ایجاد تغییر شیب در یک عکس در فتوشاپ

ایجاد تغییر شیب در یک عکس در فتوشاپ.سلام دوستان، امروز ما می خواهیم با استفاده از آموزش های فتوشاپ CS6 به یک روش تغییر شیب دست یابیم. وبلاگ گرافیک و طراحی صفحات وب در حال حاضر ۳ آموزش فتوشاپ CS6 برای طراحان و عکاسان قرار داده است. ما در اینجا یک آموزش ویدئویی به عنوان “نکات مهم” برای شما اضافه کرده ایم و به نظرات شما درباره این ویدئو نیازمندیم.

برای خوانندگان جدید، ابتدا باید بدانید که ” تغییر شیب عکس” چیست؟

 

“تغییر شیب عکس” به حرکات دوربین در دوربین های با فرمت کوچک و متوسط نیاز دارد و بعضی از مواقع خاص باید از شیب برای وضوح انتخابی و اغلب برای شبیه سازی صحنه های مینیاتوری استفاده کرد. بعضی اوقات این مورد برای مواقعی که عمق میدان با پردازش بعدی به طور دیجیتال شبیه سازی می شود استفاده می شود؛ ممکن است اسم آن از لنز های تغییر شیب که به طور نرمال در زمان ایجادد افکت تولید نور لازم می شود مشتق شده باشد.
“تغییر شیب” شامل دو نوع جنبش متفاوت است: چرخاندن پلان لنز که به پلان تصویر بستگی دارد، که شیب نامیده می شود، و جنبش لنز های موازی بر پلان تصویر که به آن تغییر گفته می شود. شیب برای کنترل جهت پلان وضوح (PoF) و قسمتی از تصویر که ظاهری شارپ دارد استفاده می شود؛ که این استفاده از اصل Scheimpflug است؛ این کار اغلب در اجتناب از همگرایی خطوط موازی در زمان عکاسی از ساختمان های بلند کمک کننده است.
روش تغییر شیب در اشیاء کوچک یا ایجاد تصویر مینیاتوری از یک موضوع احساس تقلبی بودن در عکس به وجود می آورد. ممکن است که شما فکر کنید که چرا این فرد دارد کاری را انجام می دهد که همه آن را می شناسند – برای اینکه شما بدانید این افکت ها می تواند از راه های زیادی به دست آید و این به کاربران و خلاقیت آن ها بستگی دارد.
حالا زمان آن رسیده که به آموزش جدید PHOTOSHOP CS6 برای خلق “روش تغییر شیب” بپردازیم، در زیر ما یک آموزش ویدئویی را برای نکات مهم فتوشاپ قرار داده ایم.
ایجاد روش تغییر شیب با استفاده از یک ابزار جدید بلور در PHOTOSHOP CS
مرحله ۱
ابتدا یک تصویر آسمان خراش یا منظره یک شهر زیبا را دانلود کرده و اگر عاشق طبیعت هستید می توانید یک عکس دیگر از SXC.HU سایت دیگر ۱۸۰+ Resource sites for Royal free دانلود کنید.
ما من از تصویری استفاده می کنم که نمی توان آن را برای دانلود کاربران قرار دهیم. به خاطر این موضوع معذرت خواهی می کنم، اما شما می توانید یک عکس دیگر از جای دیگر استفاده کنید.
مرحله ۲
حالا تصویر پس زمینه را با کشیدن آن ها روی آیکون NEW در پالت لایه ها duplicate کرده یا [Ctrl+J] را می زنیم.

مرحله ۳
برای ایجاد تکنیک تغییر شیب ما بای منوی FILTER را از بالا انتخاب کنیم. از منوی زیرین “BLUR” را انتخاب کرده، که از بالا سه “BLUR” جدید متفاوت دارد. حالا گزینه Tilt….Shift blur را انتخاب کرده.

با توجه به تصویرتان یا چیزی که در ویدئو بالا می بینید اندازه هایی در آن قرار دهید. مکان نمای گرد وسطی را برای ایجاد گزینه بلور بیشتر یا کمتر بکشید. دو شبکه انباشتگی بلور در بالا و پایین وجود خواهد داشت، آن ها را به اندازه ایی که نیاز دارید تنظیم کرده و OK را بزنید.
بله شما به آن دست یافتید. حالا با استفاده از Levels در منوی ابزار فتوشاپ یا افکت overlay کمی colour saturation اضافه کنید.
نتیجه:
ایجاد تغییر شیب در یک عکس در فتوشاپ
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید