ایجاد لایه در فتوشاپ

ایجاد لایه در فتوشاپ

مبحث لایه‌ ها در فتوشاپ یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مباحث فتوشاپ است که اگر اصولی آموخته شود در یادگیری فتوشاپ بسیار موثر خواهد بود. لایه ها کلیدی‌ترین بخش فتوشاپ به‌حساب می‌آیند به‌طوری‌که بدون وجودشان هیچ عمل مهمی را در فتوشاپ نمی‌توان انجام داد. برای لایه ها پنل مخصوصی وجود دارد و بسیاری قابلیت و امکانات در این پنل به‌ظاهر کوچک نهفته است ، با پردیس گراف همراه باشید تا شما را با ایجاد لایه در فتوشاپ آشنا کنیم .

چگونه در فتوشاپ لایه ایجاد کنیم

از منوی Layer گزینه New و آنگاه Layer را انتخاب می‌کنیم و یا کلیدهای ترکیبی ctrl + shift + N می‌توانید یک‌لایه جدید ایجاد نمایید.

چگونه در فتوشاپ لایه ایجاد کنیم

همانگونه که در تصویر ملاحظه می نمائید، با این کار یک لایه جدید بالای لایه انتخاب شده قرار میگیرد و با دابل کلیک نمودن بر روی عنوان لایه جدید و یا فشردن کلید Alt و کلیک نمودن همزمان بر روی آن، قادر به انتخاب نام دلخواه برای لایه جدید خواهید بود، پیشنهاد این است که حتماً نامی مرتبط با لایه انتخاب شود تا زمانی که تعداد لایه ها زیاد شد، برای پیدا نمودن و تغییر لایه مورد نظر دچار مشکل نشوید.

ساخت لایه در فتوشاپ

روش دوّم: استفاده از منوی Layer و انتخاب گزینه New Layer و یا استفاده از کلیدهای میانبر Shift+Ctrl+N می باشد، سپس همانند تصویر زیر با انتخاب یک نام مناسب برای لایه جدید، بر روی گزینه Ok کلیک نمائید

ایجاد لایه شفاف در فتوشاپ

با انتخاب Type layer، روی نماد Layer Styles (نماد fx) در پایین پنل layer ها کلیک کنید:

 

ایجاد لایه در فتوشاپ

چگونگی ایجاد متن شفاف در فتوشاپ

کلیک بر روی آیکون Layer Styles

Blending Options را از بالای لیست انتخاب کنید:

 

ایجاد لایه در فتوشاپ

چگونگی ایجاد متن شفاف در فتوشاپ

انتخاب “Blending Options”

این کادر محاوره ای Layer Style فتوشاپ را برای تنظیم Blending Options اصلی باز می کند. در بخش Advanced Blending، تغییر Knockout را از None به Shallow داریم. این Type layer را به یک لایه “knockout” تبدیل می کند، به این معنی که فتوشاپ از شکل حروف برای پانچ از طریق “Layer 1” استفاده خواهد کرد و تصویر را در لایه Background نشان می دهد:

 

ایجاد لایه در فتوشاپ

چگونگی ایجاد متن شفاف در فتوشاپ

 

تنظیم گزینه Knockout به Shallow

برای دیدن افکت، اسلایدر Fill Opacity را تا ۰٪ بکشید:

 

ایجاد لایه در فتوشاپ

ایجاد چند لایه در فتوشاپ

ما می‌توانیم در پالت layers با کشیدن لایه‌ها به سمت بالا و یا پایین مرتبه آن‌ها را تغییر بدهیم و لایه‌ها را به‌صورت منظم آن‌جور که خودمان بخواهیم تنظیم کنیم .

روشن / خاموش کردن لایه‌ها

برای روشن/خاموش کردن لایه‌ها ( نمایش / عدم نمایش ) ، در پالت لایه‌ها بر روی آیکون چشمی ( روشن / خاموش کردن لایه‌ها ) که در کنار لایه قرار دارِ کلیک کنید . درصورتی‌که این چشم رو ببینید یعنی تا آن لایه روشن هست و اگر لایه خاموش باشد شما این آیکون چشم رو نمی‌بینید .

آموزش ایجاد لایه جدید در فتوشاپ

امروز در پردیس گراف چند ایجاد لایه در فتوشاپ را به شما عزیزان آموزش دادیم. اگر در مورد موضوع امروز نظر، پیشنهاد و یا مشکلی دارید. یا روش دیگری می شناسید که در پست امروز بیان نشده است می توانید آن را در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

پردیس گراف وب سایتی است که تمام آموزش های مختلف نرم افزار های گرافیکی مثل فتوشاپ، ایلاستریتور، ایندیزاین، افترافکت، تری دی مکس و… را در اختیار شما کاربران محترم قرار می‌دهد. با استفاده از دوره های مختلف آموزشی ما، می‌توانید در کار با تمامی نرم افزار های گرافیکی متخصص شوید. در ضمن برای داشتن مجموعه کاملی از آیکون ها، تصاویر، مجموعه وکتور های لایه باز و غیره در وب سایت ما عضو شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید