار با تمامی نرم افزار های گرافیکی متخصص شوید. در ضمن برای داشتن مجموعه کاملی از آیکون ها، تصاویر، مجموعه وکتور های لایه باز و غیره در وب سایت ما عضو شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید