آموزش ایجاد سند جدید در فتوشاپ CC

آموزش ایجاد سند جدید در فتوشاپ CC

هر آنچه برای ایجاد سند جدید در فتوشاپ CC باید بدانید! درباره کادر گفتگو سند جدید، نحوه ایجاد اندازه سند سفارشی، نحوه ذخیره تنظیمات سفارشی  و موارد دیگر بیشتر بدانید!

برای پیگیری این آموزش، از آخرین نسخه Photoshop CC استفاده کنید

 

ایجاد اسناد جدید در مقابل باز کردن تصاویر در فتوشاپ

قبل از شروع، مهم است که ما تفاوت ایجاد یک سند جدید در فتوشاپ و باز کردن یک تصویر موجود در فتوشاپ را درک کنیم.

چه موقع سند جدیدی در فتوشاپ ایجاد کنید

هنگامی که یک سند جدید فتوشاپ ایجاد می کنیم ، آنچه در اصل یک بوم خالی است ایجاد می کنیم. پس از ایجاد بوم (سند)، می توانیم تصاویر، گرافیک یا گزینه های دیگر را در آن وارد کنیم. اسناد جدید برای طرح بندی (لی اوت) طراحی، چه برای چاپ و چه برای وب، مناسب هستند. شما به سادگی یک سند خالی جدید به اندازه مورد نیاز خود ایجاد می کنید و سپس شروع به افزودن و ترتیب عناصر مختلف خود می کنید.

اسناد جدید همچنین برای نقاشی دیجیتال با قلم موهای فتوشاپ و ایجاد کامپوزیت از چندین عکس بسیار مناسب هستند. اساساً، هر زمان که می خواهید با یک بوم خالی شروع کنید و سپس محتوای خود را به آن اضافه کنید یک سند جدید فتوشاپ ایجاد کنید. و ما در این آموزش نحوه ایجاد اسناد جدید را خواهیم آموخت.

باز کردن یک تصویر موجود در فتوشاپ

اما اگر عکاس هستید، به جای ایجاد سند جدید، به احتمال زیاد می خواهید با باز کردن یک تصویر موجود در فتوشاپ کار خود را شروع کنید. باز کردن تصاویر با ایجاد اسناد جدید متفاوت است، زیرا تصویر خود اندازه سند را تعیین می کند.

در اولین درس ها ما یاد گرفتیم که چگونه فتوشاپ را به عنوان ویرایشگر تصویر پیش فرض خود برای ویندوز و مک تنظیم کنیم تا هنگامی که از Windows Explorer یا Mac Finder بر روی آن کلیک می کنیم، تصاویر ما مستقیماً در فتوشاپ باز شوند. ما با آموزش بعدی در این فصل، نحوه باز کردن تصاویر در Photoshop CC ، روش های دیگری برای ورود تصاویر به فتوشاپ خواهیم آموخت. در حال حاضر، بیایید یاد بگیریم که چگونه سند جدید ایجاد کنیم.

 

نحوه ایجاد سند جدید در فتوشاپ

برای ایجاد سند جدید در فتوشاپ ، از کادر گفتگوی New Document استفاده می کنیم و چند راه برای رسیدن به آن وجود دارد.

ایجاد سند جدید از صفحه اصلی

یک راه از صفحه اصلی فتوشاپ است. به طور پیش فرض ، وقتی Photoshop CC را بدون باز کردن تصویر راه اندازی می کنید، یا اگر سند خود را می بندید در حالی که هیچ سند دیگری باز نیست، به صفحه اصلی منتقل می شوید.

محتوای صفحه اصلی هر از گاهی تغییر می کند، اما به طور کلی کادر های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که می توانید برای یادگیری فتوشاپ یا دیدن موارد جدید در آخرین نسخه روی آنها کلیک کنید. و اگر روی تصاویر یا اسناد قبلی کار کرده اید، می بینید که آنها به صورت عکس کوچک نمایش داده می شوند که می توانید برای باز کردن سریع آنها، روی آنها کلیک کنید:

برای ایجاد سند جدید از صفحه اصلی، روی دکمه Create New در ستون سمت چپ کلیک کنید:

ایجاد سند جدید از نوار منو

روش دیگر برای ایجاد سند جدید فتوشاپ، استفاده از فهرست File در نوار منو و انتخاب New است. یا می توانید میانبر صفحه کلید Ctrl+N در ویندوز و  Command+N در مک را فشار دهید:

کادر گفتگوی سند جدید در فتوشاپ

به هر روشی که برای ایجاد یک سند جدید انتخاب کنید، کادر گفتگوی New Document باز می شود و در واقع دو نسخه از این کادر گفتگو وجود دارد. ما با مشاهده نسخه پیش فرض شروع خواهیم کرد، و سپس من به شما نشان خواهم داد که چگونه به نسخه قدیمی تر و کوچکتر بروید:

انتخاب اندازه سندی که اخیراً استفاده شده است

در بالای کادر گفتگو یک ردیف از دسته بندی ها قرار دارد. ما Art & IllustrationWebMobile, Recent و Saved، PhotoPrint و  Film & Video داریم.

به طور پیش فرض، دسته  Recent انتخاب شده است و به شما امکان دسترسی سریع به هر اندازه سندی را که اخیراً استفاده کرده اید می دهد. برای انتخاب، روی تصویر کوچک آن کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید و سپس روی دکمه Create در گوشه سمت راست پایین کادر گفتگو کلیک کنید. یا فقط می توانید روی تصویر کوچک دوبار کلیک کنید.

تمام آنچه که در حال حاضر می بینیم اندازه پیش فرض فتوشاپ به همراه چند الگو از قبل ساخته شده از Adobe است،

انتخاب از پیش تعیین شده سند جدید

در کنار انتخاب اندازه های سندی که اخیراً استفاده شده است ، می توانیم از اندازه های از پیش تعیین شده نیز استفاده کنیم. ابتدا با انتخاب یکی از دسته ها (عکس ، چاپ ، وب و …) در بالا ، سندی را که می خواهید ایجاد کنید انتخاب کنید. در اینجا عکس را انتخاب می کنیم:

ایستگاه از پیش تعیین شده در زیر به عنوان عکس کوچک نمایش داده می شود. در ابتدا فقط چند ایستگاه از پیش تنظیم نمایش داده می شوند، اما با کلیک روی View All Presets +: می توانید موارد بیشتری را مشاهده کنید.

سپس از نوار پیمایشی که در امتداد سمت راست قرار دارد استفاده کنید تا از پیش تنظیمات پیمایش کنید. اگر موردی متناسب با نیازهای خود مشاهده کردید، روی تصویر کوچک آن کلیک کنید. “Landscape, 8 x 10” را انتخاب می کنیم:

پنل جزئیات از پیش تعیین شده

جزئیات از پیش تعیین شده در پنل جزئیات از پیش تعیین شده در سمت راست کادر گفتگو ظاهر می شود. پس از انتخاب پیش فرض “Landscape, 8 x 10” ، می بینیم که به اندازه کافی مطمئنا این پیش تنظیم یک سند با عرض ۱۰ اینچ و ارتفاع ۸ اینچ ایجاد می کند. همچنین وضوح را روی ۳۰۰ پیکسل در اینچ تنظیم می کند که وضوح استاندارد برای چاپ است:

 

ایجاد سند جدید

اگر از تنظیمات راضی هستید، روی دکمه Create در پایین سمت راست کادر گفتگو کلیک کنید:

با این کار کادر گفتگوی New Document بسته شده و سند جدید شما در فتوشاپ باز می شود

 

نحوه تأیید اندازه سند

می توانید اندازه سند مورد نظر را با استفاده از کادر گفتگو Photoshop’s Image Size تأیید کنید. برای انجام این کار ، به منوی Image در بالای صفحه بروید و اندازه تصویر را انتخاب کنید:

کادر گفتگوی اندازه تصویر

کادر گفتگو  Image Size را باز می کنیم و می بینیم عرض سند در واقع ۱۰ اینچ است، ارتفاع ۸ اینچ است و وضوح تصویر ۳۰۰ پیکسل بر اینچ است:

با کلیک روی دکمه Cancel ، از  کادر گفتگو  Image Size خارج میشویم:

بستن سند

سپس، با رفتن به منوی File و انتخاب Close، سند جدیدم را می بندیم:

ایجاد سند جدید دیگر

از آنجا که در حال حاضر سند دیگری نداریم، فتوشاپ ما را به صفحه اصلی بازمی گرداند. با کلیک بر روی دکمه …Create New دوباره کادر گفتگوی New Document را باز می کنیم:

و کادر گفتگو سند جدید مجدداً به دسته بندی Recent باز می شود. این بار نه تنها اندازه پیش فرض فتوشاپ بلکه پیش نمایش “Landscape, 8 x 10” را نیز به نمایش می گذارد. اگر می خواستیم با استفاده از هر یک از این اندازه ها به سرعت سند جدیدی ایجاد کنیم، تمام کاری که باید انجام دهیم این است که بر روی سندی که لازم داریم دوبار کلیک کنیم:

ایجاد اسناد جدید از تنظیمات سفارشی

اگرچه انتخاب یک ایستگاه از پیش تعیین شده گاهی می تواند مفید باشد، اما متداول ترین روش برای ایجاد یک سند جدید در فتوشاپ، وارد کردن تنظیمات سفارشی خود در صفحه جزئیات از پیش تعیین شده است.

تنظیم عرض و ارتفاع

اگر بخواهم مثلاً یک سند ۱۳ در ۱۹ اینچی ایجاد کنیم، تمام کاری که باید انجام دهم این است که عرض را ۱۳ اینچ و ارتفاع را ۱۹ اینچ قرار دهیم. اینجا از اینچ به عنوان مثال استفاده می کنیم اما می توانید روی کادر نوع اندازه گیری کلیک کنید و سایر انواع اندازه گیری را نیز انتخاب کنید، مانند پیکسل، سانتی متر، میلی متر و بیشتر:

مبادله جهت

برای تغییر جهت سند، روی دکمه های Portrait یا Landscape کلیک کنید. در صورت لزوم مقادیر عرض و ارتفاع را مبادله می کند:

 

تنظیم وضوح چاپ

همچنین می توانید مقدار وضوح سفارشی سند را در قسمت Resolution وارد کنید. اما به خاطر داشته باشید که وضوح فقط برای چاپ کاربرد دارد. هیچ تاثیری بر روی مشاهده تصاویر بصورت آنلاین یا روی هر نوع صفحه نمایش ندارد.

برای چاپ، وضوح استاندارد ۳۰۰ پیکسل در هر اینچ است. برای تصاویری که در صفحه مشاهده می شوند، می توانید مقدار وضوح را نادیده بگیرید:

تنظیم رنگ پس زمینه سند

رنگ زمینه پیش فرض برای یک سند جدید فتوشاپ سفید است، اما شما می توانید رنگ دیگری از گزینه Background Contents انتخاب کنید. در ابتدا به نظر می رسد که فقط می توانید رنگ سفید، سیاه یا رنگ زمینه فعلی را انتخاب کنید:

اما اگر به پایین پیمایش کنید، می بینید که می توانید پس زمینه شفاف را نیز انتخاب کنید یا برای انتخاب رنگ از Color Picker در  Custom را انتخاب کنید. با کلیک بر روی نمونه رنگ در سمت راست کادر کشویی ، Color Picker نیز باز می شود تا بتوانید رنگ زمینه دلخواه را انتخاب کنید.

 

حالت رنگ و عمق بیت

می توانید برای سند جدید خود حالت رنگ و عمق بیت را تنظیم کنید. در بیشتر موارد، تنظیمات پیش فرض (RGB Color و ۸ بیتی) همان چیزی است که شما نیاز دارید، اما در صورت نیاز می توانید مقادیر دیگری را نیز انتخاب کنید:

گزینه های پیشرفته

و سرانجام ، اگر Advanced Options را انتخاب کنید، تنظیمات مربوط به Color Profile و Pixel Aspect Ratio را پیدا خواهید کرد. با خیال راحت می توانید این موارد را به صورت پیش فرض بگذارید:

 

چگونه تنظیمات خود را به عنوان یک سند از پیش تعیین شده جدید ذخیره کنیم

اگر می دانید که در آینده به همان اندازه سند احتیاج دارید، قبل از کلیک روی دکمه Create، ممکن است بخواهید تنظیمات خود را به عنوان یک سند از پیش تعیین شده ذخیره کنید. روی نماد Save در بالای پنل جزئیات از پیش تعیین شده کلیک کنید:

سپس برای سند خود یک نام بگذارید. برای ذخیره آن، روی Save Preset کلیک کنید:

کادر گفتگو New Document به دسته Saved تغییر مکان می دهد که در آنجا تنظیمات از پیش تعیین شده جدید خود را همراه با سایر ایستگاه از پیش تنظیم شده ایجاد کرده اید. برای استفاده از پیش تنظیم در آینده، فقط کافی است دسته بندی Saved را باز کرده و روی تصویر کوچک از پیش تعیین شده دوبار کلیک کنید:

چگونه یک سند  از پیش ذخیره شده را حذف کنیم

برای حذف یک سند از پیش ذخیره شده، روی سطل آشغال در سمت راست بالای تصویر کوچک کلیک کنید

باز کردن سند جدید فتوشاپ

اکنون که تنظیمات خود را به صورت از پیش تعیین شده ذخیره کردیم، با کلیک روی دکمه Create در گوشه پایین سمت راست، سند جدید را باز می کنیم:

با این کار کادر گفتگو New Document بسته شده و سند جدید در فتوشاپ باز می شود:

 

استفاده از کادر گفتگو Photoshop’s Legacy New Document

پیش از این، من اشاره کردیم که در واقع دو نسخه از جعبه گفتگو جدید سند فتوشاپ وجود دارد. تاکنون، ما از نسخه جدیدتر و بزرگتر استفاده کرده ایم. اما نسخه کوچکتر و ساده تری نیز وجود دارد. Adobe نسخه کوچکتر را جعبه گفتگو سند جدید “legacy” می نامد زیرا این همان چیزی است که ما تا زمان ارائه نسخه جدیدتر از آن استفاده کردیم.

برای رفتن به نسخه قدیمی، در پ ویندوز، به منوی  Edit بروید، گزینه Preferences را انتخاب کنید و سپس General را انتخاب کنید. در Mac، به منوی Photoshop CC بروید، گزینه Preferences را انتخاب کنید و سپس General را انتخاب کنید:

در کادر گفتگوی Preferences ، گزینه ای را که می گوید Use Legacy “New Document” Interface انتخاب کنید و سپس بر روی OK کلیک کنید تا کادر گفتگو بسته شود:

سپس با رفتن به منوی File و انتخاب New یک سند جدید ایجاد کنید:

و این بار، جعبه گفتگو ستند جدید را مشاهده می کنید، با تمام تنظیمات مشابه، اما در یک طراحی جمع و جور و ساده تر. اگر نسخه جدیدتر را ترجیح می دهید، فقط به تنظیمات برگردید و گزینه Use Legacy “New Document” Interface را لغو کنید:

منبع.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید